699 Shares 8399 views

Jak przygotować samochód do zimy: wskazówki dla kierowców

Każdy entuzjasta samochód powinien wiedzieć, jak przygotować samochód do zimy. Dlaczego jest to tak ważne? Faktem jest, że jazda w tym okresie staje się najbardziej niebezpieczne ze względu na specyficzne warunki atmosferyczne. Tak, a samochód zachowuje się inaczej. Wszystko to musi być brane pod uwagę, i rozpocząć przygotowania z wyprzedzeniem, jak wiele osiągnąć pierwsze opady śniegu i mrozy, a następnie w pośpiechu, aby zapomnieć o niektórych wydarzeniach. To zaniedbanie, niestety, może prowadzić do tragicznych skutków.


Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy kwestia „Jak przygotować samochód do zimy” – ma zastąpić oponę. Po tym wszystkim, opony zimowe przystosowane do niskiej temperatury, pokrywy lodowej i innych cech pór roku. Ma najlepszą przyczepność na „minus” w przeciwieństwie do roku, który staje się dąb w zimnie. Na drogach krajowych śnieżny najlepiej koła zachowują kolec, ale do jazdy na ulicach miast zdaje się nie zmieści.

Często można usłyszeć od początkujących kierowców „A my postawić samochód w garażu na zimę, i nie ma potrzeby, żeby poeksperymentować z jej przygotowań do zimy.” Ale zdarzają się sytuacje, gdy wymagane jest samochód przez cały rok. Wtedy nie uniknąć konieczności przeprowadzenia niektórych prac na ochronę organizmu, a mianowicie, aby przykryć specjalnej konstrukcji odpornej na korozję. Warstwa Zawadskiego nie wystarczy, i powinien być aktualizowany co kilka lat. Nie należy oszczędzać pieniądze dla tej procedury, ponieważ remonty, które mogą być konieczne po przejechaniu na krajowych zimowych drogach, będzie kosztować dużo więcej. Wszystkie małe odpryski farby najlepiej oczyszczone i pokryte podkładem, a następnie nowej farby. Wszelkie manipulacje z ciała najlepiej wydane przed zimnem.

Dla tych, którzy nie wiedzą jak przygotować samochód do zimy, warto odwołać się do myjni samochodowej. Istnieje kreator najpierw sprawdzić układ hamulcowy. Jej brak jest szczególnie niebezpieczne w zimie, jak brzemienne w poślizg. Szczególną uwagę należy zwrócić, a przewód hamulcowy, które mogą pękać w ujemnych temperaturach. Ich wymiana nie wymaga dużo czasu i pieniędzy.

Jeśli nie możesz, i pragnienie, aby postawić samochód w zimie, trzeba zadbać o „sercu pojazdu.” Powinniśmy natychmiast wymienić olej silnikowy, przeznaczony do zimowej pory. Nie należy polegać na powszechnym mix – są dobre tylko dla krajów europejskich. Przy niskich temperaturach olej będzie zbyt lepka i nie pozwoli, aby mieć samochód o skręcie. Filtr oleju najlepiej jest wymienić jak pasy. Nowe świece zapłonowe też nie będzie kolidować.

Oto kilka wskazówek dla doświadczonych kierowców, jak przygotować samochód do zimy. Jest to konieczne w celu zastąpienia wody płuczki beczki na tak zwanym „nezamerzayku”. To musi być zrobione przed pierwszym mrozem, bo wtedy nie będzie problemów z systemem rozmrażania spryskiwaczy. Drzwi i zawiasy powinny być smarowane ze specjalnie zaprojektowanym smarowania Brak mrozy. Warto kupić szczotki i skrobaczki do czyszczenia samochodu ze śniegu i lodu. Razem z nimi lepiej jest umieścić ciepłe rękawice robocze, było ciepłe i wygodne, aby wyczyścić samochód.