497 Shares 2344 views

Asfaltowanie małych obszarach. Metody i etapy pracy

Najczęstszym i praktyczny sposób do poprawy gruntów – jest to kostka, której budynki, a także sąsiednie utworów i platformy nabyć zadbany, gotowy wygląd. Dlatego asfaltowania małe obszary nie są tak ważne, jak układanie asfaltu na większych obiektach. To ma swoją specyfikę pracy, dla których stosuje się specjalny manewr gąsienicowa lub kołowa (chassis) Maszyny drogowe.


rozważania asfaltowania

to główne czynniki, które należy rozważyć przed spędzeniu obszary kostki na małe kwadraty:

  • zgrubienie i konfiguracji;
  • obecność budynków i ogrodzeń.

Z tego okresu zależy od wydajności układania, a co będzie cena asfaltu. Na małych obszarach wymaga wiele różnych materiałów, stosowanie specjalnego wyposażenia, a także przeprowadzenie prac związanych z obejściem konstrukcji technicznych oraz plantacjach.

Materiały stosowane do asfaltowania

Asfaltowanie małych obszarów produkowane przy użyciu obsada mieszanki asfaltowej. Ten materiał drogowy budynek ma wysoką gęstość, chropowatość powłoki nie wymaga uszczelnienia po ułożeniu, co jest możliwe w niskich temperaturach. Praca jest specjalne mieszaniny, podgrzewa się do 180 – 200 ° C Torując obszary do 5m 2 wykorzystują chłodny asfalt.

Technologia nawierzchni asfaltowej

Asfaltowanie małe obszary technologii różni się od intensywnej budowy autostrad drogowych. Główna różnica – sposób układania podstawę do wytwarzania mieszanki asfaltowej, ponieważ obciążenie dalszej eksploatacji takiej powłoki jest mała. W związku z powyższym, place zabaw asfaltu, garaże, dziedzińce wykonywane z mniej rygorystycznych wymagań.

Podstawa do montażu składa się z warstwy żwiru, piasku lub twardego betonu. Biorąc pod uwagę fakt, że obciążenie na powierzchni jest niewielka, to jest możliwe, aby położyć tylko jedną warstwę asfaltu. Jego najbardziej optymalna grubość nawierzchni będzie 3-4 cm na podjazd do domu. – 5-7 cm Działa na układanie asfaltu uszczelnienia końca swojego powstania. Osiąga się to za pomocą ubijania, walcowanie lub drgań za pomocą urządzenia lub ręcznego wałka dvuhvaltsevogo.

Kiedy walec pracuje wolno przemieszczać się płynnie i równomiernie na całej powierzchni do układania. Do mieszaniny asfaltu cięcia do urządzenia, to zwilża się wodą. Aby ograniczyć głębokość poprzecznych szwów i uszczelki muszą być stosowane więcej dodatkowych warstw ciekłego bitumu lub mieszanki bitumicznej. R asfaltów wytwarzanych według technologii z zastosowaniem specjalnej techniki, powłoka jest dobrej jakości, poddaje się pęknięć, dipów, miał żywotność.

metody powlekania stylizacji

Przy układaniu nawierzchni asfaltowej stosuje się jeden taki sposób w małych obszarach:

  • bez użycia specjalistycznego sprzętu;
  • mieszany.

Pierwsza metoda jest odpowiednia w miejscach niedostępnych dla asfaltowania sprzętu asfalt. Montaż i wyrównanie odbywa się ręcznie za pomocą specjalnych narzędzi budowlanych, maszyny lub noszony uszczelniania wałków.

Metodą mieszaną, większość prac wykonywanych techniką układaniu nawierzchni asfaltowej. obszary trudne i złożone asfaltowej przy użyciu narzędzi ręcznych.

Etapy pracy

Podjazdy, chodniki i budynki wokół placu powinny być gładkie, trwałe i piękne. Chodnikowe obszary dla dzieci może być przeprowadzone z kolorowych materiałów. Muszą one być odpowiednio asfaltowej, wykonując taką pracę:

  1. Wykonaj poligonem. W tym celu należy zdjąć górną warstwę i rolkę wykopu sprasowane. Dalsze deski geosyntetycznego tkanina, która zapobiega absorpcji podłoża żwiru.
  2. Aby stworzyć fundament. Może ona składać się z piasku, żwiru, żwir lub beton.
  3. Układanie asfaltu i poziomowania. Układania pierwszej powłoki (na zimno lub gorąco) warstwę o grubości 5-8 cm, wyrównanym całej łopaty. Trwalsza jest zimny asfalt (jego cena jest znacznie wyższa stylizacji ciepła).
  4. Zrób uszczelnienie poprzez mechanizmy takie jak zagęszczarki wibracyjnej płyty lub ręcznego dvuhvaltsevy.

Asfaltowanie małe obszary mogą być wykonywane zarówno ze specjalistami i niezależnie. Najważniejsze – szacunek dla nawierzchni technologię, która wykorzystuje je będzie wytrzymać wszystkie rodzaje stresu i miał długą żywotność. Ceny takich usług są uzależnione od stopnia złożoności i obszaru pracy, ilości materiałów i rodzaj sprzętu do użycia.