477 Shares 1106 views

Czy w metrze z rowerem jest możliwe? Rower w metrze: zasady transportu. Rower w komunikacji miejskiej

Dzisiaj właściwy styl życia staje się bardziej popularny: dobre jedzenie, spacery na świeżym powietrzu i sport. Ostatnie dwa elementy są łączone, kupując rowery. To świetny sposób, aby uspokoić, rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną w nieformalnej atmosferze i uzyskać większą siłę.


Ale problemem, z jakim mogą zmierzyć się mieszkańcy dużych miast, jest oddalenie dobrych terenów narciarskich. I wtedy pojawiają się liczne trudności, z których głównym jest dostawa dwukołowego przyjaciela we właściwym miejscu. Są takie pytania: czy to możliwe w metrze z rowerem lub autobusem, jak naprawić samochód, jakie są zasady transportu w pociągu lub pociągu? Dziś dowiemy się więcej o tym.

Prywatny transport

Oczywiście, jeśli masz samochód, transport rowerowy staje się znacznie prostszy. Jeśli dwoje wyjeżdża na podróż, najbardziej wygodnym sposobem jest skorzystanie z salonu. Poprzez złożenie tylnych siedzeń i zdejmowanie przednich kół z rowerów, można umieścić od jednego do czterech rowerów z tyłu, w zależności od typu samochodu.

Ta metoda ma oba zalety, na przykład oszczędność paliwa i wady – brudu w przedziale pasażerskim, zagrożenie w przypadku wypadku drogowego.

Innym sposobem – zewnętrzne mocowanie. Można go zainstalować na dachu, na haku lub na tylnych drzwiach. Zalety tego rodzaju transportu są dostępne – wolna przestrzeń i czystość w kabinie. Jednak na zewnątrz roweru może dojść do uszkodzenia, dość brudnego i złej naprawy, nawet zagubić się.

Autobusy

Sytuacja jest bardziej skomplikowana, jeśli istnieje potrzeba skorzystania z transportu publicznego. W tym miejscu należy wyjaśnić z wyprzedzeniem: czy można jeździć rowerem w metrze, autobusie, wózek lub tramwaju?

Spojrzawszy na zasady korzystania z transportu publicznego, często nie znajdziemy oddzielnego punktu, który dotyczy rowerów. Jednakże istnieje klauzula regulująca transport bagażu. Jego wymiary nie powinny przekraczać 180 cm, dlatego rowery, nawet w przypadku, nie działają, ponieważ jeden wskaźnik długości roweru dla dorosłych wynosi 170 cm.

Jedynym sposobem, który możesz użyć, jest porozumienie z dyrygentem. Jeśli zdołasz go przekonać, zostaniesz dopuszczony do salonu z rowerem.

Jeśli chodzi o długodystansowe autobusy, głównym kierowcą jest tutaj. Wszelkie pytania dotyczące bagażu powinny być omawiane z nim. Można oferować transport pojazdu w formie zdemontowanej w bagażniku. Ale istnieje również możliwość, że będziesz mógł wejść do salonu z rowerem, wszystko zależy od osoby. I kwestia płatności decyduje kierowca.

Kolej

Dla niektórych problemem pozostaje dostawa roweru w pociągu lub pociągu. W pierwszym przypadku nie występują żadne szczególne problemy, najczęściej zasady dopuszczają transport w postaci zmontowanej w specjalnie wyznaczonym miejscu na bagaż. Należy pamiętać, że za dodatkową opłatą.

Kolejne pytanie, jeśli jest konieczne przeprowadzenie transportu na pociągu dalekiego zasięgu. Najlepiej użyć specjalnego przypadku. W tym celu należy zdemontować jeden, a najlepiej dwa koła. Mogą być pakowane w inną pokrywę lub zostawione rowerem. Zgodnie z radą ekspertów można osobno pakować ramę i części w miękki film lub dywanik. Zapewni to ochronę przed uszkodzeniem, zarysowaniami i zadrapaniami, które mogą wystąpić na ścieżce.

Na wycieczkę najlepiej umieścić rower na specjalnej trzeciej półce. Nie zapomnij zabezpieczyć ładunku w sposób jakościowy, aby przypadkowo nie padał na pasażerów.

Aby uzyskać większą pewność, sprawdź ważenie i uzyskać kupon.

Poniżej dowiesz się, jakie są zasady transportu w metrze na bagaż i rowery. Czego doświadczeni pasażerowie doradzają i jak uniknąć sytuacji konfliktowych.

Transport bagażowy w metrze

Dla niektórych osób podróż w transporcie podziemnym jest czymś normalnym i zrozumiałym. Wielu z tych samych gości z małych miast, napotkanych naprzeciwko metra, może być zaskoczonych kilkoma zasadami. Konieczne jest, aby najpierw zapoznać się z uprawnieniami i zakazami, aby nie wpaść w zakłopotanie sytuacji. Na przykład jakie są zasady przewozu roweru w metrze lub bagaży.

Torby, walizki, które w długości, szerokości i wysokości nie przekraczają 150 cm, długie przedmioty o długości do 220 cm – są wypłacane w wysokości kosztów jednego miejsca. Dla każdego pasażera dozwolone jest maksymalnie dwa takie bagaż.

Zabrania się przewozu pojazdów kołowych o długości, szerokości i wysokości powyżej 150 cm. Oznacza to, że zwykłe wózki, walizki na kółkach nie należą do listy zabronionych przedmiotów.

