95 Shares 9895 views

100 najlepszych uniwersytetów w Rosji: Ocena, szkolenia, opinie

Top 100 najlepszych uniwersytetów w Rosji – w rankingu najbardziej pożądanych i prestiżowych szkół wyższych. Według tej listy, która stale się rozwija, z uwzględnieniem aktualnych trendów w edukacji domowej, można zobaczyć, jak dany University spełnia te cechy, które są podane w opisie. Więc jakie są najlepsze uczelnie w kraju i jakie kryteria zostały uwzględnione w rankingu?


Wartość rankingi uczelni

Pierwsza pozycja na liście 100 najlepszych najlepszych uczelni w Rosji, najbardziej prestiżowych i cenionych, często zawarte w światowych rankingach, tak że stopień instytucji edukacyjnych będą wyceniane przez pracodawcę jest znacznie wyższa niż w dokumencie jakiegoś prowincjonalnego uniwersytetu. Ponadto w przygotowaniu listy jest zawsze brane pod uwagę i jakości kształcenia, więc nie bój się do rozbieżności pomiędzy wysokiej pozycji i kompetencji kadry pedagogicznej.

Ocena uczelni w kraju jest wykonana ze starannym zbierania opinii różnych grup społecznych, w taki czy inny sposób związany z wyższym wykształceniem. Tutaj znajdują się zarówno uczniowie jak i nauczyciele, jak i pracodawcy. To zwraca szczególną uwagę na prestiż uniwersytetu na arenie międzynarodowej. Pojedyncza lista najlepszych uniwersytetów nie istnieją, a często niektóre pozycje mogą ulec zmianie, zachowując mimo ogólnych dynamikę i wydajność. Na przykład, w pierwszej dziesiątce zestawienia dowolnej uczelni trudno sobie wyobrazić bez Moscow State University, St. Petersburg State University oraz Instytutu Państwowego Moskiewskiego.

Preferencje studentów dzisiaj

Oczywiście, lista 100 najlepszych uniwersytetów w Rosji niż w wiele będzie zależeć od rodzaju szczególnych interesów studentów pierwszego. Ze względu na takie, tasowanie wyspecjalizowane uniwersytety, które kształcić specjalistów w dziedzinie nauk prawnych lub medycyny, stoją obok sprawdzone i różne tendencje na rynku pracy klasycznych uniwersytetach.

Więc, co dziś najbardziej popularny zawód? Ostatnio, pierwsza pozycja w rankingu tradycyjnie zajmowane specjalny ekonomię wyborczą i medycyny. Powodem tego wyboru jest nie tylko to, że lekarz z dowolnego profilu lub dobry ekonomista dostaną pracę po studiach, ale także w tym, że uczelnie zazwyczaj mają umów z pracodawcami. Tak więc, kończąc uczelnię, przyszły lekarz dokładnie uzyskać miejsce w niektórych szpitalach, podczas gdy absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu klasycznych pozostaje w „wolnej pływające” i może liczyć tylko na siebie.

Ale wpływ na wybór zawodu jest nie tylko gwarancją zatrudnienia i trendów na rynku pracy. Na przykład, profile techniczne są dużo bardziej popytu niż gospodarka, ale ze względu na większą złożoność obiektów jest mniej studentów. Ponadto duży odsetek lekarzy i ekonomistów w kraju jest coraz więcej drugiej kategorii uniwersytetów że opłata nie jest jakość, ale niskie koszty szkolenia personelu.

Moscow State University. M. V. Lomonosova

Moscow State University. M. V. Lomonosova, bez wątpienia, jest jednym z największych uczelni w kraju. Jeden z najstarszych, założony w 1755 roku MSU – wzorem dla wszystkich klasycznych rosyjskich szkół wyższych. Moscow State University. M. V. Lomonosova przedstawiciele 39 wydziałów, 15 instytutów badawczych, 4 muzea, 6 oddziałów, około 380 krzeseł, park naukowy, ogród botaniczny, biblioteką, główną wydawnictwo na uniwersytecie, typografii, centrum kultury, a nawet szkoły z internatem. Wśród studentów – ponad czterdzieści tysięcy studentów, jedna piąta z nich – cudzoziemcy. MSU jest tradycyjnie zawarte w jakichkolwiek międzynarodowych rankingach edukacyjnych i na Zachodzie uważany jest za główny uniwersytet w kraju.

MSU Ściany szkolić specjalistów w różnych dziedzinach, nie tylko humanitarne, ale także nauki techniczne ponad stu lat. Warto zauważyć, że z uczelni przybyło 11 noblistów – który jest dumą w przygotowaniu takich wysokościach nauki i kultury światowej jako B. L. Pasternak lub L. D. Landau.

Petersburg State University

Bez względu na przywileje ani nie miał MSU. MV Łomonosowa State University (St. Petersburg) zawsze będzie jego główny rywal dla dłoni między instytucjami szkolnictwa wyższego w tym kraju. Jest on także obecny w międzynarodowych rankingach, jest szeroko zaangażowany w pracę w międzynarodowym środowisku naukowym.

