357 Shares 7631 views

CPA-marketing bez załączników: przykłady, zarobki, opinie

Chęć zarabiania rośnie w nas każdego dnia. I nie tyle ze względu na wysokie koszty życia, ale z powodu niechęci do siedzenia w biurze od rana do nocy, uzyskując wynagrodzenie dzienne. Ciągle poszukujemy nowych i, co ważne, względnie prostych sposobów zarabiania zysków. Jako jedna z możliwości można rozważyć marketing CPA – nie jest to nowy i raczej skomplikowany w porównaniu z innymi sposobami, a zatem wciąż pracujący sposób zarabiania w Internecie.


Co to jest?

Sama koncepcja affiliate marketingu była znana od dawna. Ale teraz przepływy finansowe (marketing CPA są najczęściej uważane za uzyskiwanie stałego dochodu) uzyskiwanej z przyciągnięcia klientów do witryny reklamodawcy, nie wynika z prostego "przejścia przez odniesienie", lecz z "przypuszczalnego zachowania" potencjalnego klienta.

Co to znaczy w prostych słowach? Jeśli wcześniej firmy płacą za wizyty na swoich stronach i wyświetlają bezpośrednie reklamy na blogach, sytuacja uległa zmianie. Sprzedawcy potrzebują skutecznego ukierunkowanego wydatkowania budżetów. Marketing CPA zakłada zapłatę za konkretne działanie potencjalnego klienta. Rejestracja, subskrypcja biuletynu i oferty handlowe, aplikacja, rejestracja zakupu towarów (idealnie) to niewielka lista tych bardzo konwersji (pożądanych) działań.

Nowoczesny marketing internetowy

Jeśli na początku rozwoju internetu rozmawialiśmy o tym, że stworzenie i utrzymanie witryny z opisem towarów jest w 90% sukcesem, dziś takie postęp nie da absolutnie nic. Konkurencja jest tak świetna, a ponadto poparta faktem, że Internet dosłownie nie ma granic, że trzeba stale stymulować potencjalnych klientów i kierować nimi "na danej trasie". Ogólnie rzecz biorąc, chodzi o marketing internetowy. Ale jaka jest rola marketingu CPA tutaj? Opinie reklamodawców dotyczące skuteczności podejścia są po prostu fascynujące.

Na przykład biuro podróży płaci tylko za rejestrację na swojej stronie internetowej. Jeśli klient nie zrobi tego, agencja reklamowa nie otrzyma opłaty. I vice versa, im większa baza danych organizatora turystycznego – tym większy jest zysk firmy promocyjnej. Tym samym środki przyznanego budżetu są znacznie bardziej wydajnie rozdzielane.

Jest wiele nazwisk – jedna rzecz

Tak więc, wydajność, marketing stowarzyszony, marketing stowarzyszony, marketing CPA – wszystkie te pojęcia są wykorzystywane do określania modelu promocji towarów (usług) w internecie, w którym wypłacane są pewne działania użytkowników sieci. Specjaliści korzystają z takich narzędzi, jak reklamy bezpośrednie i kontekstowe, marketing SMM, promocja wyszukiwania itp. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że po stronie reklamowej w każdym z powyższych modeli powstanie własny przepływ finansowy. Marketing CPA (recenzje blogerów i aktywnych użytkowników sieci społecznościowych są bardzo przekonujące) pozwala zarabiać prawie od pierwszego tygodnia.

Model nie jest nowy, ale skuteczny

Marketing internetowy rozwija się aktywnie, a konsument nie mniej aktywnie szuka sposobów na to, aby ukryć się przed obsesyjną reklamą bezpośrednią. Dlatego marketingowcy muszą szukać coraz bardziej eleganckich sposobów przyciągania potencjalnych nabywców.

W miarę narastania luk prawnych przedsiębiorstwa stają w obliczu kwestii, jak poprawić skuteczność działań marketingowych. A tutaj model CPA przychodzi na ratunek. Zwrot z inwestycji to prawie 100%. Przede wszystkim dlatego, że sam reklamodawca nie oczekuje niczego nadprzyrodzonego od odwiedzających jego witrynę.

W tej sytuacji agencja cyfrowa może znacznie zwiększyć swoje zyski.

Za to, co miłość affiliate marketing?

Najbardziej oczywistą zaletą modelu CPA jest łatwość pomiaru. Klient subskrybował biuletyn – zapłacił, nie subskrybował – przepraszam. Właśnie ta prostota w definicji efektywności przyciąga wszystkich uczestników łańcucha postępów. Ale, oczywiście, nie jest to jedyny plus, że CPA marketing może pochwalić się. Komentarze specjalistów pozwalają nam wyróżnić takie powody popularności tego schematu:

– Dla off-line jest to bardzo opłacalny system wydatkowania budżetu. Płatność dokonywana jest tylko za pożądane (i użyteczne) działanie klienta. Ponadto praktycznie nie ma ryzyka finansowego. Po porównaniu inwestycji w reklamę kontekstową i SEO, oferty wiedzą na pewno, że osiągną planowane rezultaty.

