343 Shares 8320 views

Wskazując przecinki po otwarciu uwagi

Z pewnością każdy wie, że przecinki w uwagach wprowadzających umieszczone są w każdej chwili. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że często uczniowie i tych, którzy już dawno ukończyli gimnazjum, istnieją duże trudności z takiej interpunkcji. Co dokładnie jest powód, rozważamy w tym artykule.

Przegląd

Fakt, że uwagi otwarcia podkreślił przecinki wiemy prawie wszystko. Jednak, aby określić tę część tylko kilka może zaoferować.

Zatem słowa wprowadzające są te, które są formalnie niezwiązane zdanie. Co więcej, nie są, ale tylko wyrazić swoją odpowiedź i nastawienie do przekazanych informacji.

Jakie są części mowy są reprezentowane?

Mało kto wie, gdzie przecinek aby oddzielić słowa wprowadzające umieszczone, a gdzie nie. Po tym wszystkim, aby stosować zasady interpunkcji, należy znaleźć taki sam wyraz twarzy. I to nie zawsze jest to łatwe zadanie. Ponieważ poziom gramatyczne, takie słowa, mogą być reprezentowane przez rzeczowniki zaimków (bez położeniami przyimkowych) różne formy czasownika (bezokolicznikowe indywidualne formy gerunds) i frazeologia nominalnej (czasami czasownik) i przysłówkach.

Jakie są trudności?

Jak wiadomo, przecinki są umieszczone na Otwierając, zawsze. Jednak należy zauważyć, że w ich determinacji powstają często poważnych powikłań. Czym dokładnie są?

 • Wśród słów wprowadzających i podobnych kombinacji, z których sporo służą jedynie jako wstępnych ofert, a zatem zawsze wyróżniają. Oto przykład: można tak powiedzieć, myślę, że przede wszystkim, i tak dalej. W większości przypadków, dokładnie te same słowa mogą być wykorzystane jako dane wejściowe, a jako członkowie podaży (okoliczności lub predykatów), a jako funktor, czyli cząstki lub związki. Aby rozróżnić pomiędzy nimi, konieczne jest, aby przeczytać całe zdanie lub akapit. Po słowach wprowadzających pojawiają się tylko w kontekście.
 • Druga trudność dla większości studentów jest to, że konstrukcja interpunkcyjnych słów wprowadzających zależy od ich środowiska.

Która wymaga słów otwarcia?

Przecinki w słowach wprowadzających należy umieścić tylko wtedy, gdy są one we wniosku jako takiego. Ale jak je odróżnić?

Co do zasady, wyrazy wprowadzające są stosowane w różnych propozycji:

 • Wskazania zaufania lub fakt, wiadomości (w rzeczywistości, bez wątpienia, jest to możliwe, oczywiście, to prawda, nie ma wątpliwości, zdając sobie sprawę, być może bardziej dokładnie, w rzeczywistości, prawdopodobnie, oczywiście, naprawdę, i tak dalej.).
 • Uwagi dotyczące stopnia ogólności jakichkolwiek informacji (jak to zawsze bywa, jak zwykle, się, jak zwykle, jak zwykle, działo się, dzieje).
 • Ekspresja emocjonalna oceny, co sprawia, że dźwięki lub przekazane (ku zdumieniu wstydzi się powiedzieć, niestety, jak każdy wie, do mojego wstydu, jak kłopoty, na tyle dziwnie, niestety, w nieszczęściu, ku rozczarowaniu, niestety, na szczęście, Niestety, radość, zaskoczenie, w pewnym sensie, dziwne, i tak dalej.).

 • Odniesienia do określonego źródła wiadomości (myślę, widzę, jak myślę, jak wiesz, jak mówią, mówią, jak pamiętam, wiesz, pamiętam, jak sobie przypominam, w słowach oni słyszeli, podobno, moim zdaniem, i tak dalej.).
 • Sposoby wyrażania (w ogóle, czy raczej, jak mówią, jest winien, między innymi, z grubsza rzecz biorąc, innymi słowy, delikatnie mówiąc, innymi słowy, lepiej powiedzieć, innymi słowy, słowo powiedzieć, jak mówią, szczerze mówiąc, nie ważne jak mówią, w skrócie, co chcesz, w skrócie, w rzeczywistości, i tak dalej.).
 • Instrukcje dotyczące wyrazisty charakter oświadczenia (nic do powiedzenia, nie pochlebstwo powiedzieć, powiedzieć prawdę, prawdę mówiąc, nie w nocy można powiedzieć, żarty na bok, prawda jest taka, że między nami, szczerze mówiąc, między tobą a mną, zapewniam was, w prawdzie, we wszystkich sumienia, i tak dalej.).
 • Wytyczne dotyczące relacji między niektórymi częściami rachunku (w każdym przypadku, na dodatek, najważniejsze w końcu, w pierwszej kolejności, wydaje się przede wszystkim w tym samym czasie, tak w ogóle, oznacza to, na przykład, itd.).
 • Wzywając do uwagi (proszę wierzyć (jeśli), jak chcesz, możesz zobaczyć (czy) wiesz (jeśli), słuchać (oni) nie wierzę w to, wyobraź sobie (te) mają litości (mnie), jeśli chcesz, możesz (obecnie) do składania zrozumiesz, nie wierzę, i tak dalej.).
 • Ekspresja ograniczyć lub wyjaśnienia wszelkich wypowiedzi (przynajmniej bez przesady, przynajmniej w pewnym stopniu).

W niektórych przypadkach nie przecinek?

Przecinki w uwagach wstępnych powinna być umieszczona w każdym czasie. Jednak, aby określić je raz jest trudne. Na przykład, istnieje głęboka błędne przekonanie, że następujące słowa wprowadzające: trudno, być może, w dodatku, choć przypuszczam, dosłownie, dokładnie, nagle, jest mało prawdopodobne, ponieważ, mimo wszystko, w końcu, w międzyczasie, jak, niezwykle nawet, jakby jakby (choć), ponadto, w drodze decyzji (czyjeś) jak czas, rzekomo na zlecenie (czyjeś), w przybliżeniu, prawie, prawie, absolutnie. Ale to nie jest przypadek. Wyrażenia te nie są wstępne, a zatem nie muszą przeznaczyć przecinek.

nawias

Oprócz słów wprowadzających cały oferty wstępne są często używane w tekście. Z reguły mają one wartość, która jest bardzo zbliżona do wartości słów wejściowych lub podobnych kombinacji. W każdym razie taki wniosek (w zależności od lokalizacji w tekście) należy przeznaczyć z przecinkiem (mniej rozdzielczej).

przykłady zadań

Konsolidować materiał słów wprowadzających i ich izolacji, nauczyciele często dają swoim studentom praktyczne zadania. Z reguły ma ona określić, czy pacjent nauczył się dziecka lub jeśli chcesz powtórzyć to jeszcze raz.

Więc, dajemy przykład jednego z tych zadań:

Konieczne jest, aby uważnie przeczytać poniższe propozycje, które zawierają numerację. Następnie musimy wypisać wszystkie cyfry od kropki dziesiętnej z uwag wstępnych.

 • Dziewczyna wróciła do podręcznika biblioteki (1) prawdopodobnie (2) nawet (3) nie czytać.
 • Niebo zachmurzyło się. Wkrótce (1) prawdopodobnie (2) trafi do prysznica.
 • Należy przekazać znaczenie rano, i (1) powinna być (2) smutny list.
 • (1), które mogą być (2) jest bardziej istotne przeciwnowotworowy lek?
 • Oczywiście (1) chciała wynagrodzić za lata pracy (3) powyżej wszystkie (3) sam.