359 Shares 2020 views

Dlaczego potrzebuję kobiet hormonów w tabletkach?

Hormony seksualne kobiet w ich organach odgrywają bardzo ważną rolę. Ale ostatnio zaburzenia hormonalne stały się dość powszechne, co może wiązać się z niską ekologią, stresem stresowym i innymi negatywnymi czynnikami. Aby przywrócić zawartość tych pierwiastków do normy, opracowano specjalne preparaty – hormony żeńskie w tabletkach. Nie tylko pomagają kobiecie być zdrowe i piękne, ale również chronią ją przed niechcianą ciążą.


Główne hormony płciowe

Najważniejsze hormony u kobiet to progesteron i estrogen. Owaki wytwarzają estrogen, co wpływa na zdrowie i dojrzewanie płciowe płci. Ponadto, ten hormon wpływa na kształtowanie sylwetki i miękkość charakteru pani. Jeśli ciało cierpi na brak estrogenów, zaczyna szybko rosnąć, ale zbyt wiele może prowadzić do różnych zaburzeń i chorób, takich jak nadwaga lub, co gorsza, łagodne nowotwory. Progesteron jest również ważny dla zdrowia kobiet, ponieważ wpływa na rozkład tkanki tłuszczowej, tworzenie gruczołów sutkowych, narządów płciowych, rozwój embrionów. Rozwój tego hormonu występuje w żółtym ciele jajników i łożyska.

Stosowanie leków hormonalnych

Aby wyeliminować uszkodzenia hormonalne w ciele dziewczyny, użyj hormonów żeńskich w tabletkach. Jest to konieczne, ponieważ niestabilne tło hormonalne może powodować poważne konsekwencje, takie jak nagłe zmiany ciśnienia krwi, nieprawidłowe funkcjonowanie cyklu menstruacyjnego, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia układu pokarmowego, bóle głowy. Wszystko to z pewnością wpłynie na wygląd: możliwe jest pojawienie się trądziku, trądziku, włosów staje się tłuste, skóra zaczyna się oderwać. Również leki hormonalne są często stosowane jako środki antykoncepcyjne, co pomaga uniknąć niechcianych ciąż. Z tego powodu szeroko stosowane są hormony żeńskie w tabletkach.

Rodzaje leków hormonalnych

Leki hormonalne, uwalniane w postaci tabletek, można podzielić na dwa typy:

  1. Preparaty kombinowane. Obejmują one analogi najważniejszych kobiet hormonów, progesteronu i estrogenów. Te czynniki działają w taki sposób, że następuje tłumienie procesu owulacji, zmiany tkanki macicy nabłonkowej. Prowadzi to do tego, że zapłodnione jajo nie może przymocować do ściany macicy. Takie leki wpływają na koncepcję dziecka. Ponadto, są one używane, gdy kobieta ma bolesne miesiączki. Ten typ obejmuje następujące leki: "Mersilon", "Rigevidon", "Novinet" itd.

  2. Preparaty progestagenowe. Zawierają one progesteronowe analogi, otrzymane syntetycznie. Mechanizm ich wpływu na organizm żeński jest prawie taki sam jak pierwszy rodzaj leków. Oprócz właściwości antykoncepcyjnych, kobietom z progestagenem w tabletkach zaleca się u starszych kobiet. Wynika to z faktu, że w wieku 50 lat starsze osoby przestają pracować jajników, czyli że kobiety hormony płciowe już nie wyróżniają się. W związku z tym może wystąpić brak wapnia, co doprowadzi do kruchych kości, suchej skóry, zmarszczek i rozwoju miażdżycy naczyń.

Należy zauważyć, że konieczne jest podawanie leków tego rodzaju tylko wtedy, gdy są one zalecane przez endokrynologa lub ginekologa. Wszakże nieprawidłowe spożycie leków hormonalnych może powodować poważne uszkodzenie ciała kobiety.