– Reklamodawcy są nagradzani za kierowane osoby. Dlatego zmuszeni są do wymyślania nowych, ciekawych zachęt dla konsumentów. Ponieważ częściej płatności za akcje konwersji są wyższe niż opłaty za ruch, kliknięcia i wyświetlenia, agencje reklamowe są zainteresowane użyciem dokładnie CPA-marketingu.

– Właściciel witryny review (entertainment) będzie również utrzymywać swój zasób na wysokim poziomie. W końcu potrzebuje stałego strumienia czytelników, którzy będą wyświetlani reklamy w modelu CPA. Im większa jest popularność portalu, tym więcej możliwości zarabiania (lub po prostu zwiększenie płatności za jedną akcję).

Ogólnie rzecz ujmując, każdy uczestnik poza podstawowymi korzyściami finansowymi otrzymuje również dodatkowe premie – od łatwości planowania kampanii reklamowej po rozwój zasobu.

Możliwe opcje

Spośród wszystkich możliwości korzystania z marketingu z płatnością za akcje konwersji, wybieramy i uznajemy najpopularniejsze. Skuteczny marketing CPA, którego przykłady można szybko przeanalizować, wygląda następująco:

– Płatności za prowadzenie (CPL) – reklamę produktów uznaje się za "trzymaną", jeśli potencjalny klient kliknął link i przynajmniej zarejestrował (pozostawił adres e-mail).

– Sprzedawanie stron lub stron (na jednej stronie lub pełnych zasobów z stronami docelowymi) – tutaj użytkownik otrzymuje pełne informacje o produkcie i jest kierowany do producentów, gdzie można dokonać zakupu. Zadanie reklamodawców do jakościowego pobudzenia konsumenta, tak że naprawdę miał chęć zakupu towarów.

– Promocja z płatnością za działania jest bardzo podobna do tradycyjnego marketingu treściowego, ale marketing CPA zakłada, że płatność nie będzie pobierana z powodu ruchu lub miejsca w wynikach wyszukiwania, ale dla konkretnych działań użytkownika sieci.

– Miejsca ankiety – zasoby te zawierają wiele informacji o produktach, ich porównaniach itp. Oto opublikowane opinie użytkowników, opinie i oceny. Każdy taki opis prowadzi do strony reklamodawcy (producenta lub autoryzowanego sprzedawcy), a jeśli klient porusza się po linku i kupuje towary, właściciel witryny sprawdzającej otrzymuje nagrodę.

Uczestnicy łańcucha CPA

Teraz trzeba zrozumieć, kto i jak ma swój udział w łańcuchu postępów, zapewniając wiarygodne przepływy finansowe. Marketing CPA, który jest bardzo zróżnicowany, jest prowadzony przynajmniej z udziałem trzech stron: sprzedawcy towarów – agencji reklamowej (pełny cykl lub specjalizujący się w cyfrowej) – właścicieli blogów i popularnych witryn. Pierwsze dwa są nazywane ofertami; Osoby oferujące płatność za przyciągnięcie konsumentów do swojej witryny. Ale, jak już wspomniano, marketing CPA bez inwestycji (bez inwestycji i płatności za treść) to nie tylko ruch; To jest płatność za konkretne działania odwiedzającego witrynę.

Dlatego też właściciele witryn przeglądania lub popularnych portali informacyjnych i rozrywkowych są o wiele łatwiej zarabiać. Przecież dziesiątki tysięcy (eksperci twierdzą, że zwykłe statystyki – 15-20 tys.) Wizyt dziennie będą koniecznie dostarczały niezbędnej liczby przejść. Inną sprawą jest to, że konsument staje się coraz bardziej wymagający i sprawia, że coś nie jest łatwe: będziesz musiał starać się i zastanowić nad prawdziwymi zachętami.

Gdzie używać marketingu wydajnościowego?

Sklepy internetowe, kupony, firmy usługowe – są to najbardziej odpowiednie projekty, które pomogą Ci w marketingu CPA. Zarobki (recenzje ekspertów są zachęcające) mogą osiągnąć wysoki poziom. Ale tylko w przypadku, gdy właściciel witryny prawidłowo ocenia odbiorców i proponuje oferty odpowiednich ofert. Towary powinny być zrozumiałe dla użytkowników, spełniać jego interesy i możliwości finansowe.

Promocja egzotycznych, indywidualnych produktów przy pomocy marketingu CPA nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Przecież nabywcy takich towarów mają niewielką liczbę.

Trochę historii

Po raz pierwszy agencja z USA Fluent opowiadała o wykorzystaniu podejścia CPA do promowania towarów. Według dyrektora firma za ten rok zwiększyła przychody do 40 milionów dolarów (czyli o 850% w porównaniu z rokiem poprzednim). Od tej chwili eksperci zaczęli mówić o zwiększaniu skuteczności promocji w sieciach społecznościowych. Co uczyniła Fluent, co później stało się znane jako marketing CPA? Szkolenie zaczyna się od faktu, że CPA jest skrótem angielskiego "koszt za działanie". Dosłownie to "zapłacić za działanie". Ponadto konieczne jest udostępnienie reklamodawcy konkretnych działań konsumenta: husky i rassharivanie w sieciach społecznościowych, wydruk kuponów promocyjnych, subskrypcja mailingu itp. Ale to było już wspomniane na początku artykułu.