843 Shares 1868 views

Carnival – to … Karnawał w Rio de Janeiro. scenariusz Carnival: Zalecenia

Carnival – zabawa kolorowe uroczystość, charakterystyczne cechy, które są uliczne parady i maskarada. Bez takiego National Mall jest trudno sobie wyobrazić jakikolwiek kraj na świecie.

pochodzenie

Carnival ma bardzo długą historię i opowiedzieć o swojej pierwszej wzmianki nie może być jednoznacznie. Słowo, według jednej z wersji, pochodzi od Navalis łaciński Carrum. Tak w dawnych czasach nazywano wagon, które poruszają się po mieście w czasie wakacji. Na przykład w starożytnym Rzymie ku czci Saturna, boga płodności przeprowadził Happy Holiday, która trwała kilka dni. W tej chwili zakończyliśmy prace nad zbiorami, ludzie wyszli z domów, śpiew, taniec. Niewolnicy uwolniony od spraw i przepuszczono przez w tych samych wozów ulicach, mężczyzn i kobiet.

Według innej wersji, karnawał – pochodzi od Carne Levare, czyli włoski dla „rezygnując z mięsa.” Mówimy o początku postu i abstynencji od produktów mięsnych. Jak widać, można prześledzić wspólnego z rosyjskim wakacje Maslenitsa.

Karnawał w Rio

Dziś karnawały u szczytu popularności. Wiele osób podróżować na długich dystansach do wzięcia udziału w takiej uroczystości na dużą skalę. Być może najbardziej znanym i kolorowe – to karnawał w Rio de Janeiro. Zaczyna się 40 dni przed Wielkanocą.

Karnawał w Rio imponuje swoją wielkością, jasnych kolorach, szalone stroje i tańce. Od 1928 roku jest on Sambo szkoły tańca konkurencji. Ten rodzaj tańca jest bardzo popularny w Brazylii, i mieć pewność, każdy ma swoją ulubioną brazylijskiej dojo.

Przygotowania do karnawału

Na rok przed karnawale wszyscy tancerze przygotowują specjalny program z niezwykłą jasną historię na dany temat. Nad programem tanecznym ma najlepszych choreografów. Naszyta ogromną ilość kostiumów. Mogą być przeznaczone dla każdej osoby, każdym razie odzwierciedlać pewną erę.

Ponadto, każda szkoła przygotowuje specjalną podkładkę tańca i spektakularnie ozdobić go. Na tej platformie uczestnicy tańczą, a na szczycie jej, co do zasady, stoi najpiękniejszy i jasny dziewczynka, tzw królową szkoły tanecznej.

Jak jest karnawał?

Rio Carnival trwa 4 noc. Od 21:00 do rana to 3-4 szkoły (łącznie z 14 w Brazylii). Występy ocenia specjalną jury.

Tancerze tańczą pochód w dół długiej ulicy Sambodromo (to jest około 700 metrów długości), który został zbudowany specjalnie na karnawał. Po obu stronach istnieją specjalne stojaki, który pasuje 70.000 ludzi. wszyscy oni kibicować swojej ulubionej szkole. Procesja rozpoczyna się od przedstawienia przez dojo pierwszej kategorii. To będzie całą drogę: noszą znak z nazwą szkoły, a następnie przejść do jego ludzi, znanych ludzi w fantazyjny strój, a następnie tysiące tancerzy i muzyków. Ci, którzy chcą się wyróżniać, mijając się na ulicy w wagonach i wózki, ozdobione piórami i cekinami.

Konkurować jako taniec, kostiumy i niezwykłej urody. Brazilian Carnival – to zawsze szalony rytm bębna dźwięki z ryczy, blichtru, przepych, gorącym tańcem i olśniewające kostiumy. Kończy się spektakl taneczny Festiwal Mistrzów – dojo, która opiera się na wynikach głosowania jury był zwycięzcą.

Karnawał jest tak popularny, że w samym środku jego codziennego w Brazylii lecieć tysiące turystów z całego świata. Hotele są zatłoczone i zatrzymać się gdzieś, trzeba zarezerwować miejsca dla kilku miesięcy. Ceny za noclegi podczas karnawału „startu”, ale to nie powstrzymuje fanów tańca.

