700 Shares 4756 views

Elsa Triolet: A Biography, kreatywność

Elsa Triolet – prozaik i tłumacz, dzięki której nazwiska przedstawicieli radzieckiego prozy i poezji stał się znany poza granicami Rosji. W domu jest teraz bardziej znany jako młodszej siostry muzy Vladimira Mayakovskogo. Po opuszczeniu Rosji Sowieckiej w latach dwudziestych, Tyrol poświęcił swoje życie do dzieła literackiego. To dzięki jej przekładów literatury rosyjskiej zostały odkryte przez czytelników francuskich.


w Rosji

Elsa Triolet urodził się w Rosji. Rodzice nazwany jej Ella, ale ona zmieniła nazwę emigracji. Nazwisko Triolet pisarz odziedziczył po swoim pierwszym mężem.

Ojciec – Siergiej Kagan – Wychowałem się w rodzinie żydowskiej, został wykształcony w stolicy i stał się znany prawnik. Jego matka była pianistką. Elsa, jak jej starsza siostra znał kilka języków europejskich i, oczywiście, od najmłodszych lat, aby grać na pianinie. Jak rudej lilia, który uwiecznił wielki radziecki poeta, Elsa nie został pozbawiony męskiej uwagi. Dbać o to pisarz Wiktor Szkłowski, futurysta poeta Wasilij Kamenský, językoznawca Roman Jakobson. Pierwszy mąż był Andre-Per Triole, który wziął ją od Rosji Radzieckiej.

w Tahiti

Na wyspie Tahiti, para spędziła trochę ponad rok. Ale nie musiał podziwiać egzotyczny raj. Wczesne małżeństwo trwało zbyt długo. Elsa Triolet udał się do Europy, gdzie rozwód. Wspomnienia z pobytu na wyspie jest poświęcony powieści „Tahiti”.

w Berlinie

Przed wyjazdem do stolicy Niemiec, Elsa Triolet spędził jakiś czas w Londynie, gdzie pracował w pracowni architektonicznej. Ale ośrodkiem emigracji rosyjskiej na początku XX wieku był jeszcze Berlin, który wkrótce poszedł pisarza. W tym mieście, to wydano znaczną liczbę książek rosyjskojęzycznych i gazet. Do tego okresu to pierwszy kawałek. W publikacji Berlinie domy pracował Elsa Triolet. Książki pisane w czasie jego pobytu w Berlinie, było jeszcze dość słaby. Gdzie wielką wartość dla biografów ma książkę Szkłowski „CSB”, który jest poświęcony okresie Berlinie w życiu Tirol.

Triolet i Aragonia

Staje się bardziej nasycone roku Paryż. Kilka miesięcy mieszkała w hotelu w Montparnasse. I to właśnie w stolicy Francji spotkał się pisarz Lui Aragona Elza Triole. Biografia jest ona ściśle związana z człowiekiem. Zaczynając w Paryżu, Roman Triole i Aragonia trwała czterdzieści dwa lata. O jego życie osobiste muse literatury rosyjskiej i francuskiej było wiele plotek. Według jednego z nich, drugi mąż Tirol był człowiek niepoprawnym damskie. Z drugiej – aby ukryć homoseksualizm i małżeństwo dla niego było wygodne pokrywę.

w Paryżu

W Paryżu lat Elsa obracał się wyłącznie środowisk twórczych. Pełnoprawnym życie kulturalne we wczesnych latach wraz z Aragonii były naznaczone trudnościami finansowymi. Zanim poznałem francuskiego poety Elsa warunkiem pierwszego męża. Z nowym małżeństwie nie zmieniło. Opłaty Aragon ledwo wystarczy na utrzymanie.

naszyjniki

Nowa rodzina Elsa przejął inicjatywę. Francuski literatura początku XX wieku charakteryzuje się pojawieniem się nowych trendów, z których jeden – surrealizm. Prace tworzone w tym kierunku były dalekie od kreatywności Tyrolu, która jest bardziej skłonność do realistycznej prozy. Ciężko pracować, aby się wyżywić Aragon była młoda rodzina. Elsa i zaczął zarabiać tworzenia biżuterii dzienny. Trudny okres życia nie jest bez ironii, pisarz opisał w swojej powieści „Naszyjnik”. Praca ta – jedna z niewielu, napisany w języku rosyjskim. Niezdolność które zostaną opublikowane w ZSRR doprowadziły do tego, że literatura francuska została wzbogacona o autora książek dla których język ojczysty zawsze pozostał po rosyjsku.

Prix Goncourt

We Francji, ta nagroda jest najbardziej prestiżowych w dziedzinie literatury. I przyznano mu Prix Goncourt za powieść Tirol „miłośników Avignon”. Dzieło opublikowane po raz pierwszy w czasie wojny, w jednej z drukarni podziemnej. To Tyrol odzwierciedlenie doświadczeń, że doświadczyli w czasie wojny. Wraz z mężem pisarz został zmuszony do ukrywania się i oba pozostać w ukryciu był jedynym sposobem na przetrwanie. Był komunistą, to jest – rosyjski emigrant żydowskiego pochodzenia. Książka została opublikowana pod pseudonimem. Nagroda została przyznana w 1944 roku, Tyrol.

po wojnie

Po zakończeniu wojny, w Triolet i Aragonii rozpoczęła zupełnie inne życie. Stały się znane osobistości. To wymaga lat były tyłu. Szczególnie czczony małżeńską imprezę w krajach socjalistycznych. Komunistyczne wygląda jak Aragonii i Triolet spowodowane oszołomienie, nawet wśród tych, którzy są traktowani z szacunkiem dla ich pracy. Nawet wtedy, gdy prawda o represjach stalinowskich stał się znany, nie zostały one wypowiedziane słowo skruchy.

We Francji wiele widziałem zachowanie Tyrolu, a przede wszystkim strach przed rodzicami i siostrą, którzy pozostali w ZSRR. I było coś przypominającego rozczarowanie poczuł Elsa Triolet. Cytaty z jej wyznania dzisiaj wyraźnie mówić o pokucie, że doświadczył w ostatnich latach swego życia. Instrumentem w rękach sowieckich władców – tzw sobie raz Tyrolu.

Ostatnia powieść została opublikowana w 1970 roku. to się nazywa „Słowik zatrzymuje się na początku.” W tym samym roku jest rok od śmierci francuskiego pisarza pochodzenia rosyjskiego. Siostra przyszła do Tyrolu pogrzebie Lila Brik. Pogrzeb Zakłada członków Francuskiej Partii Komunistycznej. Później, społeczeństwo fanów Aragonii i Triolet została zorganizowana we Francji. Z mieszkania, gdzie para spędził ostatnie kilka lat, muzeum jest wykonany.

W książce poświęconej Elze Triole, Szkłowski wielokrotnie wyrażał pogląd, że zakres światów kulturowych obu krajów nie jest możliwe. Najwyraźniej myliłem. Elsa Triolet – pisarz, który wszedł do historii literatury francuskiej, ale pozostał rosyjskim. Nawet pomimo faktu, że przez wiele lat nie pisać w języku ojczystym.