194 Shares 5021 views

Czas odkrycia. Poeta Ekaterina Derisheva

Nowoczesna poezja to fajerwerki składające się z jasnych gwiazd, różniących się odcieniem i blaskiem. Poetycką kreatywnością jest wiele osób, które czują świat wokół nich głębiej i cieńsze niż reszta. Poeta Ekaterina Derisheva jest jednym z nich. Darny, otwarty, czasami naiwny, ale w każdym z jego utworów, szczery i głęboki. Być może celem jakiegokolwiek poety jest przyniesienie ludziom czegoś głęboko duchowego, ukrytego za materialną istotą istnienia. Chciałbym nazwać poezję Ekaterina Serneevna Derisheva specjalną misją, z którą wybuchła życie.


O autorze

Poeta Ekaterina Derisheva urodziła się 13 listopada 1994 roku w mieście Mariupol. Jej ojczyzną jest Ukraina, gdzie obecnie mieszka. Jest młodą autorką, która dorastała w punkcie zwrotnym, gdy zwykłe stereotypy i pomysły upadły. Po całej swej poetyckiej flirtacji poeta ma za sobą wykształcenie w specjalności programisty. Postawa techniczna prawdopodobnie wpłynęła na specyfikę jej kreatywności.

Później Catherine otrzymała drugi zawód – dziennikarz. Niekoniecznie zwykła kombinacja paradygmatów działalności. To może mówić o szczególnym myśleniu, o znalezieniu siebie, o próbie zrealizowania kreatywności w osobistej przestrzeni. Ekaterina Derisheva publikuje prace dotyczące zasobów sieciowych, a także w wydawnictwach: Rainbow, 45 równoległych, grafitowych, nowej rzeczywistości i innych. Jest również aktywnym uczestnikiem forów poezji, festiwali, kongresów młodych pisarzy na Ukrainie.

Odcienie kreatywności

Łamie standardy, pisze awangardę, szokujące, a nie wszystkie zrozumiałe wersety. "Poezja nie jest dla wszystkich", więc można ją nazwać. Wydaje się, że poeta Ekaterina Derisheva z natury nie ma tendencję do mówienia dużo. Jest introwertyczna, a ona przeżywa wszystko w sobie. I wiersze pomagają przetłumaczyć na świat eteryczne emocje emocjonalne autora. Ponieważ zwykłe słowa nie zawsze są wystarczające.

Katarzyna tworzy nową interpretację tekstów, tworząc własne szyfrowania. Złamanie, upadek stereotypów i standardów, nie przestrzeganie podstawowych dogmatów versification, niezwykłych zwrotów mowy, słowotwórczości i wiele innych – które są nieodłączne w pracy młodego autora. Wiele prac, jak to było, nie ma płci. Sam autor jest poza różnicami i stereotypami płci. Głębokie myślenie programisty i literacka żyła twórcza czują się.

Jak poeta?

Wydaje się, że poeta gromadzi teksty z kilku wymiarów i próbuje dostosować się do zwyczajowej rzeczywistości. Czasami trzeba zrozumieć myśl, czuć, jak przechodzić przez siebie.

Fractals słów
Usuwa skórę pamięci
Latanie w listach
Brzmi
Odcienie dźwięków

Często bez interpunkcji, jak fragmenty myśli wyłaniające się z strumienia refleksji, przenośnie i metaforycznie brzmią jej dzieła. Czasem poeta gra z geometrycznością świata, tknie w nią semantyczną treść literacką. Więc aby autor mógł stać się źródłem inspiracji dla matematyka, semiotyki, tkając w ten pomysł. Czasami słowa tracą zwykłe znaczenie i są przekształcane. Ekaterina jest eksperymentatorem. Warto przynajmniej wspomnieć o nierozerwalnym związku między nutami i listami, takim kodowaniem emocji.

Pokój
Wyszedł na zewnątrz

Wyrzuca to z [pamięci systemowej]
Okruchy śmiechu i smutku

Wyciąga korzeń nieprzytomnego wpływu

Radiant
Czarno-czarne światło

Dla talentu nie ma zakazów i ramek

W głębi swojej świadomości Ekaterina stara się tworzyć formy myślowe, które przenoszą składnik energetyczny do tych, którzy go otaczają. To jak słuchanie muzyki – zamknij oczy i pogrąż się w zmysłach. Czasem w dziełach Derisżywy brzmi liryczne, bardzo osobiste. Czasami komunikuje się z czytelnikami, a czasami z otwartymi frazami – manifesty, jakby wyrazem złożoności jej charakteru i niespotykanego charakteru jej myślenia. Wersety poety są pisane łatwo, jakby niechętnie. Tak, jakby autor wyciąga z percepcji pewne obrazy i myśli, podlegając jednemu uczuciu.

Jako poeta, Ekaterina Derisheva prezentuje nam ciekawe eksperymenty, formy żartów i badania naukowe, typy tekstów. To chyba nie istnieje? Katarzyna nie obchodzi, co oznacza, że sama je stworzy! Dla talentu nie ma zakazów i ramek. Młoda twórcza osobowość jest zobowiązana do tworzenia i spalania, oświetlając swój talent rutyną i rutyną. Derisheva Ekaterina Sergeevna, której twórczość jest bardzo młoda i mobilna, doskonale radzi sobie z takim zadaniem!