Zarówno poprzez organizowanie karnawał?

Można zrobić ognisty i radosny karnawał siebie! Nie każda osoba ma możliwość polecieć do Brazylii, ale do organizowania ich mały pokaz tańca jest realistyczny. Dorosły strona lub strona dla dzieci – Carnival nie zna granic wiekowych. Rozważmy kilka scenariuszy, które mogą być przyjęte jako podstawa wypoczynku.

scenariusz karnawał dla młodzieży

Idąc przyjazną hałaśliwe towarzystwo, chcesz zawsze jakoś zróżnicować atmosferę, aby wymyślić coś specjalnego. Kiedy banalne konkursy i gry są zmęczone, można spróbować mieć imprezę na uprzednio przemyślany scenariusz. Świetny pomysł – zorganizowanie karnawał. Od czego zacząć?

Faza przygotowawcza

Preparat należy traktować poważnie i uruchomić go na długo przed faktycznym zdarzeniem. Carnival – to jeden święto gdzie wcześniej trzeba ciężko pracować nie tylko do opanowania i organizatorów, ale także dla wszystkich zaproszonych gości.

przedmioty

To jest chyba najważniejsze. Co dokładnie chcesz zorganizować? Gorący brazylijski karnawał z zapalających tańców? Maskarada? Nowoczesny wesoły karnawał lub świecki kulkowe 80s? Natychmiast dostroić się do tego, co święto w tym stylu wymaga dobrej inwestycji. Jeśli cokolwiek zaoszczędzić – efekt byłby całkiem źle.

Bardzo ważne są kostiumy. Każdy powinien starannie rozważyć swoje zdjęcie. Kostiumy wszystkich gości mogą być w tym samym stylu, zupełnie inna, lub być podobne do siebie przez jednego uderzającym elementem.

akcesoria

Nie powinno się pozbawiać akcesoria uwaga karnawał. Może to być maska, rękawice, peruki, szpilki do włosów, parasole, wachlarze, laski. Należy także rozważyć, w jaki sposób urządzony pokój (który, nawiasem mówiąc, musi być wystarczająco przestronne, aby mieć wystarczająco dużo miejsca, aby usiąść i odpocząć, a także wiele natantsevatsya).

Można wymyślić małych fontann, aby stawiać pomniki, powiesić obrazy, wentylator. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się w wielu kolorowych wstążek, cekinów, wisiorki. Tutaj trzeba do rozpoczęcia na temat karnawału, jego orientacji. Taniec zorganizować Lumiere.

Jak przyjmować gości?

również wziąć pod uwagę, jak najszybciej o menu. Jedzenie nie powinno być trudne, ponieważ wiele z nich tańczyć. Ideal – aby recepcję z lekkie przekąski (przekąski), oryginalnych przekąsek i napojów orzeźwiających. Carnival temat powinien być identyfikowalny w projektowaniu żywności. Na przykład, można pięknie ozdobić szklanki, serwetki, nietypowe zlecenia traktuje stół do dekoracji z kwiatów, figurek.

Konkursy

Większość festiwalu będzie oczywiście wziąć taniec. Dlatego też, bez konkurencji tanecznej nie może zrobić. Można zaprosić gości do podzielone na kilka zespołów i na wzór karnawału w Rio de Janeiro w celu ustalenia szczegółów dotyczących konkurencji między nimi. Która drużyna wykona bardziej oryginalny taniec? A co dokładnie, goście mogą dowiedzieć się na długo przed karnawału (i odpowiednio przygotować, przećwiczyć) lub bezpośrednio przed tańcem.

Jako goście byli przygotowania do karnawału, szyte kostiumy, przemyślane obrazu, należy przeprowadzić konkurs na najlepszy kostium. Zastanawiam się, czy nie jest on jury i samych uczestników. Mogą napisać nazwisko na kartce papieru, a po ogłoszeniu wyników będzie. Jeśli wszyscy goście mają maski na karnawał, można zorganizować konkurs wśród nich na przykład: „Kto ma najbardziej oryginalną maskę” Jeśli wiele osób przyszło bez masek, nie ma innej opcji: do zaoferowania w czasie urządzić wspólne wstępnie wykonane maski, następnie zdecydować, którym udało się uczynić go bardziej oszczędny.

