233 Shares 8456 views

Morze Czarne Tursiops – wysoko rozwiniętych gatunków ssaków morskich

Morze Czarne Tursiops – rodzaj delfinów bottlenose rodzaju należących do rzędu waleni, klasa ssaków. Mieszka nie tylko w regionie Morza Czarnego (jak mogłoby się wydawać z tytułu), ale również w niemal wszystkich wodach ciepłych i umiarkowanych oceanów. przybliżona liczba 130 tys. na Oficjalna klasyfikacja zwana Tursiops truncatus, a według nieoficjalnych – duży delfin.


Chernomorskaya średnia butlonos rośnie o długości 3 m w o masie około 250 kg. Mężczyźni są zwykle większe niż samice. Głowa jest mała, odpowiadającym za około jedną szóstą całkowitej długości zwierzęcia. Wysoka płetwa grzbietowa jest półksiężyc wgłębienie z tyłu. Szeroka klatka piersiowa ze specjalnym. przeważnie ciemny kolor ciała, szaro-białej brzucha. Zęby od 76 do 100 może mieć butelkę nosem Morze Czarne. Zdjęcia prezentowane w tym artykule pokazuje bardziej wydłużoną szczękę niż górna.

Te zwierzęta morskie z natury nie są sami, oni wędrują w opakowaniach. Strefa przybrzeżna przyciąga je z punktu widzenia dnie żywności. Ich dieta składa się z różnych ryb, krewetek, ośmiornice, małże. Podczas polowania, pomagać sobie nawzajem. Dziennie można jeść do 15 kg żywej karmy. W pogoni za zdobyczą, poruszając gwałtownie z ostrym zakręcie. Mogą przekraczać prędkości 35 km / h, wyskoczyć z wody do 5 m wysokości.

Morze Czarne Tursiops posiada unikalną maszynę głosową. Między jednostką komunikować się w zakresie częstotliwości od 7 do 20 kHz. Kierując głębokości używając echolokacji odbijania. Spać w nocy, najlepiej blisko powierzchni wody, bez zatrzymywania ruchu. Półkula mózgu w tym czasie odpoczynku na przemian.

Dojrzałość osiąga Tursiops Morza Czarnego do 6 lat. Podczas rui, która przypada na wiosnę lub latem, istnieje wzajemne głaskanie, gryzienie, rodzaj organów gięcia. Krótkotrwałe gody odbywa się kilka razy w podróży. Ciąża trwa przez cały rok. Podczas porodu, który może trwać do 2 godzin, pomagając przyszła mama „ciotka” – inne samice z opakowania. Oni destylowana krewnych, zapewniając spokój.

urodzenie dziecka jest zwinięty ogon pierwszy. Jego masa – około 16 kg, a długość -. Pomoc około 1 m pchanie noworodka do powierzchni do pierwszego oddechu. A potem pomóc znaleźć sutek. Po raz pierwszy, Dziecko karmi często (do 30 razy dziennie), nie pływają od matki. Około 4 miesięcy, zaczyna jeść stałe pokarmy, nie rezygnując mleko do 2 lat.

Morze Czarne Tursiops nie jest agresywny w stosunku do ludzi. Ponadto, opisano wiele przypadków, w których zwierzęta te były oszczędności ludzi z rekinami lub ciągną utonięcia. Są przeszkoleni świetnie. Doświadczeni trenerzy twierdzą, że są one za pomocą pewnych dźwięków można rozmawiać z ludźmi. Zrozumienie ludzkiej mowy widać w wykonywaniu trików podczas występów.

Niestety, niszcząc delfiny dla ich mięsa, często umierają z powodu uwikłania. haczyk rybacki ryba wpływa na ich utrzymanie. zanieczyszczenie wód oceanów i wykorzystanie potężnej sonar nie przyczynia się do wzrostu liczby taki dobroduszny i inteligentne zwierzę, jako Tursiops Morza Czarnego. Czerwona Księga Rosji była uzupełniana podgatunku Tursiops truncatus w 1966 roku, od połowy są zabronione.