Pamiętaj, że bilety lub inne dokumenty, które zapewniają prawo drogi, nie są usprawiedliwieniem dla bezpłatnego transportu bagażu.

Reguły te dotyczą metra Rosji. Jeżdżąc do krajów Europy, radzimy zapoznać się z ich systemem. Na przykład mogą prowadzić rower w metrze. Reguły są czasami dość podobne, ale istnieją różne szczegóły.

W metrze z rowerem

Wydaje się, dlaczego musisz korzystać z transportu publicznego, gdy masz własne koła. Jednak mieszkańcy dużych obszarów metropolitalnych wielokrotnie napotykają na taki problem i zastanawiali się, czy można jeździć rowerem w metrze. "Dlaczego tego potrzebujesz?" – pytasz. Przykład: jeśli osoba mieszka w centrum miasta, a rowerowa podróż z przyjaciółmi planowana jest na zieloną okolicę, w parku lub parku, który znajduje się na tyle daleko. Jeśli masz wystarczająco dużo siły, aby tam dotrzeć, pedałować, to droga z powrotem może powodować trudności.

Zgodnie z zasadami metra dozwolone są bezpłatne rowery dziecięce. Zabrania się przewozu pojazdów dorosłych tylko wtedy, gdy nie sumują się.

Powodem jest to, że długość roweru konwencjonalnego przekracza dopuszczalne wymiary bagażu. To często staje się problemem dla fanów, aby jeździć na "żelaznym koniu".

Potem przyjrzymy się, jak możesz prowadzić rower w metrze, jeśli jest bardzo potrzebna.

Porada dla doświadczonych rowerzystów

Tak więc, jak widać z powyższego, nie możesz prowadzić swojego dwukołowego przyjaciela w metrze, jeśli nie jesteś, oczywiście, dzieckiem. Jednak doświadczeni rowerzyści wciąż znajdują sposoby rozwiązania problemu.

Najpierw spróbuj podróżować w cichym czasie. Jeśli nie ma dużej liczby pasażerów, unikaj godziny szczytu. Po drugie, zanim dowiesz się, czy jest to możliwe w metrze z rowerem, upewnij się, że jest to bardzo potrzebne.

Jeśli naprawdę chcesz zrobić podobną podróż, oto kilka sztuczek. Na przykład, velochechol. Transport bagażowy przestaje być kołowy i pasuje idealnie do wymiarów konwencjonalnego bagażu. Jedyny problem: podobna sprawa kosztuje przyzwoite pieniądze, a nie każdy może sobie na to pozwolić. Plus marnotrawstwo czasu na opakowanie.

Co zrobić, jeśli nie ma pokrywy? Pomoże nam przynieść inny pomysł – aby zmniejszyć rozmiar. Nie martw się, nie potrzebujesz magicznej różdżki. Nowoczesne rowery są zaprojektowane w taki sposób, że umożliwiają szybkie i łatwe demontaż przedniego koła. Stają się więc krótsze i należą do listy dozwolonych rozmiarów.

Jak widać, zasady transportu rowerowego w metrze zabraniają takiego transportu, ale z niewielką manipulacją i uprzejmą komunikacją z pracownikami wszystko jest możliwe.

Konflikty i sposoby ich rozwiązania

Skomplikowane sytuacje mogą się pojawić zarówno w transporcie miejskim, jak i długodystansowym. Jeśli spełniłeś wszystkie opisane powyżej warunki, ale nadal wątpisz, czy w metrze jest to możliwe z rowerem, po prostu cierpliwość i uśmiech. Uprzejma komunikacja czasem działa cuda. Jak pokazuje praktyka, czasami nawet z niezmontowanym i rozłożonym rowerem można dostać się do stacji. Wystarczy poprosić osobę o wejście na swoje stanowisko.

Ale nawet jeśli możesz iść na stację, pamiętaj, że transport roweru w metrze może nie lubić innych pasażerów. I mają prawo narzekać na ciebie. Dlatego też należy postępować nie tylko własnymi potrzebami, ale także brać pod uwagę niedogodności, które mogą powodować innych.

Rower w samolocie

Teraz wiesz, jak możesz przewozić bagaż w metrze, autobusie, pociągu. Ale co jeśli musisz to zrobić samolotem. Nie ma dokładnej odpowiedzi. Wszystko zależy od zasad określonych linii lotniczych, szczególnie w odniesieniu do rowerów.

Przed zakupem biletu, określ je. Niektórzy oferują całkowicie lojalne warunki, a przypadki, w których transport roweru wymagają zapłaty dodatkowo 300 dolarów. Zgadzam się, jest to dość wysoka cena.

Wyniki

Każda podróż wymaga starannego przygotowania, nawet jeśli jest to zwykła podróż po mieście. Nie ma znaczenia, autobus, samochód czy metro (Moskwa), zasady istnieją wszędzie. I aby czuć się pewnie i wygodnie, musisz je znać.

W nagłych przypadkach zawsze możesz wykorzystać swój ludzki urok i grzecznie zapytać, wyjaśniając sytuację.

Pamiętaj, że podczas wyjazdu za granicę warto najpierw zapoznać się z ich zasadami: jakie są dopuszczalne rozmiary bagażu, czy to możliwe w metrze z rowerem, jaka jest płatność za transport.