Zaokrąglenie wieczoru będzie sesja zdjęciowa. Konieczne jest, aby zrobić zdjęcie razem całkowity obraz. Można również zorganizować mały fotodekoratsii, goście na pewno docenią go i chcą, aby piękny obraz będzie bardzo dużo!

Plac Nowy Rok Carnival

Kto nie lubi dzieci, aby cieszyć się spektakularny pokaz tańców z gejowskich, nietypowe stroje, maski, błyskotki, fajerwerków i konkursach? Zorganizować karnawałowe dla dzieci – to świetny pomysł, zwłaszcza jeśli zdarzenie jest planowane do jakiegoś święta. Na przykład, na Nowy Rok.

Biżuteria może być dość standardowy. Jeśli wszystko pójdzie do przedszkola lub szkoły, hala jest ozdobiony blichtr, kolorowe światła, płatki śniegu. Można malować nietypowe okna, dzięki czemu wisiorki, powiesić bombkami. I oczywiście, ubierać choinkę.

Kostiumy dla dzieci są negocjowane z góry, a one zależą jakie tematy będzie sam karnawał. Urlop może być w postaci konkretnej historii. W takim przypadku dzieci muszą ubierać jak bohaterów samej opowieści. Lub dzieci – mieszkańcy lasu, różne zwierzęta, które są zabawne i taniec na choinkę z Santa Claus i Snow Maiden. Jako opcja – może być maskowane. Dzieci z przyjemnością przymierzyć maski karnawałowe i chować się za nimi. Oni nie będą widzieć nawzajem swoje twarze, a następnie będą one podwójnie interesujący.

Może być bardzo przydatny dla takiego zdarzenia jest święto odpowiednich nowych rok. Carnival – to nie tylko kolorowe kostiumy, to wciąż zabawa pieśni i tańce kolorowe. A dzieci są zazwyczaj chętnie prowadzić tańce wokół choinki, taniec z „leśnymi mieszkańcy”, śpiewają pieśń Mikołaj wziąć udział w konkursach. Zadaniem organizatora – do kierowania przebieg wydarzeń we właściwym kierunku, aby nie tylko wigilii, a mianowicie, karnawał, maski, taniec i nietypowe stroje.

Jakie są korzyści z takich działań?

Zwykle te uroczystości w przedszkolu i szkole podstawowej ma następujące cele:

  • rozwijanie zdolności muzycznych dzieci;
  • wzbogacić swoją wiedzę w dziedzinie muzyki;
  • rozwijać umiejętności taneczne i wydajności;
  • oddźwięk w muzyce różnych gatunków, stylów;
  • zdolność do generowania swoje zachowanie, aby wybrać odpowiedni przebieg działań w zależności od sytuacji;
  • nauczyć dziecko, aby nie bać się publiczności;
  • forma mówienia w różnych obrazów;
  • rozwijać kreatywność, wyobraźnię.

Przebieg wydarzeń

Prezenterzy mogą całkowicie przejąć skrypt wymyślić bohaterów. Jeśli to możliwe, powinny być zawarte w uroczystości samych dzieci, dać im pewną rolę, a nie po prostu uczynić je widzów. Jeśli wystarczająco stary, aby uczyć się i grać rolę długo, można wstępnie rozprowadzić dzieci słowa dla małych scen Bożego Narodzenia. I można zorganizować konkurs. Scena, która drużyna dostaje oryginał? Kto był najlepszym aktorem czy tancerka?

I oczywiście na koniec karnawału pewno wspominając najpiękniejsze stroje, bo dzieci były próby takie trudne. Można zorganizować konkurs, teraz nazywa razem panel rodziców, opiekunów i nauczycieli. Jak to możliwe, aby dzieci same głosowały. Główną rzeczą, jeśli chodzi o dzieci, trzeba nagrodzić wszystkich, ponieważ wszyscy ubrani dokładnie jest atrakcją, a dzieci w tym wieku jeszcze nie zrozumieć istotę konkurencji lub konkurencji!

Oczywiście, zorganizować karnawał nie jest takie proste. Ale jeśli wszystko dokładnie przemyśleć i umiejętnie zorganizować ten festiwal będzie pamiętany przez długi czas, a zarówno dzieci jak i dorosłych!