383 Shares 8265 views

Jaki jest asymetria i symetria w sztuce?

I w sztuce, w naturze istnieją pojęcia takie jak symetrii i asymetrii. Widzimy je codziennie w otaczającym nas świecie. A każdy przedmiot charakteryzuje się jednym lub obu tych pojęć.


Jaki jest asymetria w sztuce

Jest to dokładnie odwrotnie symetrii. W stanie techniki dobrze jest wyrazić dynamiki działania, aby pokazać naturalność i łatwość poruszania się różnicować kompozycji.

Asymetryczne kompozycja lub symetrii lekko uszkodzone lub całkowicie brakuje. Obiekty mogą znajdować się w jednym z płótna i przenosić duże obciążenia tam. To właśnie asymetria. W tym harmonia w składzie asymetrycznej nie jest ograniczona, pod warunkiem, że artysta przestrzega pewnych zasad jego budowy.

Asymetria możemy zaobserwować w świecie przyrody. Ciało ludzkie, na przykład, nie jest idealnie symetryczny. Kończyny mogą różnić się długość lub grubość połowa twarzy jest inny od pozostałych zmarszczek gięcia wargi, brwi i innych lokalizacji. Na zdjęciu poniżej pokazuje wyraźnie, że takiej asymetrii. Zgadzam się, jeśli nasze rysy twarzy są symetryczne, to będzie wyglądać nie bardzo atrakcyjne!

Symetria w życiu

Wiele obiektów osobliwych symetrię. Oznacza to, że niektóre części mają równowagi w stosunku do osi centralnej lub punktu.

Jeżeli obiekt jest podzielona na równe części i skrajne punkty jednej strony powtórzyć tę samą odwrotnie, coś o tym może być postrzegane jako symetryczne. Dużo uwagi poświęca perfekcjonistami symetrii.

Jest on używany w sztukach dekoracyjnych (w malowania ozdób, na przykład). Symetria i asymetria w składzie jest często używany. Na przykład, w symetrii artystów renesansu język postrzegany jako odbicie idealnego, zrównoważonego stanu obiektu. Starali się realizować swoje prawa.

Zastosowanie symetrii i asymetrii w dziedzinie

W obrazie „Małżeństwo z Dziewicy” Raphael Sanzio renesansowym świecie jest wyświetlany w doskonałej harmonii i całej jego okazałości. Każdy obiekt jest zawarty ścisłą logikę.

Jaki jest asymetria na zdjęciu? W pracach Raphael wrażenie powagi, ale jednocześnie bohaterów usunięte z widzem, są one zanurzone w ich myśli, a jednocześnie dobrze wyrażone przez ich dynamiki, która jest specyficzna asymetria. To jest tylko za pomocą niego można wyrazić działanie dobrze.

Główne działania, kładąc obrączkę na palcu Marii, znajduje się w centrum kompozycji. Rozmieszczone symetrycznie w obraz świątyni w tle, w centrum. W ten sposób widz może natychmiast zidentyfikować główne kroki na zdjęciu, i odnoszą się je zrozumieć, co to ma znaczyć.

Niektóre kompozycje postać nadal niezgodne symetrii, znajdują się poza określonym porządku. Zatem, symetria i asymetria w pomocy skład zidentyfikować główne działania i pracować razem, aby stworzyć harmonijną pracę.