318 Shares 9882 views

ZMZ-513: Charakterystyki techniczne, zdjęcia i opinie

Zavolzhye fabryka silników rozpoczęła działalność w pierwszej połowie 20 wieku. w 1950 roku na podstawie sprzedaży, stało się jasne, że popyt jest praktycznie nieobecny. Silniki nie spełniają współczesnych wymagań do instalacji na ciężkich pojazdów kołowych i gąsienicowych. zarządzanie roślina postanowił rozwinąć gamę silników dla przemysłu motoryzacyjnego. To był prawdziwy przełom. Po tym wszystkim, to był pierwszy raz były w kształcie litery V cylindry w świecie. Przyjrzyjmy się podstawowe cechy konstrukcyjne ZMZ-513, silnik techniczne cechy, zalety i wady.

Przegląd

Tworzenie Zavolzhsky roślinne silnika w kształcie litery V zlecenia projektowe popychane rzekę. Nie jest to zaskakujące, ponieważ silniki mogą się pochwalić doskonałymi właściwościami technicznymi i mocy. Silnik z 195 KM jest połączony z 3-biegową automatyczną. W tym przypadku, jednostka napędowa może zużywać oleju napędowego i benzyny, co było bardzo wygodne.

Tak więc, można powiedzieć, że silniki ZMZ-513 stał się popularny zwierzęta. Jest to jeden z najbardziej popularnych i rozchwytywanych silników krajowych, które nawet w obecnym czasie jest ustawiona na inny ciężki sprzęt. Daj nam stać się bardziej zaznajomieni z 513th modelu, który został uznany za jeden z najbardziej udanych w swoim czasie.

Cechy konstrukcyjne ZMZ-513

Dla niektórych branż, specjalne wymagania do pojazdu cross-country. To jest w tym przypadku ustalonego modelu ZMZ-513. Silnik ten jest umieszczony w samochodach, takich jak chromatografia gazowa-53, 66, 3307 i wsp. Dlatego też, ten model nadaje się w technice do średniej mocy obciążenia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że 513th nie była doskonała. Miał dość istotną wadę, że dostarczył wiele kłopotów podczas eksploatacji. Fakt, że jednostopniowy niewyregulowanym kolektor dolotowy został przewidziany w projekcie. Rozwiązanie to technika doprowadziła do tego, że podczas pracy agregat utworzonej pulsacji przepływu. To z kolei negatywnie wpływa na jakość mieszanki paliwowo-powietrznej.

Dane ZMZ-513

Po pierwsze, co robią projektanci – jest produkcja formy specjalnej patelni i chroniąc przy użyciu sprzętu elektrycznego. Jest możliwe wykorzystanie silnika w trudnych warunkach. Najczęściej ZMZ-513 był używany w pojazdach wojskowych, maszyn rolniczych i małych ciężarówek.

Jak już wspomniano powyżej, kilka, to konstrukcja silnika jest dość prosty, ale bardzo wiarygodne. Ten V8 objętości 4,25 litra, przy 3 400 obrotów / minutę daje około 97 kW, który wykonuje wiele. Na tamte czasy było to bardzo potężne urządzenie – 125 litrów. a. Oczywiście, nowoczesne silniki spalinowe poszły daleko naprzód. Teraz wycisnąć 1,5 objętości 300 koni i więcej. Stopień sprężania – 8,5, co można określić jako standard, ale zużycie oleju bezpośrednio wrażenie. Jeżeli przeliczone jako procent benzyny, okazuje około 0,5 jednostki. Pomimo faktu, że silnik ten był jednym z ostatnich, które zostały wyprodukowane w ZSRR, dziś jest on popularny.

strukturalne braki motoryczne

Jak już wspomniano powyżej, kilka, to jest bardzo niezawodny zespół napędowy, który jest przeznaczony do pracy w ekstremalnych warunkach. Ale to ma swoje wady, które często występują w najbardziej nieodpowiednim momencie. Na przykład, jeśli samochód jest umieszczany pod kątem, a następnie uruchomić silnik będzie trudne. Musimy stale podgazovyvat. Na płaskiej powierzchni ma takiego problemu. Aby uruchomić na zimno – że nadal wyzwaniem. Jeśli zostanie uruchomiony rozrusznik i zaczepy, a silnik spalinowy, a następnie po kilku sekundach on stragany. Na biegu jałowym w takich warunkach jest bardzo niestabilna. Nie jest zalecane, aby spowolnić silnik, ponieważ prowadzi to do bawełny w rurze wydechowej i wzrost zużycia paliwa.

