280 Shares 4208 views

Jak usunąć skasowanych plików. Jak usunąć niepotrzebne pliki na laptopie

Określenie „pamięć” jako taki, jest nieodłącznym nie tylko człowiek: techniki komputerowej, na przykład, jest wyposażony w urządzenie pamięci masowej (HDD, SSD), zdolności funkcjonalnej, która jest przeznaczona głównie do nagrywania, przechowywania i zarządzania uzyskane dane. Po pewnym czasie wolnej przestrzeni na dysku twardym staje się coraz mniejszy, a użytkownik musi po prostu usunąć te informacje. Najprawdopodobniej nie wszyscy z was pomyślał o tym, jak usunąć skasowanych plików. Niemniej jednak, rzeczywista istota pytanie wymaga szczegółowej analizy. Po zastosowano przycisk «Delete» tylko stwarza iluzję, że kasowalne informacje są zniszczone, w rzeczywistości wszystko pozostaje na swoim miejscu … Materiał przedstawiony tu pomoże Ci odpowiedzieć na szereg pytań odnoszących się do wielopłaszczyznowego procesu usuwania różnych plików z dysku twardego.


Jak to się dzieje?

System plików modyfikuje wcześniej przypisany atrybut pliku zdalnego, a następnie (w rzeczywistości wypełnione) przestrzeń może zostać zastąpiony na dysku. Nie będziemy zagłębiać się w kategoriach technicznych i dotknąć na pierwszej części pytania, w jaki sposób usunąć skasowanych plików. Do tego ośrodka na prostym przykładzie: trzeba być zwracając uwagę na to, jak szybko skasowany plik, który, nawiasem mówiąc, ma znaczący „wagę”, na przykład, 100 MB. Jednak proces kopiowania na dysk twardy o tej samej ilości danych odbywa się stosunkowo dłuższy okres czasu. To dlatego, że zanim pojawi się na dysku twardym plik otrzymuje nazwę i zastrzeżone niezbędną przestrzeń na dysku, a odpowiedni rozmiar. Następnie system odczytuje dane z nośnika pamięci i przylegającą do konkretnego algorytmu, należy skopiować je na dysku twardym. Warto zauważyć, że stopa oszczędności (proces nagrywania HDD) mogą być diametralnie różne co do efektów produkowanych na innych dyskach twardych. Przyczyną tego są głównie: rodzaj magazynowania, słaby napęd odczytu (napęd), zużycie urządzenia pamięci i innych nie mniej czynników wpływających na proces. Ale druga część pytania jest rozwiązany, paradoksalnie, według tego samego sposobu wejścia, choć w nieco innym wcieleniu.

Jak usunąć skasowanych plików: specyficzne rozwiązanie

Dlatego wydajności dysku jest tak wysoki – system nie spędzać czas na całkowite zniszczenie usuwanego informacji. Wszystko, co robi Windows jest wykłada atrybutu pliku zdalnego „znakiem”, to znaczy, zrobienie miejsca na dysku do nagrywania za darmo. Jednak widząc zawodność tej metody „unieszkodliwianie”, warto pamiętać, że jeśli nadpisać swoje dane osobowe w sposób standardowy, to zawsze może być wykorzystana lub krytycy, elementarny przywracające niewiarygodne „zakopane” dane z dysku twardego. Jednak jesteśmy trochę przed siebie … Tak, aby usunąć informacje na stałe, chcesz nadpisać to obszar płyty kilka razy, co jest niepożądane dla wykrywania plików. I to nie tylko zabicie skupiska nowych danych lub resetowania sektor dysku twardego i mylące sposób znalezienia (markery determinująca) „odrzucony” zer i jedynek, uciekania się do skomplikowanych algorytmów zmiany nazwy.

Od teorii do praktyki

Dzięki rozwiązaniu problemu „jak usunąć skasowanych plików” może pomóc chyba zaprojektowany specjalnie dla takich operacji programowych-rozdrabniarki (Word w języku angielskim, tłumaczone jako strzęp harówki, w ogóle, aby zniszczyć). Ale różnorodność aplikacji i danych użyteczności specyfikacji nie zawsze „przyjazne” w rozumieniu, a niektóre z nich nie są bardzo praktyczne w użyciu. Dlatego też, biorąc pod uwagę fakt, że nadal nie jesteś tajnym agentem, rozsądne jest, aby użyć jednej z dwóch metod przedstawionych poniżej.

opcja numer 1: „crazy” niezawodny

W przypadku, gdy sprzedajesz komuś innemu swój stary dysk twardy lub po prostu postanowił pożegnać się ze starym dysku, mądry i prosty sposób, aby zabezpieczyć się przed niepożądanymi wyciekami informacji po prostu nie znaleźć.

