145 Shares 3796 views

Marin Cilic – godnym reprezentantem chorwackim szkoły tenisowej

Półwysep Bałkański pielęgnować wielu legendarnych sportowców, artystów piłki tenisowej, numer z których jeden jest uważane za Serb Novak Djokovic. Historia sportu Chorwacji też ma swoją własną legendę – Wimbledon zwycięzca Goran Ivanisevic 2001, wieloletnia Tridtsatisemiletny Ivo Karlovic, prędkość zapis lotu piłki, który osiągnął 251 km / h, Ivan Ljubicic. W 2005 roku, nowa gwiazda wzrosła – Marin Cilic, obecny przywódca chorwackiego tenisa.

stron biografia

Medjugorje, Rodina Marina, – terytorium Bośni i Hercegowinie, położony w pobliżu granicy z Chorwacją. Wieś jest znana na całym świecie chrześcijańskim, bo tu w XX wieku stało zjawisko NMP, a tu każdy rok stado do miliona pielgrzymów. To nie jest uszkodzony w czasie wojny domowej 90-tych, co potwierdza jego wyjątkowość. W 1988 roku, w zwykłej rodzinie, gdzie oprócz Ma troje więcej braci, urodzonego Marin. 13 lat był zaangażowany w tenisa w swoim rodzinnym mieście. Pierwszą osobą, która wierzy w niego, był jego ojciec, Zdenko Cilic. Marin tenis, dla których był sens życia, udał się do jego ochrony w Zagrzebiu do Goran Ivanisevic.

Jeszcze nie zakończone swoją sportową karierę Goran widział w bardzo wysoki facet Purposeful talent i później polecił mu jego były trener Bob Brett. Od tego czasu, życie jest nierozerwalnie związane dwóch wybitnych sportowców, którzy z 2013th przełączane do pełnej współpracy z trenerem i studenta. Utalentowany Marin w 2005 roku był ex-pierwsza rakieta junior młodości zdobył „Roland Garros”. I zdobył pierwszy tytuł ATP, opowiedziała się pełnym głosem po trzech latach.

doping skandal

W uzupełnieniu do urazów, które nie przeszły początkujący, Marin Cilic stał się bohaterem skandalu dopingowego w 2013 roku. W tym czasie przyszedł tylko w ramach coachingu skrzydło Ivanisevic, ale zawieszony na 9 miesięcy. W jego wersji, zostały one nabyte w tabletkach apteka glukozy, z których część okazała się nielegalna niketamid stymulując układ nerwowy. Wielu sportowców, w tym Endi Marreyu, ujemnie związane ze stosowaniem zakazanych narkotyków, decyzja władz tenisowych wydawało się zbyt miękki. Ale nawet po tym złożył odwołanie zostało poprawione na rzecz skrócenia okresu zakazu startów na okres do czterech miesięcy.

Tym razem Cilic używane podczas ćwiczeń w domu Ivanisevic, wzmocnienie ciała i razuchivaya nowe elementy gry. Goran jest liderem w liczbie asów w jednym sezonie (1477), który zakładał Marina umacnia swoją główną broń – dostawa. Sezon 2014 był przygotowuje się do spełnienia w kształcie.

wielkie zwycięstwo

Aktywa chorwackiego sportowca – 14 zwycięstw w turniejach ATP (single), ale nie był to prawdziwy triumf od powrotu do sportu dyskwalifikacji w 2014 Able do sądu dosłownie wszystko, spotkał się ze znanymi graczami, Marin Cilic stracił zaufanie i stracił w ostatnim meczu , Dziewięć razy kiedykolwiek grał w finale poważnych turniejach gdzie zawsze brakowało trochę szczęścia. Na US Open w 2014 roku, zaczął z 14 linii ocenie, nie jest uważane w projekcjach ponadczasowa rywal Federer, Djokovic dominujących na korcie i ambitnego Murray.

To był specjalny turniej pancernik – ostateczna nieoczekiwanie nie złamał uważane ulubionego Cilic i Kei Nishikori, pozostawiając najlepszych graczy. W ostatnim meczu Marin nie ma żadnych szans na sportowca z Japonii. Podczas US Open – jedyny turniej Marina stonowane, ale pokonał barierę niepewności przed liderami. Ze względu na jego zwycięstwo nad Nadal, Wawrinka, Federer. W 2015-m Bałkanec zdobył tytuł w Rosji na Puchar Kremla, pokazując prawdziwą klasę mistrzowską dla rosyjskich sportowców.

Ocena Tenis: Cilic w pozycji

Obecnie Marina realizuje kontuzji kolana, ale w tych rankingach ATP , bierze jedenaste miejsce (2680 punktów), nieco za Raonic (2740). Najlepsza pozycja w klasyfikacji miała miejsce w sierpniu 2015 roku, kiedy pewnie wszedł do pierwszej 10, kończąc na 8 miejscu. Najbardziej udany był 2014 th, kiedy dziewiąta pozycja Marin Cilic ze jako zwycięzca Grand Slam, został członkiem finałowego turnieju w Londynie. Przed nim taki zaszczyt otrzymać tylko jeden chorwacki tenisista – Ivan Ljubicic, który zakończył swoją karierę kilka lat temu. Marin – godnym reprezentantem chorwackim szkoły tenisowej na arenie międzynarodowej.