270 Shares 7868 views

Jak scalić warstwy w Photoshopie: praktyczne porady

Kilka osób nie słyszało o takiej wysokiej klasy grafiki rastrowej edytor grafiki jak Photoshop. Internet jest dosłownie „pełne” obrazów edytowanych lub tworzonych dzięki możliwości tego programu. Czasami napotykają niezwykły obraz, użytkownik ma wątpliwości, że to, co widzi przed sobą – oryginalną zdjęcie lub wytwór ludzkiej wyobraźni, opanowali subtelności przetwarzania obrazu.


Taka sytuacja prowadzi do tego, że coraz więcej ludzi zwracać uwagę na Photoshop, próbując dowiedzieć się, jak korzystać z jego różnych narzędzi. W tym momencie użytkownik spotyka się z pojęciem podstawowym jako warstw w Photoshopie.

Więc, co to jest i co to jest? Jak scalić warstwy w Photoshopie? Tylko ostrożnie badali odpowiedzi na te pytania, użytkownik jest w stanie z całą pewnością powiedzieć, że opanował podstawowe umiejętności w programie Photoshop. Warstwa – to jeden z elementów obrazu, które realizują różne manipulacje. W rzeczywistości, można edytować każdy element obrazu bez wpływu na pozostałe.

Wszystkie działania prowadzone są za pomocą specjalnego paska, znajdujący się w prawym dolnym rogu okna programu. Nie można tworzyć, edytować lub scalić warstwy w Photoshopie. Początkowo obraz jest importowany do środowiska programu, zablokował dostęp do warstw. Aby usunąć zakazu, należy dwukrotnie kliknąć na ikonę z wizerunkiem ikoną kłódki. Utwórz nową warstwę tworzy się poprzez naciśnięcie przycisku znajdującego się w dolnej części okna.

W tym procesie, należy wziąć pod uwagę lokalizację panelu Warstwy. Kontrola ta jest szczególnie ważne, aby wykonać przed scalić warstwy w Photoshopie, w przeciwnym wypadku wynik może być zupełnie odwrotnie do oczekiwanych. Wynika to z faktu, że każdy wyższy „poziom” będzie pokrywać te położone niżej. Zgodnie z tym, część dolnej warstwy może być widoczny tylko przez przezroczyste obszary rozmieszczone powyżej. Jeżeli „Windows” nie występuje, a dolne warstwy ogóle nie będzie widoczny na wynik końcowy.

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności do edycji, należy przygotować plik do drukowania, zwłaszcza jeśli ma ona duży format. W tych przypadkach, ponownie, musimy wiedzieć, jak scalić warstwy w Photoshopie. Ma to na celu zmniejszenie „wagi” obrazów. Ponadto łatwiej jest wydrukować, ponieważ nie ma potrzeby potężnego komputera z większej ilości pamięci RAM. Scalanie, można „warstwa – Scalanie warstw”. Podobny wynik będzie użyć kombinacji klawiszy Ctrl + E «».

Jednak dość często zdarzają się sytuacje, gdy jeden z obiektów w obrazie wymaga przetwarzania w kilku etapach. W tym przypadku nie wystarczy wiedzieć, jak połączyć warstwy w Photoshopie. Musisz być w stanie przydzielić konkretne i pracować z nimi!

Dla tych celów, najprostszym sposobem, aby użyć następującego algorytmu. Najpierw musimy odróżnić pierwszą warstwę, naciskając go lewym przyciskiem myszy, przytrzymując Ctrl «» klucz. myszy, a następnie zwolnić następnego, bez zwalniania «Ctrl». Po wybraniu wszystkich niezbędnych warstw, kliknij prawym przyciskiem myszy na dowolny z nich. W efekcie pojawi się menu, które będzie oferować „scalić warstwy” lub „scalić z dołu”. Tekst z menu zależy od wersji programu.

Znając te „podstawy”, można zacząć eksperymentować w Photoshopie, uczenia się niektóre z jego narzędzi i poprawy swoich umiejętności w tym popularnym edytorze.