310 Shares 6904 views

Płyta główna dla górnictwa: przegląd, funkcje wybór i recenzje

Jeżeli wcześniej wydobycie było możliwe tylko na CPU, karta graficzna jest używany do dziś. Jest na profitnye GPU górnictwa znacznie wzrosła, więc wielu użytkowników myśli o zakupie systemów graficznych high-end do produkcji kryptowaluta. Dzięki nowoczesne, wydajne karty graficzne Bitcoin kolekcji dzisiaj jest prosta. Ale potężne karty graficznej nie wystarczy, musimy również prawidłowa płyta dla górnictwa. Idealnie nadaje się karty, które umożliwiają ustawienie 4-6 karty, interfejs musi być PCI-E x16 i PCI-Express x1.


Poniżej udostępniamy krótką listę popularnych płyt głównych ASRock od producenta dla górnictwa. Firma ta okazała się skuteczna i wyrobił we wspólnocie górników. ASRock oferuje wyspecjalizowane technologie, które są precyzyjnie ukierunkowane na GPU-górnictwie. Inni producenci, tacy jak Asus, MSI i Gigabyte tworzyć również taką platformę, która teoretycznie może być używany do górniczo-platform, ale ich cel jest inny. Nie są one wyspecjalizowane płyty główne dla górnictwa, a użytkownicy często napotykają na trudności. Dlatego idealnym jest zastosowanie płyty głównej ASRock.

Cechy płyty główne ASRock z górnictwa

W zakresie modelu tego producenta wiele specjalnych BTC-kartki zaprojektowane specjalnie do montażu górniczych-platform opartych na różnych procesorach – od Intel lub AMD. Jest też tablica przeznaczona do innych celów, ale jest to właściwe i dla górnictwa. Jednak przy wyborze takich „płyt” należy pamiętać, że niektóre PCI-E-gniazdo może nie być dostępna ze względu na lokalizację.

Najlepsze płyty główne dla górnictwa powinien posiadać następujące cechy:

 • możliwość instalacji tanie procesory dwurdzeniowe (jesteśmy potężne i drogie procesory nie są konieczne);
 • prawidłowe położenie PCI-E;
 • brak „chipów” i technologii mających na celu poprawę grafiki i wydajność w grach. Wydobycie z tych technologii są całkowicie zbędne, a oni zwiększyć koszt płyty głównej;
 • niska cena.

Specialized BTC-board z ASRock mają szczególne cechy, które są bardzo przydatne dla górnictwa. Na przykład, dostarczają pożywienia poprzez gniazdo karty graficznej PCI-E są złącza na zasilaczu. Ponadto, oni nie podzielają interfejs PCI-E z urządzeniami zewnętrznymi (np sieci i kart dźwiękowych), dzięki czemu wydajność wzrasta górniczych. Taka płyta gdy jego podstawowe funkcje i nieobecności różnych wzdęć może pracować przy dużych obciążeniach i temperatury, a zatem zapewniają one płynne i stabilną pracę.

Jakie płyty główne dla górnictwa ideału?

Przy wyborze spojrzeć najpierw w tytule. Opłata powinna być w tytułowej indeksu BTC że już wskazuje na to, co zostało zaprojektowane dla kryptowaluta górniczego. Wtedy można rozważyć model serii PRO i Anniversary.

Niestety, płyta dla górnictwa przez 6 kart może pracować tylko z procesorami Intel i łączników 1150 i 1155. Do tej pory nie ma kart, które mogłyby wspierać sześć kart wideo i pracować z gniazdami dla AMD FM2 lub nowej Intel Socket 1151. Jednak niektórzy producenci oferując płyty główne dla górnictwa przez 6 kart, które są w stanie pracować z AMD FM2. Ale nie są one bardzo drogie, dlatego nadaje się do górników. Lepiej jest wydać dodatkowe pieniądze na zakup dodatkowej karty graficznej.

Ideal – tania karta zgodna z tanim procesorem, ale drogie karty graficznej. Ponieważ efektywność wydobycia zależy od karty graficznej, zamiast CPU.

