497 Shares 5099 views

tworzywo Znakowanie: Przykłady symboli dekodowania

Tworzywa sztuczne są stosowane w życiu codziennym w absolutnie wszystkich sferach działalności człowieka. Jest to wygodne, trwałe i wysokiej jakości materiału, który nie ulega korozji, nie jest stracone i tak dalej. Jednak tam z nim i jest to poważny problem. Tak, prawie tworzywa sztucznego nie ulega rozkładowi i nie wymaga specjalnego podejścia do przetwarzania, w zależności od rodzaju. Poza tym, to sam jest dość toksyczny (przynajmniej niektóre z jego odmian). Oznacza to, że nie może być skutecznie stosowany do wszystkich potrzeb.


Dlaczego oznakowanie plastik?

Aby zrozumieć, jak to jest przetwarzane prawidłowo, czy tego rodzaju rzeczy, a także w celu oceny ryzyka używając go użyć plastiku oznakowania. Wprowadziła ona z powrotem w 1988 roku, i od tego czasu praktycznie nic się nie zmieniło. Wszystkie nowe rodzaje plastiku, tak czy inaczej, odnoszą się do jednej z podstawowych kategorii. Wygląda na to trzy strzały najbliższych jeden po drugim w formie trójkąta. Wewnątrz jest to postać, która jest kod, a pod ikoną ma oznaczenie literowe wskazujący rodzaj materiału. Na przykład, oznaczenie butelek z tworzywa sztucznego będzie wyglądać trójkąta strzałki, wewnątrz którego są numery 01 i niżej napisem PET. Dotyczy to większość z tych pojemników są wykorzystywane jako pojemniki na produkty spożywcze. Te butelki, które są używane do przechowywania farb i lakierów mogą być inne oznaczenia. Ale najgorsze, gdy pojemnik na żywność o wartości zły znak. W najlepszym wypadku po prostu mylić. Ale zdarza się to rzadko. Najczęściej producent świadomie podjąć ten krok w celu ratowania. Do zakupu takich produktów nie jest zalecane, ze względu na możliwość zatrucia lub innych problemów zdrowotnych.

PET – Znakowanie plastiku

Czasami nazwa brzmi jak Pete. Stoi jak etylen politereftalanu etylenu. Używane do produkcji butelek do wody, napojów bez alkoholu, różne soki, jak również detergenty i rodzajów płynów czyszczących. Uważa się, że ten rodzaj materiału zapewnia maksymalną czystość i bezpieczeństwo. Niemniej jednak, nie jest bardzo dużo zależy od tego jak dużo płynu jest w szczególności była w pojemniku. Jeśli termin ten jest zbyt duży, to trujące elementy plastikowe spadnie do wody, co czyni go niezdatnym do spożycia. To nie jest zalecany do przechowywania płynów przez długi czas w takim charakterze, jak również ich używać wielokrotnie. Ten rodzaj tworzywa sztucznego jest doskonale przetwarzane. To pozwala na tworzenie nowych produktów z niego, nie zanieczyszczają środowiska. Nie zawsze rozpoczęła się po tym zabiegu, materiały mają jak przed same właściwości i cech. Ale to nadal można produkować inny rodzaj produktu.

oznakowanie HDPE

Ten specjalny polipropylen, charakteryzują się wysoką trwałością. Skrót stoi jak polietylen o dużej gęstości. Ikona wygląda dokładnie tak samo jak powyżej, ale wewnątrz są numery 02 i poniżej – HDPE napis. To jest dokładnie to rzeczy które produkują różne pojemniki do prania lub środków wybielających, wszelkiego rodzaju szampony, a nawet utworzenie specjalnej grupy pakietów. Podobnie jak w poprzednich gatunków, ale także żywność z tworzywa sztucznego klasy, ale bardziej niebezpieczne i jest rzadko używany. Zwłaszcza, gdy przewiduje się, że produkty będą w bezpośrednim kontakcie z nim. Oznacza to, że jest ona wykorzystywana, aby utworzyć kilka pojemników lub coś takiego, że gdy produkty są umieszczane, a jeśli nie jest w czystej postaci i pakowany w innych pojemnikach.

typ PVC

To oznaczenie Stojaki na winylu hloride plastik. Jeśli rosyjski, PVC. Jest on używany do tworzenia filmu dla produktów żywnościowych, z wielu różnych butelek i tak dalej. Pomimo faktu, że pewna liczba producentów naprawdę pozycjonowany jako bezpiecznej substancji, w rzeczywistości jest bardzo toksyczny. Tworzywa sztuczne tego typu mogą być bardzo toksyczne i niebezpieczne dla środowiska i ludzkiego ciała. Znakowanie butelek plastikowych wykonanych z tego materiału są również wizualnie identyczny z poprzednim, ale wewnątrz są numery 03 i poniżej napisu wygląda PVC lub po prostu V. Innym ważnym punktem – ze wszystkimi jej niebezpieczeństwami substancji bardzo trudny do obróbki. I nawet po opakowanie zostało wyprodukowane, wydajność materiału nie odpowiada ile był używany oryginalnie. To jest bardzo nieopłacalne z nim pracować. Jednak ten materiał jest nadal szeroko stosowane w różnych dziedzinach działalności.

