636 Shares 6284 views

Rozmaz na czystość: jakie są zasady

Rozmaz na analizie należy wziąć kobiet podczas planowania ciąży, w czasie pierwszego trymestru ciąży, jak i po wystąpieniu w trzecim trymestrze ciąży.


Co to znaczy czystość pochwy

Pochwy zamieszkują tzw laski Döderlein lub pochwy prątki. Ta stopa rozmazu na florę, ponieważ bakterie pochwy przebywania w pochwie każdej zdrowej kobiety. Pod wpływem produktów przemiany materii tworzy się bakterie kwasu mlekowego pochwy, przy czym korpus ma w tym środowisku kwaśnym. Zdrowa kobieta z czystym pochwie nie ma absolutorium, a nie istnieją żadne podrażnienie lub stany lękowe. kwas mlekowy nie wywołuje negatywnego wpływu na błonę śluzową i pałeczek, ale ma zdolność do zabijania drobnoustrojów chorobotwórczych, przy czym pochwa jest samoczyszczące. Podczas chorób ginekologicznych i klimakterium kwasu mlekowego jest wytwarzany w małych ilościach, aby średnio w pochwie, może zmieniać się od kwaśnych do alkalicznych, i jest to przyczyna patogennych flory.

Wskaźniki rozmaz na czystość

Rozmaz na czystość określa obecność komórek nabłonkowych, leukocytów i liczby patogennych bakterii i zarazków i pochwy na poziomie czystości pochwy. Należy zauważyć, że przez 24 godzin przed procedurą, konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować płeć, douching i stosowanie dopochwowe kremy i czopki. Około dwie godziny przed podjęciem rozmaz nie musi oddawać mocz.

Rozszyfrowanie wartości stopnia czystości rozmazu

Pierwszy stopień czystości wymazu

Jest to najlepszy skok w czystości. Rozmaz tak powinno być w każdej kobiecej ideału. Pierwszy stopień oznacza, że pochwa jest tylko Döderlein kije i komórek nabłonkowych. Środowisko pochwy jest kwaśny.

Drugi stopień czystości wymazu

Rozmaz drugiego stopnia charakteryzuje się zawartością mniej Döderlein pręty (pałeczek pochwy), obecność bakterii i pojedynczych przecinek variabile leukocytów, jak również duża liczba komórek nabłonkowych. Środowisko pochwy jest kwaśny. Taki rozmaz od stopnia czystości jest uważane za normalne, ale nie powinniśmy dać się porady lekarza i przepisał zabiegi.

Trzeci stopień czystości wymazu

Wymazu z pochwy ma małą liczbę prątków i ziarniaki zawiera wiele patogennych bakterii, jak również dużą liczbę leukocytów. Taki rozmaz na czystość nieco odczyn zasadowy, kobieta może wystąpić swędzenie, odprowadzanie i tak dalej. Trzeci stopień wymazu czystości wymaga leczenia ginekologiczne, a sygnały wskazują obecność procesów zapalnych.

Czwarty stopień czystości wymazu

Rozmaz czwarty czystość oznacza trakcie działania środowiska pochwy, brak pochwy bakterii i obecność różnych patogenów (diostatykami, Trichomonas, itd.). Również w rozmazie ma dużą liczbę leukocytów, co jest charakterystyczne dla zapalenia i procesu patologicznego. Podczas czwartego stopnia rozmaz czystości wymaga poważnego leczenia.

Każda kobieta powinna wykorzystać tę analizę jako wymazu z pochwy czystości na 1-2 razy w ciągu roku. Nie zapominaj, że czystość rozmaz zależy od jakości wody w zbiornikach, intensywności seksualności, czystość partnerów itd. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i pieniędzy na analizie być cicho, a potem mieć piękne i zdrowe dzieci.