 • Pobierz narzędzie «Darik Boot i Nuke» z oficjalnej strony.
 • Obraz rozruchowy mogą być zapisywane na nośnikach flash, CD lub DVD-ROM.
 • Oczywiście, program działa spod DOS.
 • Zostaniesz poproszony sześć metod oczyszczania. Wskazane jest, aby korzystać z trzeciej listy: DoD krótki.

opcja numer 2: file-niszczarka

„Jak usunąć niepotrzebne pliki na stałe, bez uciekania się do całkowitej metodę” na dużą skalę niewykorzystanych środków "? – można zapytać. Aby skasować wszystkie oznaki istnienia „danych śmieci” uwolniony programu «Eraser», postępuj zgodnie z instrukcjami:

 • Użyj przycisku «kartę Erase Harmonogram».
 • Kliknij na ikonę „trójkąta” wybierz «Nowe zadanie» (nowe zadanie) w menu rozwijanym. Lub po prostu naciśnij skrótu klawiaturowego Ctrl + N.
 • Teraz określić katalog, w którym „kandydatem do nokautu.” Zrób to całkiem proste: aktywować przycisk «Dodaj danych».
 • Teraz użyj «Przeglądaj …» naprzeciwko pole «pliku». I wybierz plik, który ma zostać usunięty.
 • W początkowym oknie programu, kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranym folderze.
 • Teraz, odwołując się do «Run teraz» drużynie, będzie zastąpić dane „nie ma prawa” do odzyskania.

Posiada wiedzę o tym, jak trwale usunąć plik, oczywiście użyteczne. Jednak użytkownik jest niezbędna, aby wiedzieć o innych sposobów uwolnienia przestrzeni dyskowej używany. Może zacząć.

Główne metody usuwania

Narzędzie Oczyszczanie rodzimy Windows umożliwia nam skontaktuje się z pewnym komfortem do wykonywania operacji na „recykling” danych, które stały się nieciekawe dla nas, i do pewnego stopnia po prostu rozprasza materiał. Koszyk – istotnym elementem praktycznie każdego systemu operacyjnego, czy wygrasz, czy OS Mac. Jak usunąć plik nie jest już kwestia, czy na ekranie znajduje się ikona, który przypomina zbiornik, zbiornik, lub inny pojemnik na odpady. Czasami jednak użytkownik chce usunąć kilka plików, ale, co dziwne, nie ma możliwość, a nie wszystko może być poddany procesowi niszczenia, a „system opiekuńczy” pozwala nam w tym, w szczególności, jeśli chodzi o składniki systemu operacyjnego.

SYS-rozbudowa ogranicza nas w jakiś sposób?

W walce o miejsca, użytkownik może sobie pozwolić, aby wyłączyć niektóre usługi uruchomione, a nawet usunąć bez krytycznych elementów systemu. Jednakże, zanim zrobisz cokolwiek, trzeba zrozumieć możliwe konsekwencje jego czasem lekkomyślnego działania. Na pytanie „jak usunąć plik SYS” rozwiązany inaczej. Nie każdy jednak wie, że wysyłając układu w koszu, użytkownik może odebrać sobie przyjemność słuchać muzyki, oglądać filmy, korzystać z pełnej pracę własnego systemu operacyjnego. Mimo wszystko, kierowca ma również rozszerzenie sys. Inną kwestią, kiedy chcemy „przycinać uprawnienia” w systemie Windows, w celu zakazania systemu do wykorzystania przestrzeni dyskowej według własnego uznania:

 • Plik stronicowania (plik wymiany).
 • tryb (hiberfil) hibernacji.
 • Konfiguracja systemu (config).

Na przykład usunięcie pliku wymiany, trzeba zrozumieć, że licznik będzie mieć tylko RAM. A jeśli masz pamięci RAM nie poradzi sobie z obecnymi wyzwaniami, będziesz po prostu „hang out”. Wyłączenie kopii zapasowych danych dla hibernacji, nie można korzystać z funkcji hibernacji. Ogólnie rzecz biorąc, pierwszą rzeczą, jaką można zrobić wiele szkód dla siebie. A jednak, jak usunąć niepotrzebne pliki (jeśli naprawdę wierzy w to), aby zaoszczędzić miejsce na dysku twardym?

