208 Shares 3182 views

Co do karmienia gęsi i jakie są cechy ich żywienia

Często rolnicy są teraz decyduje się uzyskać tego rodzaju produkty drobiowe drób jak gęsi. W ogóle, to jest rozsądne: ptak ten jest znacznie większy niż kurczęta, ciężar jej jaj jak wyżej. Wzrasta zapotrzebowanie na mięso, a ponieważ nie rozprzestrzenił się tak szeroko, a konkurencja jest nadal niewielki. Wszystko to razem sugeruje gęsi hodowlanych dość lukratywne. Jednak w celu uzyskania produktów mięsnych lub jajek na rzecz gospodarstwa, trzeba wiedzieć i umieć niektórych rzeczy. Jednym z najważniejszych elementów sukcesu jest organizowanie karmienia młodych zwierząt. Co do karmienia gęsi? Weźmy pod uwagę dietę piskląt, a także ich reżim karmienia. Po tym wszystkim, ten ostatni również odgrywa znaczącą rolę w osiągnięciu sukcesu. Rolnik, który kupił plemię pisklęta, głównie ostrą dbają o pytanie: „Czym karmić małe gęsi” jak kurczaki, te dzieci są wrażliwe na skład żywności i częstotliwość karmienia.

Co do karmienia gęsi, które dopiero co wyklute i kiedy można to zrobić? Jeśli chodzi o odpowiedź na ostatnie pytanie, to wszystko jest bardzo proste: karmienie odbywa się tak szybko, jak dzieci wyschnięcia. Teraz na temat diety i żywienia. Częstotliwość karmienia 1-3hsutochnyh pisklęta gęsie – sześć lub siedem razy dziennie. Z trzech tygodniach liczba karmień jest cztery, gdy dziecko obraca miesiąc, możliwe jest ograniczenie liczby posiłków do trzech. Dwa miesiące życia mogą zostać przeniesione do młodego zawartości wolnowybiegowym z opatrunkiem koncentruje się raz dziennie w godzinach wieczornych.

Co do karmienia gęsi, które wykorzystują produkty? Ten jajka w mieszaninie z przemiału (ziarna), otręby, siekane warzywa, marchew, tartego sera świeżego, nasączone grochu. Osłabione kurcząt dodanie mleka miesza się z żółtka jaja, cukier i niewielką ilość antybiotyku w końcówkę noża. Trzy tygodnie ptak podawany wilgotne kruchy zacieru. Gotowane ziemniaki, ciasta może być podana od 4 dnia. Musi być muszle, kreda, żwiru w dostępności młodych zwierząt.

Karmienia Cechy: podajnik, w celu uniknięcia zatrzymania przepływu i zakwaszenie żywności powinna być dokładnie czyszczona, poidła powinny być takie, że kurczęta może wypłukać otwory nosowe. Należy uważać, aby nie zmoczyć ciało ptaka. Woda powinna być zawsze, to dodaje się nadmanganian potasu o pół tygodniach. Już tydzień życia może produkować pisklęta gęsie na zielony wybieg na pół godziny, a następnie wzrost czasu. wybieg woda z tym samym wieku, ma pozytywny wpływ na rozwój ptaków.

Co karmić gęsi dorosłych? Do hodowli trzody rozwijać diety o wysokiej kaloryczności i wartości odżywczych. Wymagało to dużej zawartości białka, węglowodanów przyswajalnych, witamin i minerałów. Gęsi daje buraki i ziemniaki, fasola, mączka mięsno-kostna, shmyhi i posiłki, zboża paszowe w postaci paszy dla zwierząt. Minerałów zwrócić szczególną uwagę na wapnia, sodu i fosforu.

Co do karmienia gęsi do tuczu? Koncentraty (ziarno), odpady spożywcze i zielony. Dzierżawy mięsa drobiowego w wieku 4-5 miesięcy intensywnego tuczu w tym samym czasie rozpocznie się dwa tygodnie przed terminem. Do użytku domowego otkarmilvayut często do 60-70 dni.