208 Shares 1517 views

Szatnia na basenie sprzętu, wymagania higieniczne, zasady postępowania

Basen zawsze zaczyna się od szatni, bo trzeba przygotować się do pływania. W każdym dorzeczu koniecznie powiesić wizytujących zasad i zachowań, opisując, jak zachowywać się w basenie, w szatni. Ale wielu z nich lepiej znane z wyprzedzeniem, zanim pójdą na odzysk wody. Po pierwsze, jest to miejsce publiczne, gdzie wielu różnych ludzi idą. I ścisłe przestrzeganie tych zasad pozwoli wizytę bezpieczne i nieszkodliwe dla zdrowia.


Budowa szatni

Garderoba w basenie do przestrzegania zasad i wykonywać swoją funkcję, musi być odpowiednio wyposażone. Szafki do szatni, w basenach nie są przeznaczone do górnych ubrania i buty, więc te sprawy są rozpatrywane w szatni przy wejściu. W szafce ludzie Pomieszczenie powinno być zawarte w gumowych pantofli i bez kurtek lub płaszczy.

Zwykle pola stoją w rzędach, między którymi jest umieszczony ławki. Odbywa się to na łatwość usuwania, tak aby ludzie mogli usiąść i zmienić. Każda szafka musi mieć unikatowy klucz, który ludzie w basenie odbywa się z nim. Co do zasady, klucz wiszący na linie lub gumką, który można nosić na nadgarstku.

Prysznic – między garderobą i basenem

Po zmianie ubrania każdy człowiek powinien wziąć prysznic przed wyjazdem do wody w basenie. Oczekuje się, że zasady jakiegokolwiek kompleksu sportowego do mycia pod prysznicem z mydłem i myjki do 7-10 minut. Pozwoli to utrzymać wodę w basenie czyste i wszyscy odwiedzający to – być pewien czystości.

Oczywiście, w basenach rzadko są specjalne osoby sprawdzić, kto i jak umyć pod prysznicem. Chociaż produkcja w samym pokoju siedzieć basen pielęgniarkę. Jej zadaniem jest nie tylko w celu sprawdzenia, czy dana osoba jest myte, ale sprawdzić to dla chorób skóry, uszkodzenia lub zabrudzenia. Pielęgniarka ma nie w porządku, aby umożliwić osobie do pływania, jeśli uzna, że naruszył żadnych zasad.

Po wizycie na basenie jest również zaleca się wziąć prysznic, aby zmyć ciało wybielacza. Jednak proces ten jest inny, każda osoba może zrobić na własną rękę.

Pośredni garderoba pod prysznicem

Pod prysznicem każdy człowiek przychodzi do adidasów i kostiumie kąpielowym, który następnie wchodzi do pokoju basen. Ale żeby wziąć prysznic, muszą zostać usunięte, jak również gdzieś powiesić ręcznik. W tym celu powinien on być wyposażony w szatni basenu prysznica. Z reguły jest to proste haki na pokładzie, gdzie można zawiesić wszystkie swoje rzeczy.

Dla łatwego przenoszenia i przechowywania mydła, gąbki i innych specjalistów rzeczy basenu zaleca się stosowanie małych plastikowych toreb. Nie przeszkadza mokra i wygodnie powiesić na hakach w szatni.

WC w basenie szatni

Wszelkie garderoba w basenie musi być wyposażone w łazienki. Wizyta może wynosić do lub po kąpieli. Sikać w wodzie basenowej – ścisłe naruszenie zasad odwiedzających, dla których użytkownik może zostać poproszony o opuszczenie.

Zasady korzystania z basenów i wszystkie pokoje wymagają regularnego i dokładnego czyszczenia łazienki i prysznice ze specjalnymi detergentami, aby zapewnić higienę i czystość każdego odwiedzającego.

Wyposażenie dodatkowe szafki

Oprócz szafek i ławek każdy pokój w basenie musi być wyposażone w dodatkowe elementy i akcesoria, zapewniając dobre przygotowanie przed kąpielą i troski o siebie po nim. Należą do nich:

 • lustro – i muszą być wyposażone nie tylko damskiej szatni, ale także dla mężczyzn;
 • Suszarka do włosów – nawet jeżeli w czasie kąpieli w głowę kapelusza, włos będzie wciąż nieco wilgotnym, a więc w pomieszczeniu powinien szafki kilka suszarki do suszenia;
 • maty na podłodze obok sklepów – w opatrunku nie lepiej umieścić swoje stopy na płytki;
 • wieszaki i półki w szafkach.

Wszystkie przedmioty do pielęgnacji ciała – ręczniki, grzebienie, czepki kąpielowe – goście powinni zabrać ze sobą. Nawet w nowoczesnych i drogich akcesoriów takich baseny nie są wydawane.

Dzieci w szatni i na basen

Pływanie – sport jest przydatna nie tylko dla dorosłych ale również dla dzieci. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób dzieci powinny zachowywać się w szatni i na basen bezpośrednio na wodzie. Po pierwsze, dziecko poniżej 12 roku życia nie mogą być pozostawione w spokoju, dzieci mogą korzystać z basenu tylko w towarzystwie dorosłych.

Po drugie, dzieci nie mogą być uruchamiane w szatni, bo śliskie płytki może spowodować upadek lub obrażeń.