Kiedy RAM w obfitości

Jeśli RAM, aby poradzić sobie z przypisanymi „zobowiązań”, można usunąć plik pagefile.sys:

 • Przejdź do „Panel sterowania”.
 • Znaleźć ikonę „System”.
 • Po lewej stronie kliknij interfejs na pozycję „Advanced Settings”.
 • W oknie, które zostanie otwarte, w sekcji „Performance” kliknij przycisk „Opcje”.
 • Następnie uaktywnić zakładkę „Zaawansowane”.
 • Teraz kliknij „Zmień”.
 • W górnej części okna, wybierz dysk systemowy.
 • Następnie umieścić znacznik na „Bez pliku stronicowania” w przedniej części elementu, należy kliknąć na przycisk „Set”.
 • Zakończenie: "OK."

Po ponownym uruchomieniu pagefile.sys zostaną usunięte.

Plik jest otwarty

Być może wystąpił problem, gdy nie mogli usunąć zdjęcie, film lub tekst. Wszystko to dlatego, że bloki systemu operacyjnego działanie otwartych plików. Prawdopodobnie już oglądałem film i zapomniał zamknąć odtwarzacz lub edytora tekstu, który używany jest „kandydatem do zniszczenia.” Kiedy pytanie „jak usunąć otwartego pliku” dręczy cię i przeciwstawia logiczny rozdzielczość, należy wypełnić odpowiedni proces. Menedżer zadań w tym – wielki pomocnik. Można jednak uciekać się do elementarnej restarcie i zalogować się do systemu za pomocą trybie bezpiecznym. Coś, co jest osiągane w wyniku «F8» klucze są krótko naciśnięty. Użycie tej opcji wejścia, jest prawdopodobne, że plik może być wyeliminowany bez większych trudności, by tak rzec regularnych narzędzi systemowych. Zdarza się jednak, że te wskazówki są niesprawne. Ale wyjście z trudnej sytuacji jest zawsze! Czytaj dalej.

Program Unlocker

Z pomocą tego oprogramowania nie będzie tylko uzyskać praktyczną odpowiedź na pytanie, w jaki sposób usunąć otwartego pliku, ale także może rozwiązać wiele innych problemów, gdy nie jest to możliwe, aby pozbyć się „wybrednego gościa” w systemie dowolnymi metodami znanymi Ciebie. Warto zauważyć, że program jest darmowy, łatwy w obsłudze i całkowicie „nieważkości”, to znaczy, że zajmuje tylko kilka MB miejsca na dysku. Niemniej jednak, jego funkcjonalny wydajność i efektywność znacznie zaoszczędzić czas i zachowaj swoje nerwy. Zintegrowany Explorer Unlocker jest dostępna dla wszystkich scenariuszy działania. Nawiasem mówiąc, ten program zrobi dobrze rozwiązać problem „jak usunąć pliki chronione.” Ale o tym w następnym rozdziale.

Właściciel systemu: aby dochodzić swoich praw

Może się zdarzyć, że po pobraniu lub „spada” na komputerze lub pliku, w następujący nie będzie w stanie go usunąć. Wszystko tylko dlatego, że nie mają prawa do pracy takiej operacji. Oczywiście, program nie zawsze skutecznie rozwiązują wynikających powikłań w tej czy innej sytuacji, jednak bezproblemowy sposób jest nadal. Tak więc, jak usunąć plik pdf lub inny format danych, które traktuje jako systemu chronionego. Proste: stać się właścicielem informacji i ręcznie „re-write” wszystkie prawa dla siebie.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranym pliku, należy wywołać podmenu.
 • Wybierz „Właściwości”.
 • Następnie przejdź do zakładki „Bezpieczeństwo”.
 • Ponadto, "Advanced".
 • Teraz trzecia zakładka po lewej stronie, kliknij przycisk po prawej stronie „właściciel”, gdzie trzeba kliknąć na przycisk „Change”.
 • Teraz wskazać ich praw administracyjnych i stać się pełnym właścicielem „psevdozaschischennogo” pliku.

praktyczny użytkownik

Być może dla niektórych użytkowników, informacja ta będzie nie tylko przypomnienie tego rozwiązania wcześniej niemożliwe, jako pewnego rodzaju możliwości objawienia. Co do zasady, wiele standardowych narzędzi systemu Windows: odtwarzacz multimedialny, przeglądarkę, różne edytory lub innych zintegrowanych aplikacji – są rzadko stosowane. Wielu z nas ustawić na komputerze wygodniejszą i bardziej skutecznego rozwiązania programowe roboczego. Naturalnie istnieje pragnienie, aby pozbyć się „niedoskonałym” oprogramowania firmy Microsoft. Ale nie każdy wie, jak usunąć „windose” plików, ponieważ system operacyjny został początkowo zapobiega destrukcji „ich własności”. Ale takie twórcy „krótkowzroczne” Okna mogą być skorygowane. Dla tego ośrodka do już znanego sposobu – Zostań właścicielem plików systemowych. Jednak kilka z jego zdolności do przedłużenia pozwolenia wpływu na działanie systemu operacyjnego.

