111 Shares 5734 views

Pokój dla noworodka – świat stworzony z miłości

To w rodzinie nadszedł długo oczekiwany urlop – stałeś się rodzice. Już kupiłem wszystkie niezbędne rzeczy dla dziecka, a jeszcze na tydzień przed długo oczekiwanym pojawieniem się nowego członka rodziny w domu. Wykorzystaj ten czas na przygotowanie pokoju dla dziecka.


Należy trzymać z dala od drzwi, WC lub kuchni, ale jak najbardziej zbliżone do sypialni rodziców. Pożądane jest, że dla noworodka pokój znajduje się na zachodzie lub od strony południowej. To musi być koniecznie duże okno. Lepiej zrezygnować z montażu sufitów podwieszanych, ponieważ gromadzą kurz. Podłoże powinno być wykonane z materiałów antybakteryjnych (podłóg laminowanych).

Przed pojawieniem się dziecka w domu, prawie wszyscy rodzice starają się zrobić w przedszkolu przynajmniej kosmetycznych napraw. Przez długą tradycję zavedonnoy mały człowiek ma wejść w pięknym nowym domu. Tapety do pokoju dziecka nie powinny być całkowicie białe, lub odwrotnie, ciemny i ponury. Przede wszystkim pasuje beżowy, mleko, zielony kolor tapety z małym ale jasnym wzorem. Ściany te pomogą uspokoić nastroje dziecka.

Pokój dla noworodka byłby prawie idealny, jeśli ogrzewanie podłogowe zostaną zainstalowane w nim. Po trochę czasu minie, a okruchy zaczyna raczkować, że potrzebuje przestrzeni. Dlatego, ogrzewanie podłogowe, pokryte materiałów przyjaznych dla środowiska, będzie najlepszy plac zabaw dla niego.

W ostatnich latach producenci krajowi i zagraniczni mają wiele wysokiej jakości meble dla dzieci, do których wiele wymagań. To powinno być tak samo bezpieczne dla dziecka – nie powinno być niebezpieczne ostre krawędzie i szorstkie powierzchnie. Musi to być zarówno kompaktowy i wielofunkcyjny. Podczas umieszczania meble do pokoju dziecka noworodka można podzielić na dwie strefy: dzień i noc. Ostatnia powinna być łóżeczko, przewijak, szafa na ubrania i pościel i wygodnym fotelu lub krześle dla mojej matki. W strefie dziennej powinny być wszystko, czego potrzeba do gier.

Pamiętaj, aby myśleć o tym, jak będzie oświetlony pokój dla noworodka. Trzeba będzie żyrandol na środku pokoju z nie bardzo jasne światło i lampka nocna lampa usytuowany w pobliżu szopki. będzie ona potrzebna, gdy noc będzie musiał przebrać dziecko lub go karmić.

pokój zabaw dla noworodka powinny być wentylowane przez co najmniej cztery razy dziennie, i muszą być wykonywane codziennie na mokro. 22-25 stopni – kryty optymalne dla noworodka temperatury powinny zostać utrzymane.

Z pokoju dziecka, pożądane jest, aby wszystkie dywany i dywaniki – zbierają dużo kurzu i bardzo trudne do czyszczenia na mokro. Gdy odkurzacz dziecka jest pobierane z pomieszczenia, a po zakończeniu czyszczenia pomieszczenie jest dobrze wentylowane. Tworząc najlepsze warunki do niemowląt karmionych piersią w pierwszych dniach i miesiącach życia, rodzice zadbają nie tylko o zdrowie fizyczne dziecka, ale także wzmocnić jego system nerwowy.