218 Shares 1390 views

Wszystkie filmy z Louis de Funes. "Fantomas", "Razinya" i inne ciekawe obrazy

Louis de Funes jest francuskim aktorem, który zdobył miłość widzów w czasach, w których wielu jego kolegów już zamierza "przejść na emeryturę". Krótki człowiek, który nie ma tak piękna, jak niewytłumaczalny urok, zyskał sławę przez wiele lat. Jego wczesne role były w większości niepozorne, o charakterze epizodycznym. Podczas gdy wszystkie filmy z Louis de Funes, w których wystąpił, przekroczyły już próg 40-tej rocznicy, chcę wielokrotnie przeanalizować. Dlaczego nie pamiętasz najlepszych z nich?


Komedia z Louisem Funes: 50s

Debiut filmu francuskiego komika odbył się w 1946 roku, kiedy pojawił się w odcinku obrazu "Sześć zagubionych godzin". Jednak pierwsza godna uwagi rola została mu tylko w następnej dekadzie. "Sypialnia dla uczniów szkół średnich", wydana w 1953 r., Nie była osiągnięciem, dzięki któremu wszystkie filmy z filmu "Louis de Funes" zaczęły się gorliwie oczekiwać na widownię. Ale rola szalonego fotografa, niezdolnego do podporządkowania nawet zamka drzwiowego, zwróciła najpierw uwagę producentów filmowych na talent aktorki.

"Tata, mama, pokojówka i ja" to komedia, w której Francuz gra w 1954 roku, obchodząc 40 urodziny. Każdy jego wygląd na ekranie sprawia, że publiczność dosłownie "zasysa" śmiechem. Stopniowo aktor zyska reputację osoby, która może nawet zrobić smutny dramat komedii, prawie wszystkie filmy z Louis de Funes potwierdzają to. Aby wzmocnić jego sukces, pomaga w filmie "Dziecko w domu", wydanym w 1956 roku, gdzie staje się wesołym agentem społecznym, który udało mu się zrealizować.

Gwiezdne role

"Żandarmem Saint-Tropez" jest taśma, dzięki której komik ogłosił istnienie na całym świecie. W tej komedii dostał rolę żandarma Kriusho, gotów w każdej sytuacji stawić czoło sprawiedliwości, niezależnie od tego, czy pytają go o to, ojciec uroczej córki. Wszystkie filmy Louisa de Funesa, poświęcone niepowołaniom Crucheta, to sześć niezwykle śmiesznych historii.

Trzeba zobaczyć ostatnią część przedłożoną opinii publicznej w 1982 roku. Postać bohatera francuskiego komika zostaje zmuszona do uwolnienia dziewcząt żandarmerii z niewoli. Oczywiście, on bez końca staje się w pikantnych sytuacjach, zmuszając publiczność do śmiechu.

W 1964 roku aktor z przyjemnością zgadza się pojawić się w filmie "Fantomas". Louis de Funes próbuje na sobie wyobrażenia komisarza Juve, ścigając przebiegłego przestępcę o dziwacznym pseudonimie. Jego złoczyńca zyskał przydomek dzięki zwyczajowi używania różnych masek w czasie popełniania przestępstw. Tradycyjnie, komisarz, grał przez Francuza, bawił publiczność z jego niezręcznością, zdolnością do udowodnienia się w śmiesznych sytuacjach. "Fantômas" to trylogia. Ostatnia część została sfilmowana w 1967 roku.

Inne interesujące filmy

Powyższe zdjęcia nie są osiągnięciami genialnego komika. Pozytywna komedia Razinja zasługuje na obejrzenie, a Louis de Funes pojawia się przed nią w roli gangstera Leopolda, który próbuje skłonić prostego umysłu handlowego Antoina do kuriera noszącego mu narkotyki. Oczywiście, sytuacja nie rozwija się zgodnie z planem zdradzieckiego Leopolda.

Louis de Funes potrafi grać znakomicie nie tylko nieuczciwym gangsterom, ale także prawowitym reżyserowi elitarnej francuskiej restauracji. Charakter aktora jest bardzo wymagający, używa drobnych wątpliwości. Jeden straszny dzień, restauracja porwała prezydenta małego państwa południowego. Starając się przywrócić renomę instytucji, dyrektor zobowiązuje się do poszukiwania winnych.

Louis de Funes są inne śmieszne komedie. Na przykład warto zwrócić uwagę na taśmę "Big Vacations", w której komik gra rolę wielkiego ojca zmuszonego do bezustannego radzenia sobie z problemami jego potomstwa.

Co jeszcze zobaczyć

"Zamrożone" to świetna, humorystyczna opowieść, w której francuska osoba uosabia wizerunek producenta, Huberta, kalkulatora, który zarządza przedsiębiorstwem odziedziczonym przez jego żonę od jego ojca. Jego mierzone życie odwraca się, gdy nagle dziadek małżonka, który został ogłoszony za dziesięciolecia, został nagle ogłoszony. Okazuje się, że spędził 65 lat w bloku lodu, a wcale się nie starzeje.

Louis de Funes opuścił ten świat w 1983 roku, żyjąc do 68 lat, ale pozostały niezapomniane komedie z jego udziałem.