487 Shares 4453 views

Jak gotować język

Każde półmisek z języka, bez względu na to, czy jest galaretki czy plastry z gotowanego produktu, jest uważane za delikatność, ponieważ okazuje się delikatne, smaczne i pożywne. Jak dobrze ugotować język, aby nie stało się sztywne i niejadalne?


Zanim zaczniesz mówić o zasadach gotowania tego produktu, trochę informacji na temat wyboru języka. Do gotowania potraw z niego, użyj wołowiny i jagnięciny, wieprzowiny i języka jagnięcego.

Jeśli potrzebujesz szybko przygotować danie, wybierz świnię.

Jeśli czas pozwala, lepiej jest wziąć wołowinę, ponieważ jest bardziej smaczna. Ma największą zawartość żelaza. Dlatego lekarze zalecają mu ciążę i karmiącą. Wchodzi do diety i tych, którzy mają niską hemoglobinę.

Język jagnięcina jest zwykle gotowany dla niemowląt z powodu jego delikatności.

Jak gotować język, jeśli wcześniej nie musiałeś tego robić? Ponieważ gotowanie jest dość skomplikowanym procesem, wymaga pewnych umiejętności kulinarnych. Przy wyborze języka należy zwrócić uwagę na jego kolor (czerwony) i zapach (świeży). Przed gotowaniem tego produktu ubocznego należy go moczyć przez dwie godziny. Potem zostaje w zimnej wodzie i gotowa do wrzenia. Po upływie 5 minut od początku wrzenia należy odciążyć ciecz, wyprać język i spłukać zimną wodą. Powinien być gotowany przez długi czas, a regularnie trzeba usunąć pianę, która pojawia się podczas procesu gotowania. Jeśli nie zostanie to zrobione, bulion stanie się mętny, nie można go użyć do przygotowania innych dań (chociaż większość kucharzy nadal odmawia jej użycia dzisiaj lub rozcieńczyć bulion rozcieńczoną żelatyną). Po tym, jak język staje się miękki, a gdzieś w minutach, tak 50 aż do końca gotowania, musisz dodać do bulionu korzon pietruszki, marchwi, selera, cebuli. Aby poprawić smak potrawy, można użyć przypraw, takich jak oregano, czarna i czerwona papryka, bazylia, liście laurowe. Czasami do wody dodaje się ocet, aby przyspieszyć gotowanie i ułatwić czyszczenie gotowego języka.

Nadal gorący język jest czyszczony z górnego filmu. Można to zrobić szybko i starannie, jeśli umieścisz go na kilka minut w zimnej wodzie. Zacznij czyścić język z korzenia do jego końcówki. Tutaj w skrócie i całej technologii gotowania ten pożywny i zdrowy produkt.

Jak gotować język wieprzowy? Czy są jakieś różnice w jego gotowaniu z wołowiny, baraniny lub języka jagnięcego? Różnica polega tylko na tym, że czas spędzony na zaparzaniu. Najdłuższa wołowina jest gotowana – do trzech godzin. Czas świń trwa mniej – gdzieś około 10 minut (jeśli młoda świnia). Jeśli zwierzę było starsze, to półtorej godziny.

Jak gotować język w parowcu, aerogrill, wielozadaniowym i innych nowoczesnych urządzeniach, które ułatwiają życie dla gospodyni? Zasady przygotowywania potraw z mięsa w nich (w tym z języka) można znaleźć w adnotacji dołączonej do każdego z wymienionych urządzeń. Oczywiście, z takimi asystentami, proces gotowania języka będzie krótszy, ale główne punkty są dla każdego takie same.

Gotowany język jest dobry w sobie, w sałatkach, w galaretkach i w rolkach. Musi być włączone do diety.

Jak gotować język teraz wiemy, ale jakie potrawy i jak je przygotować zostaną opisane poniżej. Jeśli pragnie się delektować tym przysmakiem, bez niczyjego, podawaj je na stole plastrami plastry na talerzu, gdzie oprócz języka umieścił łyżkę konserwowanego grochu i kawałka gówna.

Miłość galaretki? Następnie dodaj do gotującego się bulionu spęcznionego w żelatynowej zimnej wodzie, jednocześnie stale mieszając. Podgrzać tę mieszaninę, ale nie gotować. Powstały roztwór wylewa się do języka języka, a wcześniej pięknie pokrojone warzywa (koła, gwiazdy, jodły, itp.), Które były ugotowane razem z nim. Mrożona galaretka z językiem podawana jest na stół.

Lubisz sałatki? Najszybsza i najłatwiejsza recepta: polędwica, grzyby, marynowane ogórki, marynowane cebule dołączają do nich , wszystko jest napełnione majonezem.

Siedząc na diecie? Wtedy następny danie jest dla ciebie. Gotowany język jest pokrojony w paski, posypany oliwą z oliwek, który został już dodany posiekany czosnek.

Wiedząc, jak ugotować język i robiąc wszystko według wszelkich zasad, otrzymujemy pożywne, smaczne i delikatne mięso.