Po trzecie, wymagania higieniczne, które są przeznaczone dla dorosłych stosuje się do dzieci też. Od pierwszej sesji w basenie dziecko, że musi wyjaśnić, dlaczego trzeba zachowywać się w ten sposób, a nie inny. A potem nauczyć się wykonywać wszystkie zasady być szczęśliwy i korzyści zdrowotne wynikające z basenu.

Na wodzie, nie można zostawić dziecka samego, nawet jeśli nie jest to złe pływać. W pobliżu dzieci powinny być instruktor, który jest odpowiedzialny za każdego odwiedzającego lub rodzica. W wielu basenach przeznaczono specjalny obszar dla dzieci, gdzie głębokość jest niewielka i każde dziecko może czuć się pewnie.

Rozdzielanie garderoby według płci

Jeśli którykolwiek z tych cech i niuansów szatni na basenie może być różny w różnych kompleksach sportowych, jedno zawsze dla każdego – garderoba powinny być podzielone na męskie i żeńskie. W związku z powyższym, prysznice i toalety w każdej szafce znajduje się również w oddzielnych pokojach.

Męskie i damskie szatnie nie różnią się od siebie pod względem wielkości, jak większość kompleksy sportowe odwiedza o tej samej ilości mężczyzn i kobiet. Ale rodzice z dziećmi płci przeciwnej może być trudne. Na przykład, dość często występuje problem, gdy pula przychodzi mama z synkiem. Niech sam w męskiej szatni nie może, bo nie wiedzą, co robić i gdzie iść i wziąć chłopca do damskiej szatni nie będzie działać. W tym przypadku można poprosić o pomoc personel basenu, aby pomóc dziecku i powiedział, co zrobić. Albo zabrać tatę.

gwarancja bezpieczeństwa w basenach

Pierwszy warunek, który musi być wykonane przed wyjazdem w basenie, jest obecność zaświadczenie lekarskie od lekarza o stanie zdrowia. W basenie, gdzie nie ma takiego wymogu, to lepiej nie iść, ponieważ jakość wody i usług musi być kwestionowana. Każdy człowiek jest przekonany, własnego zdrowia i odpowiedniej percepcji istniejących przepisów, ale wątpi, że wszyscy inni ludzie czują i zachowują się podobnie. Dlatego też, w celu uniknięcia nieporozumień i konsekwencje lepiej skorzystać z pomocy i dostęp do basenu, który bez niego nie jest dozwolone.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników, administracja i pracownicy spełniają wymagań higienicznych dla basenów, które są określone w przepisach prawa i regulacjami. Regularne sprawdzanie pod względem zgodności z tymi wymogami zapewnia, że urządzenia mają być odwiedzane są dopuszczalne i wygodne dla ludzi. W przeciwnym razie, basen nie będzie działać.

Baseny sportowe, z reguły większe niż amator. Ale muszą być wyposażone w bardziej ostrożnie. Są one przeznaczone do treningu i zawodów sportowców, więc pływanie pasy w basen sportowy dłużej, więcej z nich. Ponadto, mają stoły i skoki wieże. Aby zapewnić bezpieczny dostęp do basenu sportowego musi być kilka autokarów. Prowadzą one sesje grupowe, lub po prostu obserwować dyscypliny w wodzie.

Zasady postępowania w basenie i szatni

Idąc na basen, trzeba pamiętać o kilku zasadach postępowania, których należy przestrzegać:

 1. Odwiedź uzdatniania wody może tylko zupełnie zdrowa osoba.
 2. Aby odwiedzić basen wymaga specjalnych rzeczy: kąpielowy, buty gumowe, ręcznik, czapkę.
 3. Przed kąpielą należy zmienić ubranie i wziąć prysznic.
 4. Garderoba w basenie jest wyposażony w szafki, więc wszystkie rzeczy są umieszczane w indywidualnej skrzynce, który jest zamykany na klucz.
 5. Pływanie w basenie, to zwykle trwa 40 minut, a kolejne 10 minut, aby dać odwiedzającym opatrunku i prysznica przed i po kąpieli.
 6. W basenie musi spełniać wszystkie wymogi administracji i instruktor pływania na niektórych torach, gdzie nie ma lekcji grupowych lub szkolenia.

W każdym z basenu mogą mieć swoje własne specyficzne wymagania i zasady. Na przykład w przypadku utraty klucza często przepisują karę, z których rozmiar może się różnić w zależności od regionu. W wielu obiektów sportowych obok basenu znajduje się siłownia. Czasami subskrypcja obejmuje koszt wizyty i siłowni i basenie, podczas gdy w innych kompleksach jest konieczne oddzielnie płacić za każdą sesję.

Basen jest zabronione

W uzupełnieniu do zasad postępowania w basenie również wiedzieć istniejące ograniczenia i zakazy, by ich nie narusza. Kluczem może obejmować:

 1. Zabrania się korzystania z basenu po wypiciu.
 2. Nie można pływać w obecności przeciwwskazań medycznych.
 3. Nie można przejść w szatni płci przeciwnej.
 4. Basen jest zabronione wziąć jedzenie i napoje, palić, pić alkoholu.
 5. Zabrania się niszczenia mienia, basen pól otwartych innych, dokonać rzeczy i przedmioty należące do kompleksu sportowego.

Znajomość przepisów i wymagań w zachowaniu basen, prysznic i szatni pomogą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i nieporozumień. Dlatego przed zakupem biletu i popływać, trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie funkcje wizytą do tego konkretnego basenu. Następnie zajęcia odbywać się będą w spokoju i tylko przyniesie korzyści.