592 Shares 6661 views

Pyszna i zdrowa garnek z cukinia z serem

Zapiekanka z sera z serem okazuje się bardzo delikatna i smaczna, a co najważniejsze – użyteczna. Takie niezwykłe potrawy mogą być łatwo wykonane dzieciom, którzy nigdy nie zrezygnować z lekkiej, warzywnej obiadowej gotowanej w piecu.


Zapiekanka z sałatek: zdjęcie, przepis

Niezbędne składniki:

  • Pieprz, sól morska – według uznania osobistego;
  • Cukinia świeżo świeży – 2,5 szt.
  • Jaja duże kurczaka – 3 sztuki;
  • Świeże zioła (natka pietruszki i koperku) – garść;
  • Ser twardy – 250 g;
  • Marchewka świeża duża – 2 szt.
  • Duże bulwy – 3 szt.
  • Olej słonecznikowy – 30 ml. (Dla pasywacji);
  • Majonez o średniej zawartości tłuszczu – 50 gr.

Proces przetwarzania głównego produktu

Zapiekanka z cukinia z serem przewiduje stosowanie tylko młodych i świeżych warzyw. Tak więc należy zażywać 2.5 cukinia, umyć je dobrze, usunąć łodygi, a następnie pokroić w małe kostki ostrym nożem (w razie potrzeby można je przetrzeć na dużym tarkę). Po tym cukinku trzeba przyprawić solą morską i czarnym pieprzem, a następnie ostrożnie wymieszać i odstawić na bok.

Przetwarzanie pozostałych składników

Zapiekanka z cukinia z serem wymaga użycia warzyw, takich jak cebula i marchewka. Muszą być czyszczone i drobno posiekane, a następnie wysyłane na patelnię do pasażu wraz z olejem słonecznikowym. Kiedy warzywa są lekko zakryte czerwoną skórką, powinny być lekko ochłodzone, a następnie zmieszane razem z posiekaną zielenią.

Formowanie naczynia

Po przetworzeniu wszystkich produktów należy je wymieszać w jednym pojemniku, a następnie umieścić w szklanej lub ceramicznej misce przeznaczonej do piekarnika. W tym przypadku zaleca się jego smarowanie olejem kremowym lub słonecznikowym.

Do zapiekania z cukinia z serem ma stabilną formę podczas pieczenia, należy wypełnić 3 jajkami. Jednak przedtem należy je dokładnie wymieszać razem z 50 g majonezu, używając miksera lub mieszarki z trzepaczką. Następna zapiekanka zucchini zaleca się zasnąć z twardym tartym serem. W tym momencie uformowanie naczynia jest całkowicie wykończone, a teraz może być bezpiecznie pieczone w piecu.

Obróbka cieplna

Zapiekanka z cukinii w piecu gotuje się wystarczająco szybko. W końcu musisz poczekać, aż zmiękczone lub starte warzywa staną się miękkie. Jeśli umieścisz naczynię w szafce podgrzanej do 200 stopni, czas gotowania garnek wynosi około 20-29 minut. Jeśli nie, to potrzebujesz kolejnego kwadransa.

Prawidłowe podawanie do stołu

Garnek z cukinia i pasywowane warzywa jest lepiej podany do stołu w gorącej lub ciepłej formie. Również do tego użytecznego dania zaleca się przedstawienie grubej śmietanki i pieczywa.

Pomocna wskazówka

Bardzo często gospodynie domowe przygotowują takie potrawy z dodatkiem innych produktów. Na przykład dobrze przygotowana garnek jest produkowana z dynią lub bakłażanem, które powinny być traktowane dokładnie tak samo jak cukinia. Dla bardziej satysfakcjonującego lunchu w tym naczyniu można dodać mielone mięso, grzyby lub kiełbaski.