405 Shares 4243 views

Jaka była nazwa Yuriya Gagarina kosmiczny: alternatywne wersje

Dzień Wiosny w 1961 roku, czyli w dniu 12 kwietnia, mieszkańcy całego świata znać nazwisko osoby, aby otworzyć przestrzeń ludzi.


Sensacyjnych nagłówków, przeczytaj tupot entuzjastycznych raportów radiowych w dowolnym języku, i wreszcie, telewizor, doświadczenia i jaka była nazwa statku kosmicznego Yuriya Gagarina. Zazwyczaj słowo dla jednej z czterech głównych punktów. Wszystko, co nazwa nie powiedzieć żaden nie ujawnia tajemnice. I było wiele pytań, oto odpowiedź – trochę.

Bit pseudo-naukowa fikcja polityczna

Oczywiście, takie wydarzenie stało czterdzieści lat wcześniej, w latach dwudziestych, możemy się tylko domyślać, jakie imię dostanie pierwsze rakiety kosmicznej. W tamtych latach, jak zwykle, to prawdopodobnie byłby nazywany „Internationale-1”, albo jakiś sprytny skrót odpowiadający ówczesnym partii mody. Na przykład, "Strasovkosom" (Land of Sowietów w przestrzeni). Lub "Vladlenkosom" (Włodzimierz Lenin, tamże). Wszakże nawet stanowisko Komisarza zastępca Ludowego Spraw Morskich został oznaczony jako „Zamkompomorde”. Generalnie, aby coś wymyślić wyraziste.

A jeśli pierwszy astronauta wysłany na orbitę za Stalina, jest możliwe, że będzie nosić na ciele imienia lidera, „ojca narodów”.

Inna nazwa dla rakiet, wojskowych

Jeśli zawodowym wojskowym, tajny Rakieta, został zapytany o to, co nazwać kosmicznym Yuriya Gagarina za prawdziwe, mawiał (przestrzegając tajemnicy i tylko tych, którzy byli „pierwszy wstęp”), który jest poprawny – R-7. Ponieważ jest to pocisk balistyczny był przewoźnik, który przyniósł radzieckiego pilota, który zasłynął na orbicie. Ale zadawać takie pytania były obciążone. Po pierwsze, trzeba było nawet wiedzieć, kim iść z nimi, ale to było poza możliwościami nawet przebiegły inteligencji, CIA. A po drugie, tajne przechowywane praktycznie wszystko o sowieckiej przestrzeni kosmicznej.

Podchwytliwe pytania Gagarin i jego dowcipne odpowiedzi

16 kwietnia 1961 pierwszy na świecie kosmonauta przyszedł na konferencji prasowej, na której wszyscy korespondenci agencji prasowych można prosić go każdy, nawet najbardziej podchwytliwe pytania. W tym czasie, wiedzieli tylko to, co było nazwa statku Yuriya Gagarina, ciężar ładunku (5 ton) i kilka innych parametrów, katechumenów przed akademik Keldysh. Hero czarująco uśmiechnął się łatwo i pomysłowo odpowiedzi na wszystkie pytania ankieterów, ale nowe informacje techniczne nie są zgłaszane. Aż do 1968 roku, kiedy lądownik „Wschód” stał się wizytówką ENEA, nawet kształt komory mieszkalnej pozostawał tajemnicą, nie wspominając o skomplikowanych urządzeń, zapewniając wsparcie i kapsuły do lądowania. Przyczyny takiego zasłoną tajemnicy były. Amerykanie dosłownie natrafienia na obcasach, ale zawsze dwa lub trzy miesiące późno, co jest bardzo frustrujące dla prezydenta Johna F. Kennedy'ego i innych ważnych ludzi w Białym Domu, a nie tylko. Nawet pozornie nieistotne szczegóły mogą przynieść projektantów zagranicznych we właściwym kierunku, a pierwszeństwo będą utracone. Eksperci US spekulowali na temat układu „Wschód”, ale wraz z upływem czasu wykazały, że były błędne.

„Wschód” i „Zenith” – bliźniaki

Tak, wszyscy wiemy, co nazwa statku Yuriya Gagarina – „Wostok-1”. Ale słowo „Zenith” aż do 1968 roku prawie nikt o nic nie mów. Tylko kilka osób wiedziało o prawdziwych i głównych problemów, które należy rozwiązać projektując zwrócony przez głowicę rakiety kosmicznej. Oprócz dostarczania arsenałów jądrowych, R-7 mógł umieścić na orbicie satelita rozpoznawczy przeznaczenia, wyposażony w optykę ciężkich i zdjęcie. Z wielkim trudem, Keldysh i Korolyov udało się dodać do sovsekretnoe dekret rządowy słowo załogowego lotu. Od kosmicznych Jurij Gagarin stał się przykładem nawrócenia, podczas gdy jego główny cel polegał na wojskowej foto-rozpoznawczych.

Po raz kolejny, historia

Czas udowodnił słuszność wielkiego naukowca S. P. Koroleva i jego wspaniałego zespołu. Dekady minęły i dziś rzadko myślą satelity szpiegowskiego, jasnych obrazów radzieckich i amerykańskich obiektów obronnych mających na siebie megasmertyah balistycznych i innych okropnych realiów Zimnej Wojny. Ale cała ludzkość pamiętać nazwa statku Jurij Gagarin, wie o naszej kosmicznej priorytetu i mówi nazwisko pioniera przestrzeni z szacunkiem i miłością. To się nie zmieniło.