712 Shares 4962 views

promieniowanie Hawkinga: tajemnice już nie istnieje

Stiven Hoking – największa kosmolog i fizyk teoretyczny naszego czasu. Urodzony w 1942 roku, przyszły naukowiec już w ciągu 20 lat zaczął odczuwać problemy zdrowotne. Stwardnienie zanikowe boczne jest mocno utrudnione edukację na Wydziale Fizyki Teoretycznej w Oxfordzie, jednak nie przeszkodziło Stephen prowadzą bardzo aktywny, pełen wydarzeń życiowych. Ożenił się w 1965 roku, został członkiem Royal Society w 1974. W tym czasie miał już córkę i dwóch synów. W 1985 roku naukowiec przestał mówić. Dziś w jego mobilności ciała jest zachowana tylko jeden mięśnie twarzy w policzek. Wydawało się, że całkowicie nieruchomą i osoby wyciszenia skazany. Jednak w 1995 roku żeni się ponownie, w 2007 … leci w stanie nieważkości.

Na Ziemi nie ma człowiek pozbawiony mobilności, który żyłby tak pełen przydatnych i interesujących życia.

Ale to nie wszystko. Największy rozwój Hawkinga była teoria czarnych dziur. jak to jest teraz nazywane „Teoria Hawkinga”, unowocześniła wieloletnie pomysłów naukowców na temat czarnych dziur wszechświata.

Na początku prac nad teorią uczenia się, jak wielu jego kolegów, twierdził , że czarne dziury trwale zniszczyć wszystko, co wpada do nich. Ta informacja paradoks pozostało wojsko i naukowcy na całym świecie. Uważano, że wszystkie właściwości kosmicznych, za wyjątkiem masy ciała, to nie jest.

Został zaangażowany w badania czarnych dziur w 1975 roku Hawking stwierdził, że stale emituje strumień fotonów w kosmos i innych cząstek elementarnych. Jednak nawet naukowiec sam był przekonany, że „Hawking promieniowanie” jest losowe, nieprzewidywalne. Brytyjski naukowiec początkowo myślałem, że to promieniowanie nie niesie żadnych informacji.

Jednak genialny jakość umysłu – zdolność do ciągłego wątpić. Hawking kontynuuje badania i okazało się, że parowanie czarnych dziur (czyli promieniowanie Hawkinga) ma charakter kwantowy. To pozwoliło mu stwierdzić, że informacja dostaje się do czarnej dziury bez uszkodzenia i zmianie. Teoria, że stan otworu stale, to prawda, jeśli weźmiemy pod uwagę, to z punktu widzenia fizyki kwantowej nie.

W związku z kwantowej, próżnia jest wypełniona „wirtualnych” cząsteczki, które emitują różne pola fizyczne. Natężenie promieniowania zmienia się w sposób ciągły. Gdy staje się bardzo silne, bezpośrednio w próżni nad horyzontem zdarzenia (w ramce) BH może urodzić par cząstka-antycząstka. Jeżeli całkowita energia pojedynczej cząstki jest dodatnia, a druga – ujemny, gdy cząstki spadły na czarną dziurę, zaczynają działać inaczej. Ujemna antycząstka zaczyna zmniejszenie ilości energii pozostałej BH, a dodatnie cząstek dąży do nieskończoności.

W ramach tego procesu wygląda odparowaniu, pochodzący z czarnej dziury. Jest to parowanie i nazywa się „Hawking promieniowanie”. Naukowcy odkryli, że ten „parowania” zniekształcony informacja ma własną ciepła, widocznych urządzeń, zakresu częstotliwości, do określonej temperatury.

Hawking promieniowania, według naukowca, świadczy o tym, że nie wszystkie informacje zostaną utracone i znika na zawsze w czarnej dziury. Jest on przekonany, że fizyka kwantowa udowadnia niemożliwość całkowitego zniszczenia lub utraty danych. Oznacza to , że informacje te, aczkolwiek w innej postaci, zawiera promieniowanie Hawking.

Jeśli naukowcy mają rację, przeszłość i przyszłość czarnych dziur mogą być badane, jak również historii innych planetach.

Niestety, to odrzuca pojęcie możliwość podróżowania w czasie i do innych wszechświatów wykorzystaniem czarnych dziur. Obecność promieniowania Hawkinga udowadnia, że każdy obiekt spadł do dołka, wrócił do naszego wszechświata w postaci zmienionej informacji.

Nie wszyscy naukowcy dzielić przekonań brytyjskiego fizyka. Jednakże oni również wyzwanie nich nie są rozwiązane. Dziś cały świat czeka na nowe publikacje Hawkinga, w którym obiecał szczegółowo i przekonująco potwierdzić obiektywność ich świata naukowego w przekształcaniu teorię.

Tym bardziej, że naukowcy byli w stanie uzyskać promieniowanie Hawkinga w laboratorium. Stało się to w 2010 roku

388 shares 1846 views
237 shares 9971 views