536 Shares 5526 views

Co jest podstawą. Historia. Folklor. badania naukowe

Co jest podstawą w kontekście historycznym? Badanie historii w sobie sugeruje, że staramy się spojrzeć na początki każdym razie. Pytanie, co jest podstawą, możemy być dość często ustawione w okresie badać praktycznie każdy proces historyczny. Celem tego badania może być cokolwiek: miasto, województwo, królewskie dynastie, usługi publiczne, a nawet poszczególne budynki. Wszystko ma swój początek i stworzyć warunki wstępne. Jednakże w odniesieniu do znaczących struktur stworzonych przez człowieka, jest zwykle określane jako początek podstawy. Wynika to głównie z faktu, że stworzenie takiej struktury (tu i poniżej jako przykład tego jest miasto) Mała jednoczesnym aktu. Wymaga to także opracowania i zatwierdzenia. I tylko formalny moment stworzenia, sprowokowany przez człowieka, zwany podstawy.

Co jest podstawą? opowieści ludowe

Ponadto, taka ziemia miast mogą mieć swoje własne cechy. Na przykład, w przypadku wielu starożytnych i średniowiecznych miast udokumentowanych historii swojego pierwotnego istnienia jest stracone. A ich podstawa jest opisany przez piękną legendę. Sparta, Ateny, Babilon, Rzym ma swoich patronów z nazwiskiem, które łączą początek miasta. Zatem podstawą Rzymie opisuje legendę o dwóch braci Romulusa i Remusa, którzy po ich dziadek złożono z tronu Alba Longa, zostały wprowadzone do Tybru. Zakupy z dziećmi na ziemi przyszłego Rzymie. Niemowlęta przetrwać pomógł wilka, który później stał się symbolem miasta. A później znaleźli pasterza faustulus który podniesiony dzieci. dorośli Romul I Rem powrócił do Alba Longa i sprawiedliwości. A potem przystąpił próbuje ustanowić nową osadę nad brzegiem Tybru. Jednak powstał spór między nimi, która z nich jest najbardziej odpowiednia do tego wzgórza. W gorącej dyskusji Romulus zabił Remusa, ale potem żałował swego czynu, nazwał miasto na cześć brata.

Podobne historie mają wiele starożytnego miasta. Zgodnie z legendą, narodziny Kijów Andrey Pervozvanny Przewiduje się, że po głoszenie w Sinope i Trebizondy powrócił do Rzymu na Dnieprze i zatrzymał się na noc w pobliżu górzystych banków, jednocześnie przewidując, że nie pojawią się miasto złotą kopułą.

Co jest podstawą? badania naukowe

Istnieją jednak inne przykłady miast, których historia jest znany na pewno. Zatem założenie Petersburgu był okres blisko terminu, nowe historie. W tym czasie, kiedy zdecydowano się na stworzenie miasteczka świętują papier pierwsze kilka dni, aby publikować dokumenty rządowe dotyczące stanu rozliczeń (budowa twierdzy przygranicznej to lub samo miasto) i tak dalej. Ponieważ stworzenie tym samym Petersburgu posiada precyzyjny i niezaprzeczalną data: wiadomo, że pierwsza twierdza z kamienia został założony w dniu 16 maja 1703 roku. I taka oznaczona data ma wiele miast już utworzone podczas ustanowionego nowoczesnej dokumentacji wydarzeń i pisanie opowiadań. Chociaż należy wyjaśnić, że data powstania wielu miastach często leży w sferze debaty lokalnych historyków. Ponownie, ze względu na fakt, że ta ziemia nie było chwilowe akt. Tak więc, na początku miasta Charków ma kilka dat: od budowy pierwszego fortu palisadą dekretu królewskiego na nadanie praw miasta. Historia z najstarszych miast w powyższym jest również przedmiotem badań. Jest jednak więcej miejsca opieki archeolodzy zdolne artefaktów i charakteru głębokości gleby, w której znajdują się określić datę pierwszych osad do pięćdziesięciu lat, a czasami dziesięcioleci.