Tradycyjnie był to rodzaj konkurencji między szkołami naukowymi Uniwersytetu Moskiewskiego i Petersburski Uniwersytet Państwowy w dużej ilości Nauk. Moskwa i Petersburg (Leningrad) szkoła i gorąca dyskusja na dany temat są znane w różnych dziedzinach humanistycznych – historia, językoznawstwo. W tym przypadku opinia instytucji jest zawsze brane pod uwagę na Zachodzie, gdzie oba uniwersytety są uważane za bardzo poważne i godne uwagi w środowisku naukowym.

Petersburg State University oraz specjalne pokazy osiągnąć status uniwersytetu, który otrzymał w 2009 roku. Według niego instytucja ma prawo do wydawania własnych standardów kształcenia i dyplomy studentom, jak by to udowodnić równy status z Uniwersytetu Moskiewskiego. State University (St. Petersburg) jest wyjątkowo obecny w czołowych pozycjach rankingu „100 najlepszych uniwersytetów w Rosji.”

Bauman MSTU

„Baumanka” jest tradycyjnie umieszczone na liście 100 najlepszych uczelni w Rosji. I to jest prawda, ponieważ uczelnia zapewnia studentom z jednym z najwyższej wiedzy w dziedzinie nauk technicznych, nie tylko w Rosji, ale także w całej Europie.

MSTU. Bauman (Politechnika Moscow State), znamienny tym, że zawsze zajmuje bardzo wysokie miejsce w międzynarodowych rankingach jakości kształcenia specjalistów, techników. Tak więc, w trakcie istnienia uniwersytetu tu przygotowano ponad dwieście tysięcy inżynierów, z których wiele jest pierwszej klasy. Jest to instytucja edukacyjna jest uważany kuźnia kadr w dziedzinach technicznych dla byłego Związku Radzieckiego, dzięki którym nasz kraj osiągnął niespotykane dotąd wyżyny w rozwoju nauki. MSTU. Bauman czele Stowarzyszenia uniwersytetów technicznych Rosji, zawiera około 130 uniwersytetów z całego kraju. Odnotowano również wiele nagród zagranicznych. Ponadto, należy zauważyć, że instytucja ta – jedna z pięciu w całej Rosji, które są zawarte w najlepszych na świecie 800 uniwersytetów na świecie, w rankingu 334 th stanowisko.

GSU

State University of Management (Moskwa) – nie tylko uniwersytet, ale osobą prawną. Jest to najlepsza uczelnia w Rosji w dziedzinie szkolenia w dziedzinie zarządzania.

State University of Management (Moskwa) jest dobrym wyborem na przygotowanie się do przyszłej oficjalnej kariery, jak ten uniwersytet tradycyjnie dostarcza ram dla agencji federalnych na różnych poziomach.

mesi

Kolejny gigant w przygotowaniu kadr narodowych w dziedzinie nauk technicznych i ekonomii jest MESI (Moskwa). Może być klasyfikowane nie tylko jako instytucji edukacyjnej, ale jako pełnoprawny centrum nauki i innowacji. Moskwa Economics and Statistics Institute, założony w 1932 roku, szybko stał się centrum nowych technologii i ich promocja w dziedzinie obliczeń elektronicznych i nauk ekonomicznych. MESI (Moskwa) – duma Rosji radzieckiej i statystyk.

RG Plechanow

Rosyjska Akademia Ekonomiczna Plechanow – główny ośrodek szkolenia specjalistów w tej dziedzinie na terenie całego kraju. Jeśli ten obszar pracy jesteś zainteresowany, RG będzie najlepszym wyborem. Oto zupełnie inny poziom nauczania, nieporównywalne z uczelniami drugorzędne. Przedmioty takie jak merchandising, ceny, makro- i mikroekonomii, prowadzone przez prawdziwych profesjonalistów i ekspertów w tych dziedzinach. Dyplom REU im. G. V. Plehanova zauważy każdy pracodawca i świętować swoje sukcesy ze stanowiskiem. Ten licealistów uczenia obiecuje nauk ekonomicznych według najlepszych tradycji rosyjskiego szkolnictwa wyższego.

Należy zauważyć, że pozycja RG jako główny uczelni ekonomicznej w kraju i zauważył rząd. Tak więc, w 2012 roku Ministerstwo Edukacji zgromadziła tej instytucji edukacyjnych z rosyjską Handlu i Uniwersytetu Ekonomicznego i Saratowa State University społeczno-gospodarczego. To jest łączona przez wszystkie oddziały tych instytucji, pomimo faktu, że główną rolę w układzie sterowania dla lewego REU im. G. V. Plehanova.

Pierwszy MGMU Sechenov

Pierwszy Moscow State University Medical. I. M. Sechenova śmiało można nazwać nie tylko najstarsza uczelnia medyczna w kraju, ale także największe i najbardziej prestiżowe. Zaczął swoją historię jako jeden z wydziałów Uniwersytetu w Moskwie. W czasach sowieckich, podczas reform szkolnictwa wyższego, on wyodrębniony do oddzielnego instytucję, wówczas ta instytucja przeszła szereg reorganizacji. Te ostatnie miały miejsce w 2010 roku, a jednocześnie otrzymał i jego nazwisko – pierwszy MGMU Sechenov. Wśród wszystkich szkół medycznych, jest to z pewnością najbardziej prestiżowych. Ponadto większość innych szkół tego profilu jest oparta absolwentów MGMU.