 • Powtórz wszystko od poprzedniego ustępu.
 • Po wyskakujące powiadomienia, że stałeś się właścicielem pliku, kliknij przycisk „Właściwości”.
 • Następnie: „Zabezpieczenia”.
 • Następnie kliknij na przycisk „Zmień” otworzy się okno, w którym trzeba odłożyć markerów przed odpowiednich przedmiotów.
 • Teraz już nic nie ogranicza. Ten plik systemowy może zostać usunięty.

Oczywiście, nie należy się angażować, bo można „nosić” krytyczne komponenty systemu operacyjnego. Bądź rozsądny i bardzo ostrożnym w wyborze. Nawiasem mówiąc, następny rozdział pomoże Ci rozwiązać dość częste pytanie: „Jak mogę usunąć plik wideo, który nie chce, aby zwolnić dodatkowe miejsce na dysku, a wszystko inne nie jest otwierany przez dowolnego narzędzia oprogramowania.”

wszechmocny Okna

Problem nieczytelny lub formatu danych, które mogą zostać osiągnięte bez czasami rozwiązuje wyszukiwania i instalowania specjalnego oprogramowania. W tym przypadku konieczne jest, aby zwrócić uwagę na standardowych funkcji z rodziny Microsoft sprawdzić OS HDD w poszukiwaniu błędów. Użytkownicy często pojawia się pytanie „jak usunąć uszkodzony plik”, odpowiedź na które, nawiasem mówiąc, jest proste, ale wymaga jeszcze trochę wyjaśnień. Fakt, że system nie może usunąć coś, co nie może czytać i to jest fakt! Trzeba skanować dysk (partycję), który jest nieczytelny plik, i można to zrobić w następujący sposób:

 • „Mój Komputer”.
 • Kliknij na dysku zawierającego uszkodzony plik prawym przyciskiem myszy.
 • „Właściwości” teraz.
 • „Narzędzia” wtedy.
 • I wreszcie – „Sprawdź teraz”.

Warto zauważyć, że w rzadkich przypadkach, system odmawia wykonywania tej czynności w powyższej usługi. Wariant z konsoli uruchomić narzędzie:

 • W menu "Start".
 • Run – «cmd»
 • Następnie umieścić to w wierszu polecenia: chkdsk a: / f

Przy czym (c 🙂 – przegroda i (/ f) – możliwość korekcji błędów.

Uwaga: Jeśli zaznaczysz partycji systemowej, może pojawić się komunikat, że kontrola zostanie dokonana na następnym rozruchu systemu operacyjnego. Należy jednak zgodzić się z tym wnioskiem, a następnie wprowadź literę «Y», który będzie dowodem swoich działań.

Innym ważnym punktem w decyzji, nie jest usuwany podczas „rannych informacji.” Można spróbować zmienić nazwę pliku, czyli zmienić jego nazwę. Również nie nadmiar będzie próbował zmienić obiekt odinstalować rozszerzenie „wymuszone”. Na przykład: zmiana avi do txt.

Warning: System jest w niebezpieczeństwie!

Teraz już wiesz, jak usunąć pliki systemowe i że zabezpieczenie można obejść. Niemniej jednak, należy zawsze pamiętać, że osobiście wycinanie Windows, nie będzie w stanie przewidzieć, znacznie mniej zapobiec błędnych zmian w systemie operacyjnym. Z powierzchownej wiedzy, a nie rozumiejąc powagę konsekwencji, lekkomyślnie zmieniające i usuwanie plików wykonywalnych, DLL-Library lub wyłączanie krytycznych systemów operacyjnych usług, użytkownik zagraża funkcjonalności i wydajności pełnoprawnym programem operacyjnym. Więc zawsze pamiętać stare dobre powiedzenie: Spójrz przed skokiem – jeden …

Konkludując

W ramach tego artykułu omówiono główne metody usuwania plików. Czasami jednak nie ma potrzeby uciekania się do skomplikowanych realizacjach procesu niszczenia pewnych danych … w zasadzie zajmuje programu Unlocker z różnymi „neponyatki” wystarczająco kompetentny. A przecież nikt nie jest bezpieczny od wirus dostaje się do środowiska Windows, który jest co „złośliwy kod” może być powodem do pliku Undelete. Jest to jednak temat na inny artykuł. Zabrane nierozwiązywalnych problemów!