782 Shares 3380 views

Północnej Osetii teatralne: spektakle i aktorów

Czy coś o teatrze Północnej Osetii słyszał? On jest godnym miejscem kulturalnym, gdzie można pójść z rodziną. Rozważmy pokazy artykułu, historię, opinie, a także mówić o aktorów teatru.

Historia teatru Osetii

Zanim opowiem o naszym głównym tematem Północnej Osetii teatrze, to znaczy, że na początku ubiegłego stulecia w Osetii, w zasadzie, nie był zawodowym Teatru Narodowego. Ale zamiast to był rosyjski teatr, który w tym czasie miał już wystarczające doświadczenie.

Przed rewolucją, rosyjski teatr był w stanie umieścić kilka sztuk Gorkiego. dramatyzacja „Foma Gordiejew” powieść została założona w 1902 roku. Zima premierze „Filistynów” odbyła się w tym samym roku. W latach 1907-1909 aktywny reżyser i aktor P. Miedwiediew stawia takich produkcjach jak „Braciach Karamazow”, „Burza”, i tak dalej. D.

Dlaczego mamy płacić taką uwagę na rosyjskim teatrze dramatycznym? Fakt, że był przygotowany i przyniósł Osetii widza. Dlatego nie było teatralny dramat, który będzie poświęcony artykuł z wnętrza rosyjskiego teatru. Idea serialu podmioty teatralne oraz kierownicy odwiedził teatru Rosyjskiej (D. Koroeva, E. Britaeva, B. Totrova i t. D.).

W 20-30-tych ubiegłego wieku teatr zaczął się szybko rozwijać w Osetii Północnej, ale główną rolę nadal należał do teatru rosyjskiego. W tym samym czasie pracował Vladikavkaz Bułhakow, tworząc „Dni turbin.”

Tworzenie Teatr

W 1931 roku kierownictwo Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej. Łunaczarski poprosił władze Osetii Północnej. Pytano wziąć do szkoły kilka młodych ludzi. W lecie 1935 roku, kiedy młodzi ludzie ukończył szkoły, oni tworzą trupę Osetii teatru narodowego. Północnej Osetii Teatr powstał jesienią 1935 roku. To wydarzenie było bardzo jasne, jak długo oczekiwane otwarcie. Otworzył spektakl A. Korniychuk "Platon Krechet". Od 1936 do 1941 roku scena została wydana tylko 36 sztuk, z czego 16 należały do pióra osetyjskich autorów.

po wojnie

Wojna przyniosła zmian w działaniach Północnej Osetii Teatrze Dramatycznym. Po wojnie wiele kawałków poświęcona trudy i rozkosze życia wiejskiego. Co ciekawe, tym razem głównym gatunkiem staje się komedia. Uważa się, że realizacja „Grooms” A. Tokayev – jeden z najwspanialszych przykładów powojennej komedii. Wykazała ona nie tylko we wszystkich teatrach kraju, ale nawet w Bułgarii, Czechosłowacji i Polsce.

występy

Wydajność Osetii teatr zawsze coś magicznego dotyku z rzeczywistością a magią. Być może jest to dla tego teatru jest tak lubiący Osetii. Tu pokazał różne występy dla każdego smaku. Jak wiemy, po wojnie był głównym tematem wiejskich produkcjach życiowych. Ale nie doceniać roli rewolucji i wojny, która jest również obecna w repertuarze teatru. Jednak artyści są najbardziej przyciąga do klasycznych wykonań. Większość publiczność kochała „Króla Leara” Williama Szekspira, „Cygan” A. Puszkina, „Winny bez winy” A. Ostrowskiego. Kiedy teatr ma 5 lat, gra „Othello” został wprowadzony na scenę. On od dawna powtarzane na scenie teatru Północnej Osetii, ponieważ stał się jednym z ulubionych przez widzów. Ponadto, czołowy aktor był niepowtarzalny B. Tkhapsaev który zdobył miłość i uznanie publiczności.

Aktorzy teatru Osetii

Teatr szybko stał się ulubionym miejscem do rekreacji w Osetii. Stopniowanie występy aktorów ( „Platon Krechet” „Kłamca”, „The Flying Doctor”, „Prawnik Patlakh”) był postrzegany przez publiczność z wielkim entuzjazmem. Stopniowo, teatr stał się życie Osetii. Pod wieloma względami, to przyczyniło się do pierwszych aktorów teatru, który uczynił go znanych na świecie :. Tautieva S., B. Borukaeva, Tsirihova V. V. Ballaeva, I. Kokaeva V. Makieva itp Wszystkie te nazwy Osetyjczycy zapamiętania i cześć tak dopóki ci ludzie pisali historię teatru. Pierwsze aktorzy teatru przyniosła mu sławę, która istnieje do dziś. Jest zobowiązany do teatru im tyle uwagi ze strony opinii publicznej.

