455 Shares 6362 views

Co obniżyć wysokie ciśnienie krwi?

Aby zrozumieć, co niższe wysokie ciśnienie, konieczne jest, aby zacząć rozumieć pojęcia. Przez pomiar za każdym razem, jego tonometru ciśnienia, to mierzono dwa parametry: – górna i dolna ciśnienia (czasem impulsu). Określenie górny oznacza ciśnienie maksymalne ciśnienie generowane podczas ściskania serca (w medycynie – skurczowe). Termin ten odnosi się do ciśnienia niższego od ciśnienia minimalnego, które występuje w czasie przerwy pomiędzy skurczami (w medycynie – rozkurczowe). Pomiar ciśnienia odbywa się poprzez usunięcie napięcia od ścianek naczynia.

Jak już wspomniano, istnieje ciśnienie normalne. W ten sposób, ludzki ciśnienie górny i dolny posiada reguły 120 mm Hg i 75 mm Hg, odpowiednio. górna norma ciśnienia dla mężczyzn wynosi 115 … 125 mm, dla kobiet – 110 … 120. Norma niższe ciśnienie dla mężczyzn – 65 … 80 mm, dla kobiet – 60 … 75. U dzieci, te dwa parametry będą niższe ze względu na niedorozwój mięśnia sercowego. Oczywiście, że im dalej od serca zrobić zamarła odczyty ciśnienia będzie niższa. Jest zwyczajem, aby zmierzyć lewe przedramię.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że wykazuje niższe ciśnienie, a co na górze. Górna ciśnienie przedstawia stosunek siły mięśni serca do oporu naczyniowego. Przez odporności można przypisać elastyczności i zdolności. Niższe ciśnienie pokazuje, jak serce rozluźnia pomiędzy kompresją. Jeżeli inspekcja Okazuje się, że ciśnienie jest wyższe niż normalnie, to nazywa się nadciśnienie. Jeśli ciśnienie jest niskie, wówczas mówimy o niedociśnienia. Ważne jest, aby pamiętać, że żadna diagnoza jednego pomiaru ciśnienia nie jest na miejscu. Ważne jest, aby dynamika zmian i stała. Jeśli dana osoba jest przechowywane przez jakiś czas (kilka dni), ciśnienie różni się od normy, wówczas mianowany egzaminu.

Prawdziwa nadmiar (spadek) w stosunku do norm ciśnienia jednej granicy. Na przykład, wysokie ciśnienie na dole – również nadciśnieniem (ciśnienie rozkurczowe z opisu). W różnych porach dnia w zdrowym organizmie, ciśnienie ma różne wartości. Więc rano ciśnienie wzrasta drastycznie z powodu przebudzenia ciała, we śnie – gwałtownie spada. Ponadto, ciśnienie może być zmienione sztucznie, wykonując umysłowej lub fizycznej. Stres i niepokój i dać zmianę, zwykle w kierunku zwiększania. Często ludzie młodzi i średnim wieku „jeździ” ciśnienie obu limitów. Ale są wyjątki.

W niektórych przypadkach, ciśnienie może się zmieniać tylko w górnym lub dolnym zakresie. Jak to jest możliwe? Początkowo organizm ludzki posiada odrębną ustawienia w określonym zakresie. Jeżeli dana osoba ma wysokie ciśnienie denne, co oznacza, że serce nie może odpocząć do końca, która jest obarczona długotrwałego zmęczenia. Jeśli jest to zjawisko przejściowe, masa mięśniowa od zdrowego wzrostu serca, a serce zostanie odbudowany na nowym rytmie. Oczywiście, jest to kwestia czasu i zdolność organizmu (starzenie). W takim przypadku, osoba poczuje się zmęczony ból głowy. Jeśli organizm nie może pozwolić na takie ustawienie, tkanka komór zaczynają nie (ponieważ komór są elementy mięśniowe).

Im niższe ciśnienie – to opcja dość niebezpieczne. Z jego cech jest oczywiste, że wysoka wartość może wywołać zawał serca lub poważne problemy z układem sercowo-naczyniowym. Jeżeli w przypadku wzrostu ciśnienia w górnej oczywiste stresu nerwowego, a wraz ze wzrostem obu granic – problemy z naczyń krwionośnych, w przypadku, gdy istnieje duże ciśnienie jest niższe, z powodów może być ich więcej.

W celu dostosowania ciśnienie wraca do normy, można użyć wywar z ziół:

1. piwonia, głóg, pospolity – wyraźny efekt psychopharmaceutical.

2. tymiankowy, seria babki – czyszczenie krwi z zewnątrz i szkodliwych substancji.

3. Czarne porzeczki, mountain ash, dzika róża – witaminy.

4. morele, żurawiny, marchew – witaminy, minerały.

Jeśli masz niskie ciśnienie krwi, a następnie podnieść go trochę łatwiejsze – czekolada, ćwiczenia, emocje i inne środki. Bardziej problematyczne obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Oczywiście, można użyć metody „babć” – korvalola, ale są tradycyjne receptury:

1. umyte i obrane chrzanu (250 g) z kratą. Wlać wszystkie 3 litry zimnej wody i ogrzewa do wrzenia przez około 20 minut. Bulion do picia 100 gramów, 3 razy dziennie.

2. cytryny, miodu (250 g), dwie soczewki buraków i pół SARKOIDAMI zmieszane ze szkła wódki. Weź łyżkę jedną godzinę przed posiłkiem 3 razy dziennie.

3. Sok z jagód żurawiny dziennie szkło.

4. Dwie szklanki żurawiny i 3 łyżki cukru i zagnieść, aby codziennie na 1 godzinę przed posiłkiem.

5. szkła wlać łyżkę kukurydziana i ciepłą wodę uzupełnia się krawędzi. Domagaj noc i rano pić tylko płyny.

Istnieje również wiele LPS i napary sezonowe. Muszą być przygotowane wcześniej w ramach przygotowań do okresu życia lub pory roku. Ponadto, istnieją obniżający ciśnienie kąpiel z różnych ziół (nagietek, mięta, paproci), które pozwolą na odprężenie i usunięcia wysokie ciśnienie. Ale nadal trzeba udać się do lekarza, ponieważ tradycyjna medycyna mierzy nadaje się do tymczasowego ograniczenia lub dla osób cierpiących na choroby przewlekłe.