369 Shares 6209 views

Pyskaty i wyrafinowany Chevrolet Impala

Samochód Chevrolet Impala ma swoją nazwę od afrykańskich antylop, a słowo ma pochodzenie Zulu. Został on przedstawiony w 1958 roku jako bardzo prestiżowej i kosztownej wersji Chevrolet Bel Air. Potencjalni nabywcy mogli kupić hardtop dwudrzwiowy kabriolet lub. Środki wyprzedane tak dobrze, że zdecydowano się zwolnić go jako oddzielnego modelu. A w 1959 roku przyszedł Chevrolet Impala, który ma wersja czterodrzwiowa i stał się w tym czasie najlepiej sprzedającym się modelem w składzie Chevrolet. A rok później stał się najbardziej popularnym samochodem w Stanach Zjednoczonych i pozostał tak przez następne 10 lat. W tym czasie został zakupiony ponad 13 milionów Impale. Otóż w 1965 roku, był to rekord, który do dziś pozostaje nienaruszone – na okres jednego roku sprzedano około miliona pojazdów marki Chevrolet.


Co jest powodem tego bezprecedensowego sukcesu? Po pierwsze, silnik samochodu, który zmienia się w zależności od wielkości i mocy. Po drugie, za rozsądną cenę dla takiego pojazdu, który wyniósł 2780 dolarów. A co najważniejsze – wygląd samochodu, który przyćmił nawet Chrysler Imperial. Chevrolet Impala jest ostatnim dziełem legendarnego projektanta Harli Erla samochodów. Jego następca, Bill Mitchell zachował unikalny kształt ciała, który przypomina butelkę Coca-Coli, ale dostarczane z nadmiar ozdób pojazdu, ponieważ w tym czasie były modne czyste i czyste linie.

Niemniej, kryzys energetyczny, który wybuchł w 1973 roku i spowodował niedobór paliwa znacząco zmniejszone zapotrzebowanie na Impala, który został wzięty benzynę w dużych ilościach. Ale jednak, Chevrolet Impala nadal powoli odzyskał dawną świetność, aw 1977 roku otrzymał tytuł „Car of the Year”. Chociaż do popularności tego pierwszego, oczywiście, to było daleko. ..

Obecnie najbardziej popularny model można uznać za Chevrolet Impala 1967 roku. Wynika to głównie z faktu, że na takiej jazdy samochodem wokół głównych bohaterów obecnie popularnym serialu „Supernatural”. Według reżysera i scenarzysty serii Erika Kripke, przez długi czas nie mógł decydować o wyborze odpowiedniego pojazdu dla bohaterów, podczas gdy jego sąsiad nie zaleca się go do tego modelu, tłumacząc to faktem, że można łatwo ukryć ciało w bagażniku samochodu.

Wygląd Chevrolet Impala 1967 zwolnienie zostało lekko zmodyfikowane. „Coke Bottle” wyróżnia się z tyłu niż w poprzednich modelach. Ponadto, samochód otrzymał charakterystyczne krzywe, które nie są wykorzystywane w przyszłości. Inną różnicą jest duża ilość chromu, co nie można powiedzieć o innych modeli Chevroleta.

Wersja 1967 przeprowadzono w sześciu odmianach: dwu-coupe, dwa drzwi zamienny, hardtop dwudrzwiowych cztery drzwi hardtop, cztery drzwi kombi i cztery sedan. Większość z nich było kupić 2 + 2 hardtop coupe, chociaż Model czterodrzwiowy wyprzedane bardzo dobrze, ponieważ odnosi się do klasy „samochód rodzinny”.

W skrócie, Chevrolet Impala jest „muskularny” samochód „ogólnego przeznaczenia”, który był początkiem ery muscle cars.