689 Shares 2314 views

mięso ryb: Użycie, rodzaje i recepty

Zimnokrwisty żyjący ryba w wodzie, oczywiście, nie są ssakami. A ludzie od niepamiętnych czasów stosowany do oznaczania słowo „mięso” to tusze ssaka. Dlatego też, prawdopodobnie, na ciele ryby nie był wymyślony „spersonalizowane” nazwę typu wieprzowiny lub wołowiny. I mówimy po prostu uogólniając mięso ryb. Warto zauważyć, że definicja pojęcia w różnych kulturach kulinarnych nienawiści, a czasami ryby i owoce morza tkanki nie są w nim zawarte i są niejako sam. W tym artykule będziemy mówić o tym, co mięso ryb, jego wartość i żywienia, receptury, która od wieków twierdziła większość ludzkości.

Trochę historii

Ludzie od dawna rozliczane na brzegach mórz i rzek, oceanów i innych zbiorników wodnych. W związku z tym, że mięso ryb pierwotnie zawarte w diecie człowieka. Zauważono, nawiasem mówiąc, że narody, stale korzystające z owoców morza, były najmniej podatne na choroby serca i układu odpornościowego, naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych. Również wśród mieszkańców nadmorskich rzadko spotykane choroby, takie jak rak lub udaru mózgu. Tak, naukowcy i zwolennicy prawidłowego zbilansowanej diety jest całkowicie po stronie „ryb jedzących”. Oto dlaczego.

Co daje nam mięso z ryb?

W tak zwanym „mięso” zawarty doskonałą strawnych białek, które są przetwarzane w organizmie ludzkim zaledwie 2-3 godzin (w przeciwieństwie wieprzowinę, na przykład, które mogą „Jazda” wzdłuż wnętrza aż do 6-8 godzin). mięsa rybiego w przeważającej części składają się z wody (pewnych odmianach – do 85%). W szczególności rodzaje tłuszczowe 15-35% tłuszczu, którego podstawą nienasyconym kwasem. Białko – 8-25%. Nawiasem mówiąc, zawartość białka w niektórych gatunków ryb, są lepsze mięsa. Wiele witamin i minerałów. Aw wielu rodzajów mięsa ssaków dużo „szkodliwe” cholesterolu, a ryb – nie. Oleju rybnego jest znany przeciwnie, zapobiega osadzaniu się złogów cholesterolu w naczyniach krwionośnych.

Rodzaje mięsa rybiego

Opis wszystkich rodzajów mieszkańców morskich i rzecznych zajmuje przestrzeń tekst godnym „Wojny i pokoju” w zakresie i treści. Ale poważnie, mięso ryb jest również podlegać klasyfikacji. I staramy się zrozumieć tę działalność. Ale po pierwsze, bardziej ogólny podział. Na siedliska ryb dzieli się na morskich i słodkowodnych. A kolor miąższu na białej ryby, czerwony, brązowy. Przez jego tłuszczu na chudego (FAT – do 2%), o średniej zawartości tłuszczu (2-8%), tłuszczu (15%). W krótkim artykule uwaga zostanie wypłacona do wszelkiego rodzaju nie będzie działać: spojrzeć na niektóre z nich.

jesiotr

Te wspaniałe ryby są chrzęstnej zamiast kostnej szkieletu. Tak zwane robaki – małe przyrosty wzdłuż brzucha – może określić tożsamość zimnokrwiste do tej rodziny. Wszelkie ciało usiane włóknach mięśniowych tłuszczu płatniczym, które dają mięso jesiotra oryginalny, wyjątkowy smak. Mięso jesiotra (jesiotr, jesiotra, jesiotr, itd.) jest powszechnie uznawana elita, „białe”, jest przygotowana z masy pyszne (zwłaszcza, tradycyjna kuchnia rosyjski) gorące i zimne dania, zupy i wypełniacz. A ich głowy są przygotowania i chrząstki ucha i galimatias. gotowanie rosyjski jako wizytówki z vizigoy ciasto (specjalnie traktowany Zakres akord ryb).

łosoś

Mięso ryb w żywieniu człowieka zawsze zajmowały ważne miejsce. Postulat ten może być bezpiecznie stosowana do gatunków łososia ryb. Pulpa zawiera różowy lub czerwony, nie zawiera kar kości (stąd nazwa za mięso). Charakterystyczny tłuszcz rybi zapach i nie jasnoczerwony ryby zrobić prawdziwy przysmak w menu najbardziej znanych restauracji i domu stoły bankietowe. Często patrz mięso na półkach supermarketów w postaci zapakowanych filetów lub solone krojenia w opakowaniu próżniowym. Większość zawierających tłuszcz – brzuchach (szczególnie popularnych w lekko zasolonych osób, z piwem). Te gatunki ryb to łosoś, pstrąg, łosoś Chum i różowy jak najczęściej na półkach.

karp

Ten smak mięsa przetargu, o średniej zawartości tłuszczu. Karp tradycyjnie zajmują górną linię w menu w wielu krajach. Od małych jednostek zrobić ucho. Duże kawałki smażone i podawane z różnymi sosami i ozdabia. Rosyjska kuchnia jest tradycyjna potrawa „Karassiov cream”, gdzie małe kości gatunków karpi w wyniku obróbki cieplnej stają się niezauważalne. Karpovs można piec w piekarniku. I tak wybitnych przedstawicieli jak leszcz, płoć i płoci – solone i suszone na słońcu.

recepty

Mięso i ryby są popularne w kalorie. Zresztą – smaczne i ma oryginalny smak. Niektóre z nich – Karty prawdziwy biznes kuchni. Każdy profesjonalny kucharz zna tych użytecznych recepty. Mięso ryb w nich działa jak prawdziwy przysmak. Oto tylko kilka z nich.

  • Karp w śmietanie (kuchnia rosyjska). Potrzebujemy: 1 kg małych tusz karp, szklanka śmietany, kilka cebula, pęczek koperku, olej roślinny, przyprawy i sól ziołowa – do smaku. Ryby czyste i umyć. I usunąć skrzela. Ostry nóż zrób nacięcie na tuszy siatki zmienić kości w procesie gotowania stał się miękki. Cebula i zielenie, będę wyciąć. Farshiruem ryby z zieleni i cebuli. Blacha do pieczenia lub pieczenia danie tłuszcz z masła. Włożyć rybę i wlać śmietanę. Wysyłamy w piecu średnim ogniu przez pół godziny.
  • Łosoś w folii. Poświęć kilka steki, cytryny, pół-serek – 200 gramów, kilka łyżek oleju roślinnego, kilka łyżek majonezu, przypraw i soli ziołowej, pomidorami i koperkiem. Foliowe kieszenie sprawiają wielkości stek (tylko z zasiłku). Aby umieścić ryby na górze – zielone i krąg pomidorem, tarty ser. Smaruje majonez i uszczelnienia każda kieszeń. Wysyłamy w piekarniku 30 minut 7-10 minut przed otwarciem kieszeni foliowych tworząc złotą skórkę (można włączyć tryb grill, jeśli są dostępne). Podawać przy stole, jak oryginalne gorącym półmisku.