546 Shares 8785 views

Lobby – to znaczy …

Teraz musimy przeanalizować słowo „lobby” w szczegółach. Zastanówmy się, w których obszarach jest używany i gdzie się stało.

etymologia

Obecnie jest rzadko używany i prawie wyszedł z pytaniem. Wskazany w słowniku wyrazów obcych zapożyczonych z języka rosyjskiego i w XIX wieku przez Francuzów. Pochodzi z kuluarze francuskiego (korytarz), które z kolei pochodzi od słowa couler (biegać, biegać).

Niektóre źródła odwołują pochodzenie słowa z łacińskiego colare, co oznacza „przesiać”. Jednak ta wersja nie ma żadnych dowodów.

znaczenie leksykalne

Najczęstszym jest następujący. Lobby – wąskich korytarzy i pomieszczeń pomocniczych w Parlamencie budynków, teatrów i sal koncertowych, które są przeznaczone do wypoczynku podczas przerw i przerw. Tutaj można wziąć wywiad lub w celu wymiany poglądów na ten temat pod dyskusję. Takie obiekty znajdują się na każdym piętrze budynku i sąsiaduje z sal konferencyjnych i holu.

W sferze politycznej użyliśmy słowa pokrewne wyrażenie „za kulisami deal” i „decyzja podejmowana jest za kulisami”, które są używane do scharakteryzowania nieformalne „zapleczu” oferty.

Następna wartość – termin geograficzny. Hol – jest wydrążony na zboczach, które są skierowane w dół i wody w kierunku stożka stopy. Są one podzielone na trzy rodzaje: lód (pokryte grubą ICE), śnieg (określony sposób stopnieniu śniegu i lawiny), skały (określenie ścieżki przepływu wody i odprowadzania kamieni). Produkty atmosferycznych staczają się w dół, tworząc stożek skokowej.

Piesi często korzystać z korytarzy wzrośnie do góry (Norton Couloir na Everest).

W wyjaśniającym słowniku S.I.Ozhegova powiedział, że lobby – to środowisko społeczności parlamentarnej (społecznego i politycznego), nieformalne rozmowy w środowisku, jak również podjęte jej tajnych porozumień. Ten ostatni pochodzi ze Słownika Historycznego.

Właściwe stosowanie form wyrazu w mowie

Teraz słowo jest prawie nigdy nie używane w liczbie pojedynczej. Hol – jest nieożywione męski rzeczownik (Ku lu-Ar), odnosi się do drugiego deklinacji w kuluar- głównego. Od tego słowa może być utworzony przymiotnik „kulisy” i przysłówek „za kulisami”.

To słowo pożyczka można znaleźć w różnych dziedzinach działalności człowieka – politycznych, społecznych, budowy i nauki (geografia). Do tej pory słowo „wąwóz” jest często używane w rozmowie w franuzov, rzadko można usłyszeć w Rosji.