500 Shares 7570 views

KAI: co to jest główny błąd, zasada

W tym artykule zostaną omówione przez IAC, co to jest, zasady działania, podstawowe ustawienia. Nie będzie również opowiedział o tym, kiedy trzeba wymienić regulator prędkości biegu jałowego Vaz samochody. Wiesz, że nowoczesny samochód jest pełen różnych czujników i siłowników. Należą do kontroli biegu jałowym. Dzięki niemu obsługuje prędkość obrotową silnika. Podczas przerwy silnik IAC zaczyna działać źle, istnieją objawy, takie jak niestabilna obrotu wału korbowego, okazuje ciągle skacze. W niektórych przypadkach możliwe jest, że silnik zatrzyma się i nie zacznie.


Co to jest MAK?

Po pierwsze, rozważmy zewnętrzny i wewnętrzny wygląd IAC. Co to jest, dowiesz się z tego artykułu. Jest on zainstalowany w pobliżu przepustnicy, ze ona wykonana, aby utrzymać prędkość obrotową silnika na poziomie od 700 do 900 obrotów na minutę. Osiąga się to regulując dopływ powietrza do urządzenia dławiącego. Zewnętrznie jałowym kontroler wygląda jak małe plastikowe pudełko, wewnątrz którego znajdują się małe silniki krokowe (lub elektromagnetyczny). Ale niektóre modele mają kształt cylindryczny, wykonany z metalu. Silnik krokowy lub elektromagnes uruchamia pręt z metalu, który otwiera się i zamyka dopływ powietrza.

Uruchamianie silnika na biegu jałowym

Silnik działa przy bardzo niskich obrotach – to bardzo ciężkich dla niego. Należy początek, paliwo z powietrzem bardzo powoli doprowadza się do komory spalania, z wytworzeniem mieszaniny prowadzi się nieskuteczny. Należy także zauważyć, że bardzo mały ciśnienia w kolektorze dolotowym silnika, jest więc możliwe przedostawanie się gazów spalinowych z powrotem do komory spalania. Można stwierdzić, że następuje zmniejszenie wydajności, zwiększenie emisji spalin, nadmierne zużycie elementów grupy tłok-cylinder. Warto zauważyć, że urządzenie nie jest bardzo wysoka cena. IAC ma kosztować około 400-500 rubli.

Idle regulacja prędkości

Jeśli przypomnimy sobie silniki gaźnikowe, prędkość obrotowa silnika na biegu jałowym regulowany za pomocą specjalnych śrub. W procesie tworzenia go było konieczne w celu monitorowania zawartości tlenu w gazach spalinowych, przy czym prędkości obrotowej wału korbowego. Sama procedura jest bardzo czasochłonne i wymaga wykwalifikowanych ludzi do jej przeprowadzenia. Kiedy pierwszy zmuszony układ wtrysku paliwa, procedura jest znacznie uproszczona.

W rzeczywistości, IAC, co jest omówione w artykule, jest siłownik, zamiast czujnika. Jest on połączony z elektroniczną jednostką sterującą, która gromadzi wszystkie dane na temat silnika w czasie rzeczywistym. Na podstawie danych, komputer generuje podłożem kontrolnym wszystkie ważne parametry silnika spalinowego. Należy zauważyć, że konstrukcja regulatora biegu jałowego jest oryginalny, ponieważ silniki wysokoprężne używać zupełnie inną regulację schematu.

Jak IAC

Zatem omawiany powyżej, który wzywa do regulatora biegu jałowego. Wszystko, co zostało opisane mogą być zrealizowane tylko wtedy, gdy na biegu jałowym wykonać dopływ powietrza, z pominięciem przepustnicy. Dzieje się to za pomocą kanału obejściowego. W zależności od tego, jak kanał jest otwarty dopływ powietrza waha. Zauważ, że regulator biegu jałowego lampka wina «sprawdzić silnik» nie zapala się w większości przypadków. I pamiętaj, że regulator – to nie jest czujnik. IAC – to siłownik, ponieważ nie mierzą.

Podczas korzystania z obwodnicy IAC jest tylko jedna wada – zawsze stara się ustabilizować obroty wału korbowego. Jednak podczas jazdy potrzebę to praktycznie znika, gdy jest to niezbędne w celu ustabilizowania tempa tylko podczas przełączania prędkości lub hamowania.

Jakie są regulatory

Istnieje kilka rodzajów kontroli bezczynny. Być może najbardziej prosty – jest ona oparta na elektromagnesów. Gdy wytwarza napięcie zasilające, przeciągnął rdzeń metalowy. W związku z tym przejście obwodnica zaczyna się zamykać, zmniejszając dopływ powietrza. I vice versa. Ale istnieje niewielka wada. Regulatory tego typu są tylko dwie pozycje – otwarte i zamknięte kanały. W celu uzyskania bardzo precyzyjną regulację, często stosuje się napięcia do elektromagnesu. Przed sprawdzić IAC, upewnij się, że gdy zapłon jest włączony.

Drugi typ – kontrola obrotowej. Zasada działania jest prawie podobna do poprzedniej. Jedyna różnica – jest obecność wirnika, który wytwarza otwierania i zamykania kanału obejściowego. Ale najczęściej jog biegu jałowego, który składa się z 4 uzwojeniami i magnes w kształcie pierścienia. Na każdym z uzwojeń napięcia podatnym z elektronicznej jednostki sterującej. W wyniku tego, wirnik jest obracany, który otwiera lub zamyka kanał obejściowy. że istnieją takie różnice pomiędzy różnymi modelami IAC. Co to jest, można się nauczyć.

Główne uszkodzenie regulacji prędkości biegu jałowego

Jeśli próbujesz zdiagnozować silnik o siebie i masz podejrzenie, że regulator biegu jałowego jest w porządku, należy znać podstawowe objawy niewydolności. A pierwszy jest to, że skok prędkości biegu jałowego. Również podczas wyładowania gazu występuje tzw zawieszanie – obroty na jakiś czas opóźniony o jedną wartość. Jest również możliwe, że silnik stragany podczas prędkości przygody.

Kiedy konsumenci dużej mocy, takich jak reflektory, klimatyzację, akustyki, jest spadek prędkości obrotowej silnika. Jest możliwe, że silnik nie może się rozpocząć. Należy zauważyć, że nie ma regulacji IAC WHA wymaga. W przypadku awarii wymaga całkowitej wymiany. Jedynym wyjątkiem od tej reguły – blokada kanału bocznego. Dlatego przed zastępczej IAC, aby ten oczyszczanie kanału.