307 Shares 2710 views

Kreol jest kim? Pochodzenie słowa "Creole"

Wiele prac literackich, napisanych w ubiegłym wieku przez autorów europejskich i amerykańskich, zawiera słowo "Creole". To prowadzi wielu do idei, że Creoles jest znikniętym narodem lub nieznanym w szerokim spektrum ludzi. Kim są Creoles? Jaka jest historia ich pochodzenia? Czy ludzie mają swój własny język i atrybuty własnych, Kreolii, kultury? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: "Kreol jest kim?" Spróbujmy ujawnić wszystkie tajemnice tych ludzi.

Kim są Creoles?

Zgodnie z przyjętą definicją Creoles to osoby urodzone w obcym kraju. Krótko mówiąc, kreol to obcy z zewnętrznymi cechami niezwykłymi dla określonego stanu. Aby być nazywanym creolem, osoba powinna pojawić się nie w swoim rodzimym państwie, ale na obcych ziemiach. Nawiasem mówiąc, ci we właściwym czasie byli potomkami Anglików i Portuguesów, którzy przybyli do pierwszego kontynentu amerykańskiego. W Brazylii i Meksyku są one również nazywane chapetonami i gabapinami.

Alaska nadal uważa, że Creole jest potomkiem rosyjskich osadników i przedstawicieli miejscowej ludności (Aleut, Eskimo lub indyjski). W Ameryce Łacińskiej i Afryce obejmują one potomków ciemnoskórych niewolników, a także ludzi urodzonych z mieszanych małżeństw Afrykanów i Europejczyków.

Creoles, którego zdjęcia wyraźnie pokazują ich jasny wygląd, pochodzą z Ameryki Południowej i Afryki, przeniosły po włosku grube faliste lub kręcone włosy, słodkowodne lub żółtawe odcienie skóry. Warto zauważyć, że Creoles są bardzo piękne, elastyczne i mobilne. Mężczyźni również nie przyznaje się im w tym.

Pochodzenie słowa "Creole"

Nadszedł czas dowiedzieć się, skąd pochodzi słowo "Creole". To słowo, zgodnie z wiedzą lingwistyczną, zostało pożyczone przez Francuzów z Hiszpanów. Criollo pierwotnie nazwał rodzimych, rodzimych . Jak ta definicja dotyczyła wszystkich osób, które urodziły się w jednym z krajów skolonizowanych od mieszanych małżeństw? Przecież to było pierwotnie stosowane tylko do przedstawicieli ludów tubylczych. Niestety, nie ma jeszcze wiarygodnej odpowiedzi na to pytanie.

Kreoly i kultura

Jako taka kultura kreolska nie jest jednak sposobem na śpiewanie i wykonywanie utworów muzycznych wśród kolektywów, w skład których wchodzą Creoles, jest bardzo wyjątkowa. Motywy w większości są bardzo rytmiczne i melodyjne. Niewielu ludzi nie chce tańczyć, gładząc jaskrawo ubranych tancerzy z Kreuzji. Muzycy zbiorowości Creole preferują styl jazzu. W zależności od miejsca zamieszkania i pochodzenia, takie grupy przyczyniają się do swoich prac pewne motywy: afrykańskie, orientalne lub indyjskie.

Kreolskie są często wspomniane w dziełach literackich, gdzie przeważnie charakteryzują się pozytywnymi lub raczej przebiegłymi postaciami. Często bohaterowie takich utworów zakochują się w pięknych kreolkach. Najbardziej znanym bohaterem jest Creol Ursky z powieści "Archmage" Aleksandra Rudazowa, który, należy zauważyć, nie należy do tego narodu.

Czy Krety mają swój własny język?

Urodzony w obcym kraju, Creoles dość łatwo postrzegał język. Należy zauważyć, że jest język kreolski, który jest uznawany jako język państwa na Haiti, w Seszelach i na Vanuatu. W trzecim kwartale XX wieku czytali lingwistów około 130 dialektów języka kreolskiego, w tym 35 z nich opierało się na języku angielskim, ponad 20 na podstawie kilku afrykańskich dialektów, około 30 na podstawie francuskiego i portugalskiego. Ponadto podstawą są ogromne liczby przysłówków z użyciem języka włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, japońskiego, a nawet rosyjskiego. Ta różnorodność wynika z faktu, że podczas kolonizacji przedstawiciele narodu kreolskiego zaczęli dostosowywać języki europejskie i inne do wygodniejszej komunikacji z kolonialistami. Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do wielu innych języków, Creole nie zawiera artykułów, nie dzieli rzeczowników według rodzajów, ale czasowników przez koniugację. Ortografia kreolska wyróżnia się faktem, że ma ona zasadę pisania tego słowa, jak słyszysz.