Znaczenie LDPE

Zgodnie z tą definicją, w której sobie polietylen o niskiej gęstości. To oznacza polietylenu o niskiej gęstości. Tradycyjnie, substancja ta może również zostać zdefiniowana jako tworzywa spożywczym. Gost wskazuje, że ten materiał nie jest naprawdę bardzo toksyczne i mogą być łatwo wykorzystane do stworzenia plastikowych toreb. Ponadto, jest on stosowany w produkcji wielu rodzajów okładów, a także tworzeniu butelek. Na ogół, wystarczający materiał obojętny, który jednak długotrwałe współdziałanie z produktu jest w pełni zdolny do im niektóre z ich składników toksycznych. Ikona jest prawie taka sama, ale w środku jest liczba 04, a pod nim znajduje się oznaczenie LDPE lub PE-LD. Przetwarzanie tego typu materiału jest dość skomplikowany, ale jest już wyższa niż poziom efektywności ekonomicznej, tak, że nie ma takich problemów, jak w poprzednich gatunków.

plastik PP

To podgatunkiem materiału użytego w przypadku gdy jest to konieczne do wytworzenia pojemnika pod rur jogurt do napojów, pojemników na żywność , a nawet butelek dla dzieci. Wygląda na to, że sam znak trójkąta ze strzałkami, w której numery 05 i pod etykiecie oznaczenie PP jest obecny. Uważa się, że jest to najbezpieczniejszy rodzaj materiału ze wszystkich możliwych analogów. Nazywa tworzywa PP – polipropylen. Jednak, podobnie jak we wszystkich innych przypadkach, długotrwały kontakt ze środkami spożywczymi, niepożądane. Zwłaszcza, gdy chodzi o produkty dla dzieci. Na przykład, kiedy przelewa się do butelki wykonanej z tego materiału wodą dla dziecka, nie może być pozostawiona do czasu. To powinna być regularnie aktualizowana, a nawet lepiej, aby nie używać tych samych zbiornikach kilkakrotnie. To samo odnosi się do innych statków, dla których pierwotnie nie przeznaczone. Idealnie, po jednorazowym użyciu, powinny one być natychmiast wysłane do przetworzenia.

oznakowanie PS

Taka substancja zwana polistyren. Ikona wygląda tak samo jak w poprzednich przypadkach, ale numery wewnątrz trójkąta strzałek – 06, a poniżej napis – PS. Takie przetwarzanie znakowania tworzywa sztucznego oznacza, że są one wykorzystywane w produkcji opakowań do żywności, naczyń, urządzeń, pojemników na płytach CD-ROM i tak dalej. Jednocześnie, jest ona wykorzystywana do produkcji płyt izolacyjnych, klamki i podobnych produktów. Na ogół, substancja niebezpieczna związana umownie, ale przede wszystkim dlatego, że zawiera styrenu. Ten składnik jest tylko naprawdę staje się toksyczny przy ogrzewaniu, tak w teorii jak plastikowy spożywczym mogą być nadal używane. Oznacza to, że do przechowywania żywności w lodówce takie produkty są bardzo dobre, ale nie są one zalecane, aby ogrzać się w kuchence mikrofalowej.

Pozostałe tworzywa sztuczne, czy znak «O»

Pod tym znakiem pojawiają się wszystkie inne rodzaje plastiku. W zdecydowanej większości z nich są bardzo niebezpieczne dla zdrowia i środowiska. znakowanie tworzywa sztucznego typu „O” jest stosowany w odniesieniu do produktów, które nie są przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością, wody i innych podobnych substancji. Z nich dokonał licznych grup produktów, które są wykorzystywane przez człowieka, ale przy pracy z żywnością nie mają zastosowania. Na przykład, z takiego tworzywa sztucznego może być mądry, lub innych podobnych typów pojazdów. Jeśli ludzie uważają, etykiety na opakowaniach żywności, nie zaleca się go jeść, bo jest prawdopodobnie poważnie zatrute. Taka sytuacja nie może się zdarzyć, ale byłoby lepiej, aby go odtworzyć bezpieczne.

wynik

Generalnie, oznaczenie z tworzywa sztucznego – jest bardzo użyteczny wynalazek ludzkiego. Umożliwia on zwykłych ludzi zrozumieć stopień ryzyka z wykorzystaniem różnych odmian materiałów lub produktów. Między innymi, recykling jest nadal jedynym sposobem na mniej lub bardziej bezpieczne dla środowiska, aby poradzić sobie z zanieczyszczeniami. Oczywiście, proces leczenia siebie nazywa najlepsza metoda nie może być, ale tak długo jak ludzkość ma bardziej wydajne opcje jeszcze nie wynaleziono.