Bardzo często przyczyną awarii silników ZMZ-511/513 znajduje się w pająka. Jej podszewka jest oddychająca. Zalecenie tutaj jest tylko jeden – zamiennik. Zwykle po że wszystkie problemy znikają, a jednostka zasilania zaczyna działać jak w zegarku.

Niezawodność w prostocie

zaledwie kilka sposobów można osiągnąć wysoki stopień niezawodności:

  • używać składników dobrej jakości;
  • uprościć konstrukcję silnika;
  • poprawić jakość montażu.

Co działo się w Związku Radzieckim? Kluczowe dane były odpowiedniej jakości. Ale bardzo cierpiałem z dopasowaniem. Radzieccy inżynierowie próbowali zrobić maksymalną jakość do jego silnik praktykowane bez żadnych problemów.

Jako podstawę dla bloku silnika ze stopu aluminium została wykorzystana. Ponieważ silnik w kształcie litery V, posiada dwie głowice cylindra załamanie 90 stopni. tylko jeden wałek rozrządu przewidziane w projekcie. Natychmiast pomiędzy głowicami projektanci umieścił kolektor dolotowy. Ustalono również kilka innych systemów pomocniczych gaźnika, filtr i. Pompa oleju stoi z tyłu, z przodu ZMZ – woda (pompa). Generator pompa działa za pośrednictwem napędu pasowego z wału korbowego.

Wał korbowy i tłok

Jak stosuje się podstawę dla żeliwa sferoidalnego wał korbowy, który dodatkowo domieszkowany magnezem. Wraz z pojawieniem się innych modyfikacji czopów wału korbowego silnika w hartowane. Czopy korbowe średnicy 60 mm, oraz rdzenia – 70 mm. Odpowiednio, uszczelnienie dwóch oleju otrzymano w strukturę, z przodu, z tyłu drugi wał korbowy. Pierwszy z nich został wykonany z gumy, samopodzhimnogo typu, druga – z przewodem azbestu.

Tłoki 513 ZMZ odlewanego stopu aluminium. Są one dość proste w swojej konstrukcji, mają płaskie dno. Średnica tłoka wynosi 92 mm, a rozmiary 5 naprawy przewidziane. Dlatego silnik można otkapitalit wielokrotnie. Z tłokiem ma trzy odpowiednich rowków: dwa pod pierścieniami zaciskowymi, jeden – skrobaka.

Paliwa i układ smarowania

W pierwszym modelu tym zakresie z silników gaźników K-126, która ponadto ze względu na niską wydajność zostały zastąpione K-135. Wielu właścicieli samochodów uaktualniania instalacji silnik jest bardziej ekonomiczny układ paliwowy. Gaźniki zastosowanie podwójnej komory, ponieważ każdy cylinder z oddzielnych komór podawanego paliwa. W sąsiedztwie filtrem znajduje.

Zamontowane na jednym bloku silnika lub dwuczęściowy pompy olejowej typu przekładni. Nie najbezpieczniejsza opcja, ale odpowiednia wydajność i łatwość konserwacji. Pompa jest napędzana przez ruch wałka rozrządu, oraz wlot odbiornika odpowiedniego oleju miski olejowej używany. Jak do filtrowania oleju silnikowego. Potem przez cały okres eksploatacji silnika, użyliśmy różnych filtrów. Po pierwsze, zestaw filtrów odśrodkowych i pełnego przepływu i wykorzystanie tego wyjmowanego elementu filtracyjnego, który jest bardzo wygodny i opłacalny. Warto zauważyć, że silnik ten ma bardzo skuteczny system ochrony przed głodem oleju. Jeśli pompa jest zatrzymywana, a następnie odłączyć sworzeń jego napędu, odpowiednio, cały wewnętrzny silnik spalinowy wstrzymane i tym samym pozostawała nienaruszona.