Model board

Model płyty głównej 4 map:

 • B150 Combo;
 • H170M Pro4S;
 • B150M Pro4S;
 • H170M Pro4;
 • Q170M vPro.

5 kart:

 • B150 Pro43.1;
 • H170 Pro4D3;
 • B150A-X1;
 • H170 Pro4S;
 • B150 Pro4D3.

6 kart:

 • H97-lecie;
 • H81 Pro-G;
 • B85 Anniversary;
 • H81 Pro BTC.

Przegląd płyt głównych dla górnictwa

Nie można po prostu pójść do sklepu i wybrać pierwszą ulubioną płytę. Zbudować farmę dla kryptowaluta wymaga dokładnej analizy, dlatego, aby dać odpowiednią listę najlepszych modeli. Zasadniczo wiesz już podstawowe kryteria, które musi posiadać płytę główną dla górnictwa, więc sami będą mogli wybrać model topnienia. Mimo to ocena byłaby istotna.

1 miejsce: ASRock H81 PRO BTC R2.0

Ten „płyta główna” został zaprojektowany specjalnie dla górnictwa. Jest tani, t. To. Brak zbędnych cechy i funkcje, które są zazwyczaj dostępne na innych płytach. Model ten jest uważany za najlepszy wybór i jest popularny wśród wielu górników do utworzenia farmy dla górnictwa Bitcoins.

Tu znajduje się 6 miejsc na karty graficzne. Nie ma jednak wadę: można zainstalować tylko jedną kartę graficzną w pełni – w 2,0 gniazda PCE-Express. Inne karty graficzne są połączone za pośrednictwem przedłużaczy, ale dziś nie jest zazwyczaj problemem.

2-ty: ASRock FM2A58 + BTC

Karta ta pozwala na tworzenie farmy na podstawie 5 kart i procesorem AMD. Został on stworzony na chipsecie AMD A58 zatem zgodny z tanich procesorów z gniazdem FM2. Istnieje również dwa pełne x16 PCI-E, 3 złącza PCI-E X1. Aby zainstalować trzy karty graficzne będą musiały oddzielnie kupić więcej pionów.

Również złącze ASRock FM2A58 + BTC jest na pin 4 do doprowadzania dodatkowego zasilania do karty graficznej, karty Gigabit LAN Realtek, który umożliwia bardzo dużą prędkość sieci.

3. miejsce: Asus Z87-PRO

Niezwykle duże wydobycie opartych działa na procesorze Intel z gniazdem LGA 1150. Ponadto obsługuje tanie procesory czwartej generacji. Jej cechą jest obecność siedmiu slotów dla kart graficznych: 3 PCI Express x16 oraz cztery gniazda PCI Express x1 gniazda.

Cechy tej płyty:

 • Układ zasilania 12 w fazie;
 • Technologia Dual Intelligent Processors 4, mające na celu poprawę wydajności systemu w zależności od rodzaju problemu, w tym górnictwa;
 • Gigabit LAN-kontroler.

Wszystkie proponowane powyżej płyt pozwalają na stworzenie mini-farmę dla Bitcoins górniczych. Jest to niski koszt (nie licząc kosztów kart graficznych) oraz wysoką wydajnością. Wybór należy do Ciebie.

czy wydobycie jest opłacalne dzisiaj?

Panuje przekonanie o tym, czy warto angażować się w górnictwie tam, ponieważ koszty energii elektrycznej są często wyższe niż zysk z tej działalności. Jest to częściowo prawda, i cały powód licznie w świecie mini-gospodarstw, które produkują operacje obliczeniowe. Wcześniej koszt energii elektrycznej spłacone wraz z odsetkami, ale już nie jest, zwłaszcza w niektórych regionach.

Dlatego, aby zorganizować górniczo-farmy z licznikiem energii elektrycznej jest bardzo niekorzystne. Ale jeśli nie ma, albo wiesz, że masz miernik, jak prawidłowo wiatr wyłączyć, a następnie wydobycie będzie więcej niż uzasadnione. Pozostaje tylko wybrać odpowiednią kartę graficzną i płytę główną.