258 Shares 2621 views

Jak gotować koperek wodę dla noworodka? pomocnych wskazówek

Nie jest tajemnicą, że w pierwszych miesiącach życia dziecka jego przewód pokarmowy jest dopiero zaczynają funkcjonować. Dlatego prawie każde dziecko przynajmniej raz obserwowano kolki – zjawisko to jest bardzo nieprzyjemne zarówno dla grudnichka i dla jego rodziców. Dlatego pytanie o tym, jak przygotować koperek wodę dla noworodka, stają się coraz bardziej istotne.


Koper wody i jej korzystne właściwości

W rzeczywistości, lecznicze właściwości tego środka są znane od dawna. Ale zanim nauczysz się jak tworzyć koperek wodę, trzeba radzić sobie z pewnymi sprawami „subtelności”. Na początek, należy stwierdzić, że w nowoczesnej farmakologii do sporządzania roztworu używanego nie jest znany domowy koper i koper.

Ta pachnąca trawa posiada bardzo cenne właściwości. Ułatwia odprowadzanie gazu z przewodu pokarmowego i zmniejsza skurcze. Wiemy jednak, że w większości przypadków zwiększone wzdęcia jest przyczyną kolki dziecięcego. Ponadto, ekstrakt roślinny zawiera łagodny środek uspokajający.

Z drugiej strony, koper woda poprawia trawienie i dorosłych. Ponadto nasiona kopru pomaga laktacji i zwiększać ilość mleka z piersi u kobiet karmiących piersią.

Oczywiście, ta woda można kupić w drogerii. Niestety, znalezienie produktu nie zawsze jest łatwe, ponieważ jest na zamówienie. Ale wiele nowoczesnych leków, w szczególności rozpuszczalny „Plantex” herbata zawiera ekstrakt z kopru, dzięki czemu może być stosowany do usuwania kolki.

Ale w każdym razie, każda matka chce wiedzieć, jak gotować koperek wodę noworodka? Po osobiście gotowane pomocą znacznie bardziej użyteczny i skuteczny.

Jak gotować koperek wodę dla noworodka?

Do produkcji tego narzędzia trzeba tylko niewielką ilość olejku z kopru włoskiego. 0,05 g oleju należy rozcieńczyć w litrze przegotowanej i schłodzonej wody – teraz lekarstwo kolka gotowy. Przechowywać należy w lodówce. Nawiasem mówiąc, ta woda może być używana przez miesiąc, ponieważ po 30 dniach traci swoje właściwości lecznicze.

Niestety, znalezienie olejku lub kopru nasiona nie są takie proste. Dlatego wielu ekspertów używać do produkcji pomocą zwykłej kopru. Więc jak zrobić koperek wodę dla noworodka?

Weź łyżeczkę nasion kopru i zalać szklanką wrzącej wody. Teraz, przykryć pojemnik z pokrywką bulionie, niech to napar. A godzinę później, trzeba spuścić środki. pożądane jest Przechowywać w lodówce. Ale warto zastanowić się, że wywar z kopru jest mniej skuteczne niż środek kopru.

Jak dać dziecku koperek wodę?

Przygotowanie leku nie powinno trwać długo. I teraz, że wiesz, jak gotować koperek wodę do noworodka, warto zapoznać się z zasadami „terapii”.

Dziecko może dać nie więcej niż łyżeczkę wywaru z dwa lub trzy razy dziennie. Zaleca się stosowanie leku przez kolejne pół godziny przed jedzeniem – jest zapobieganie powstawaniu kolki podczas posiłku. Od zatężony bulion ma niezbyt przyjemny smak, można rozcieńczyć z wrzącej wody, dodając małą syrop cukrowy.

Należy jednak rozumieć, że koperkowym wody – nie jest panaceum. Rzeczywiście, większość dzieci ona pomaga. Ale niektóre dzieci ekstrakty z kopru lub koper powodować reakcję alergiczną, a inni tylko zwiększenie wzdęcia. Dlatego też, jeśli po kilku pierwszych metod, takich jak leki nie widać żadnego efektu, konieczne jest, aby skonsultować się ze specjalistą.