Opinie kierowców i ekspertów

W odniesieniu do uwag doświadczonych kierowców, coś o tym silniku, wiele pozytywnej odpowiedzi. W szczególności należy zwrócić uwagę na prostotę silnika spalinowego i jego dość wysoką zasobu przy prawidłowej konserwacji i właściwej pielęgnacji. ZMZ-513 wielokrotnie uprated do użytku w pojazdach wojskowych. Zmienna kompresji do pracy na paliwach o niskiej liczbie oktanowej. Wszystko to wskazuje na duży potencjał radziecki w kształcie litery V osiem.

Wielu kierowców powiedzieć, że ten silnik nie jest bez wad. Ale on jest bardzo utrzymaniu. Tak ze wszystkimi niezbędnymi narzędziami, problem może być rozwiązany w polu na kolana. Z nowoczesnych silników, która jest odpowiedzialna za wszystkie elektroniki, takie podejście nie działa. Ogólnie rzecz biorąc, 13 wśród kierowców kochać i wielu nawet dzisiaj jest używany ze względu na jego niski koszt utrzymania.

Trochę więcej o projekcie

Dziś często jest zainstalowany wtryskiwacz. ZMZ-513 z systemem zasilania paliwem staje się bardziej ekonomiczne i stabilne. Jeśli gaźnik w wysokiej temperaturze za burtę doprowadziła do wrzenia benzyny i przegrzaniem układu podawania paliwa, wtryskiwacze mają taki problem nie występuje.

Ponieważ początkowy zasób nie był tak wielki i choć raz więcej niż wystarczająco, wielu kierowców zmienionych silnik. Aby to zrobić, bierzemy części z tego samego ZMZ, dopiero później modyfikacji. Wydatki takie interwencje mogą być oceniane jako kompletny remont, ale ICE zasobów wzrosła o około 35%. Dlatego pieniądze wydane z powrotem wystarczająco szybko.

Właściwa eksploatacja i ostrożny

Każdy silnik potrzebuje okresowej i planowanych remontów. Ale jeśli planowane prace techniczne powinny być wykonywane co 20.000 km, w zależności od jednostki napędowej, a kiedy nadejdzie czas kapitalki, to zależy od kierowcy. Aby zmaksymalizować żywotność silnika zaleca się:

  • czas na zmianę oleju w układzie i monitorować jego poziom;
  • okresowe sprawdzanie systemu chłodzenia, aby zapobiec przegrzaniu;
  • próbować wykorzystać 513th delikatny.

Wszystko to pomoże przedłużyć żywotność kilku silnika. Oczywiście, nie należy wykluczyć ewentualne błędy projektowe i wady produkcyjne. Wszystko to nastąpi, ale częściej niż 13 nieczynny z powodu braku odpowiedniej konserwacji. Wymienić paliwo, olej i filtr powietrza w rzeczywistości nie jest tak trudne. Ale w tym samym czasie, to proste działanie przyczyni się do poprawy dynamiki oraz zmniejszenie zużycia paliwa.

wniosek

Nawet dzisiaj, bardzo często umieścić ZMZ UAZ-513. Po tym wszystkim, że ma dość niewielkie rozmiary i minimalny elektroniki. Niemal całkowity brak tych ostatnich sprawia, że proste i łatwe w obsłudze, nawet dla początkujących motorniczego. Silnik ten zasługuje na wysokie uznanie wśród wielu krajowych ekspertów. To nic dziwnego, produkują nawet dzisiaj silniki spalinowe, które zostały nieznacznie zmodyfikowane. To przynajmniej pokazuje wielki potencjał. Po wszystkich świadomie nieudanej projektu, nikt nie będzie się rozwijać.

Jednocześnie musimy zrozumieć, że często jakość komponentów krajowych oraz części takich jak tłoki, bloki i więcej, pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też, niektóre części są nabywane od zagranicznych producentów. To dodatkowo zwiększa jakość montażu i niezawodność silnika. Zastosowanie nowoczesnych zautomatyzowanych urządzeń odgrywa również dużą rolę.

Ogólnie rzecz biorąc, silnik ZMZ-513, których cechy uważane mamy godne uwagi. Jeśli obsługiwać elektrownię poprawnie, nie przekraczać dopuszczalnych obciążeń, należy przestrzegać terminów proceduralnych usługi, wówczas będzie ona służyć wiernie przez długi czas. Jeśli chodzi o czas, kiedy trzeba remontów, nie ma nic złego. Części kosztuje w tym przypadku jest mało prawdopodobne, aby być ponad 15 tysięcy rubli.