443 Shares 1566 views

Szary wrona – najmądrzejszym przedstawicielem świata ptaków

Wrona szary … Och to rzadko reaguje, jest zwykle obwinia. Nawet jeśli będzie to pamiętać dobre słowo, jakoś mimochodem, przechodząc bezpośrednio do ekscesów listy. Wykaz hotties naprawdę wielki.


Ten ptak, na przykład, bardzo „miłość” gniazdo kogoś innego i są w swoich piskląt. „Dzięki” szarych kurze nalotów, liczba średnich braci ptaków okresowo zmniejszyć. Liczne ataki rano na pojemnikach na śmieci miejskich z dodatkiem pracy wycieraczek. Nie zapominać o tych ptaków i balkony, na których mieszkańcy miast czasami zostawić coś jadalnego. I zdolność do „tag” nowy płaszcz z owcami nie porównać z innymi ptakami. Nightly „koncert” gospodarzem prawie pokryte niebie chmurę ptaków przed opuszczeniem na noc, na pewno nie dla nerwowy.

Ornitolodzy ubiegłego wieku byłby zaskoczony przez niekończącą się listę okrucieństw żony, bo przed krukami rozliczane daleko od miast, na obszarach zalewowych i głównie w parach, a nie setki, jak jest teraz. „Aspołeczne sztuczki” na ich część zaczęła tylko ze względu na „zdobywcy” przyrody – człowiek, który został systematycznie niszczyć „złego” ptaki drapieżne, które są tak boi się wrony. W latach 50. ubiegłego wieku „wolnych strzelców” powołano nawet premie pieniężne i zachęty do odstrzału ptaków drapieżnych, rzekomo niszczenia małych i użytecznych ptactwo łowne. Nie myśl o równowadze ustanowiony przez samą naturę?

Pozbawione naturalnych wrogów, Raven szary zaczął czuć się bardzo swobodnie i sama jest organizowane wędkarstwo – doprowadza się i pisklęta codziennie niszcząc dziesiątki innych gniazd. Raven populacja gwałtownie wzrosła, z proporcjonalnym gwałtownie maleje „żywność”.

A kruk, idąc za przykładem chłopa przedrewolucyjnej Rosji, przeniósł się do złego roku w mieście, gdzie znalazłem i „Banki mleka” i „Kiselny rzekę.” Shnyrov na siatka na zakupy, potem związany urbanite pod własnym oknie (nie każdy może sobie pozwolić na lodówkę), bezczelnym w skrajnym ptaka zniszczonego „kosz żywności”. I na skrawkach wyrzucone z okna, które nie pogardził nie tylko dzikie psy i koty piwnicy, ale ten sam kruk, nie można nawet rozprzestrzeniać. Na ogół, ilość lasów raz rosła nahalok obecnie miasta są niezwykle szybko.

Ponownie, „zdobywca natury” chwycił pistolet napędzany obietnicą władz, aby uzyskać dla kurze łapki licencji (specjalny kurs), aby wykonać inną grę …

Ale wrony kracząc tylko pogardę: „To nie jest ci mali ludzie zaatakowany! Nie jesteśmy jastrzębie, sokoły, jesteśmy mądrzejsi!”. I to była prawda. Niesamowite zdolności umysłowe doprowadziły wrony w mieście, taką samą zdolność puścić i salwy z karabinów. Crow od razu zorientował się, że dana osoba jest w stanie nie tylko karmić, ale także zaprezentowanie syf.

zgodność bezpieczeństwo osoba musi nauczyć się od wrony. Uwaga: osoby stojącej nie uważaj piać i może iść w górę iw dół, w odległości kilku metrów, ale jeśli biped nagle zdecyduje się patrzeć na nią, ona natychmiast odlecieć metrów od 10. starać kamień natychmiast zwiększyć dalmierzem na 20. Pojawił się pistolet „erase” kruk poza zasięgiem wzroku.

To zmniejszona liczba wron nie jest pistolet, ale ceny wzrosły do jedzenia i sprzątania miotły. Teraz przysmaki nie są już rzucone w takich ilościach, a sprzątaczki uliczne czysty nie tylko środku chodnika, a wszystkie ulice.

Crow – ptak jest nie tylko elegancki, ale także zdolność do uczenia się, i nauczyć się go szybko. Powinien być jeden do odgadnięcia, że moczone w kałuży krakingu jest wygodne, wiedza natychmiast rozłożona na duże stado wron. Jeżeli szare cheaty wymyślić pomysł zginać odkryte „Tab” puszki konserw resztek żywności, a reszta zacznie ucztować przy okazji również.

Ponadto, zachowanie tych niezwykłych ptaków zawsze odpowiednio panującej sytuacji. Dla kotów, na przykład, są one obojętne, dziobać je bardzo trudnym, ale chory i osłabiony samotny kotek natychmiast stać się przedmiotem uwagi kruka.

Biolog Manteuffel przypomniał w artykule o tym, jak stado wróbli, zachwyciła parę basen z pelikanów, postanowili popływać w ciepłych wodach. Ich pióra były mokre, a ponieważ była zima, zaczął być pokryte lodem. Obojętny przed krukami stała się aktywna pościg. Stado wróbli zostały przełowione i zjadł kwadrans.

Ta sama praca zespołowa i synergia występuje, gdy Ravens zakończyć grożąc im silniejsze drapieżnych ptaków. Unikając spotkania z najnowszej jeden na jeden, drapieżnik paczka dziobać do śmierci w ciągu kilku minut.

Ponadto, Raven szary – kochanka zabawy i nie znoszę nudy. I to jest fajne w zespole. I zabawy mają oczywiście się zgodził.

Jeden z uczniów powiedział działem biologii, na przykład, dwie wrony, udając, że chcą dostać się do miski psa, pies skoczył czekał na nich. W momencie, gdy pies był atak rozgrywającego, kolejny Raven chwyta niefortunne skunk godnej kępka włosów z tyłu. Rozrywka kontynuowane aż pies, zły i obrażony, nie umieścić go w kabinie.

Przy innych okazjach szary bandyta zaatakował kości dla psa nawał spokojnie. Podczas gdy dwie z nich rozprasza uwagę trzeci szybko ściągnął kości. Takie działania wyraźnie nie realizowali żadnego praktycznego znaczenia, ponieważ kość zostaje odrzucona, a kruk przeleciał, a rechot.

Teraz większość ornitolodzy potwierdzić: kruk szary, nie emituje żadnego piękno lub wielkość, ani głosu, nie równa się inteligencji lub wśród ptaków lub u zwierząt. Dzięki niej na inteligencji zdolnej konkurować chyba delfinami ale małpy …