Można powiedzieć, że instytucja kultury rozwinęły się dzięki absolwentów Osetii dział GITIS. Ale równolegle z tym, że dojrzał nową grupę utalentowanych artystów, którzy mieli więcej do świętowania teatr miłości. Mówimy o uczniów Teatru Rosyjskiej (Vladikavkaz) i V. V. Thapsaeve Karginova. Jak już wiemy, V. Tkhapsaev zdobyła miłość publicznej roli Otella. Ale to był dopiero początek jego kariery. Po tym, że nadal gra w setki występów w każdej z nich był wyjątkowy. Jednak on dołączył do listy najlepszych wykonawców ról repertuarze szekspirowskim na całym świecie! Krytycy czasu w gazetach, że oglądanie odtworzeń V. Tkhapsaev, wiesz, że to jest taki bohater ujrzał Szekspira, to był taki bohater w prawdziwym życiu. Aktywność tego wybitnego aktora otrzymał najwyższą ocenę, a nie tylko w Rosji, ale także na całym świecie. Na jesieni 1960 W. Thapsaevu (Balo) otrzymał tytuł artysty Ludowej ZSRR. Z nim w tym udzieleniu podano M. Tsalikov V. Ballan T. Karyaeva E. Tumenova.

40-50s

okres nazwany był bardzo jasny w Północnej Osetii Teatr Opery i Baletu. W tym czasie nie było ludzi pracujących jak K. Slanov V. Hugaeva, Z. Kochisova, N. Salaam. Aktywnie rozwija teatru muzycznego w okolicy. Coraz wystawił spektakle oparte na dziełach rosyjskich i światowych klasyków: „Carmen” Bizeta, „Tosca” G. Verdiego, „Demon” Rubinstein.

Do tej pory, Osetii Północnej Teatr Teatr jest jeszcze w zapotrzebowanie. Jego miłość do publiczności i turystów. Sam teatr nadal utrzymuje wiodącą pozycję w dramatycznej Kultury Republiki.

nowoczesność

W 1993 roku teatr Północnej Osetii otrzymał tytuł „akademicki”. Ponadto, został nazwany na cześć słynnego i utalentowany aktor V. Thapsaeva. Kierownictwo teatru nadal ze względu na fakt, że stary jest zastąpiona przez nowe podmioty, nie mniej jasne i utalentowany. W 2000 roku wziął spektaklu „Bitter wierszyk”. Został on poświęcony życiu i twórczości Costa Khetagurova.

W ciągu ostatnich 10 lat Północnej Osetii teatru wpadłem na pewne problemy. Główną z nich jest brak krajowego gry profesjonalnej, sprostać wymaganiom współczesności. Dążenie do zachowania tożsamości kulturowej przewodami teatralnych do pokazanego przestarzałych, archaicznych elementów, które nie powodują widzowi z jasnymi emocji. Tendencja ta jest nieznacznie opóźniony rozwój teatru, nie pozwoli mu, aby nadążyć za duchem czasu. Ten problem został omówiony w I i II Festiwalu Teatrów Narodowych Północnego Kaukazu zatytułowanych „sceny bez granic.” Odbyły się one w Władykaukaz w 2000 i 2002 roku. Uczestnicy festiwalu byli przedstawiciele wszystkich teatrów w Północnym Kaukazie. To wydarzenie wykazało wspólnoty, przyjaźni i potrzebują dla siebie nawzajem. Najważniejsze jest to, że uczestnicy są wyjęte z tego wydarzenia jest to, że konieczne jest, aby wzbogacić więzi kulturowych, zamiast koncentrować się wokół czegoś jednego. Forum przyczyniło się do wzmocnienia teatru i sztuki etapie życia Rosji i zachowania stabilności na Kaukazie.

Głównymi aktorami teatru dzisiaj zrobić wiele, aby nadać mu drugi oddech. Głównym artysta jest A. Kubalov i dyrektor artystyczny – E. Vergeles. Personel jest mały, ale wszystkie z nich – aktywne i utalentowani ludzie, którzy dokładają wszelkich starań, aby powrócić do Północnej Osetii teatralnej dawnej świetności.

repertuar

Repertuar teatru obejmuje klasyczne dzieła. Istnieją, oczywiście, i inne występy, ale nacisk jest na motywach klasycznej. W niedalekiej przyszłości w żłobie są takie produkcje:

  • "Zola".
  • "Tartuffe".
  • „Romeo i Julia”.
  • „Dwa ślubu.”
  • „Inspektor”.

Również widzowie oczekują kilka premier, "Frozen", "Żegnaj, Wąwóz", "Old House", "Czy kochasz, nie kochasz", "Bad Boys". Często są dramaty dziecięce „Vovk w królestwie Far Far Away”, „rozszczep szczęścia”, „dwór”. Maluchy oczekiwaniu również premierę "The Kingdom of Flowers", "Ali Baba i 40 pieśni perskiego bazaru".

opinie

Komentarze na temat Osetii teatr jest inna, można powiedzieć, że zostały one podzielone. Niektórzy ludzie naprawdę podoba, że teatr pozostaje wierny tradycji. Tacy ludzie kochają klasyczne występy, więc są chętnie pójść do teatru. Ale mniejszość. Inni chcą zobaczyć coś nowego, poznać nowoczesne wymagania. Ta część publiczności skarży monotonny repertuar, brak nowych pomysłów.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że w Północnej Osetii Teatr – miejsce, które na pewno warto odwiedzić. W każdym razie, to ma bogatą historię. Tak, on pozostaje wierny tradycji, ale mogą zaczarować niewprawny widza, aby pokazać mu wszystkie bogactwa barw i emocji klasycznych dzieł.