455 Shares 4922 views

Morze Czarne: mieszkańcy głębin. Zdjęcie i opis

Kto nie przynajmniej raz na wybrzeżu Morza Czarnego, nie nurkowanie w przejrzystej łagodną falę, nie ogrzewa się przy kamienistej plaży w promieniach latem lub jesienią słońca, musiał stracił dużo! Ciepłe jak świeże mleko, wodę, oczywiście, my mieszkańcy Morza Czarnego spotkały się kilkakrotnie: niebezpieczny i nie bardzo. O tym, kto mieszka w jednym z najbardziej unikalnych mórz na naszej planecie, przeczytaj nasz artykuł.

Wyjątkowość środowiska

Morza Czarnego i od składu i charakteru rozliczeniowych i roślinności żywych istot jest wyjątkowy i bardzo charakterystyczny. Głębokość ta jest podzielona na dwie strefy. Do głębokości 150, czasami 200 metrów, tlen jest obecny obszar, gdzie mieszkańcy żyją Morze Czarne. Nic poniżej 200 m – wodór strefy siarczku pozbawiony życia oraz wielkość masy wody więcej niż 85%. Tak zakwaterowanie jest możliwe tylko wtedy, gdy nie ma tlenu (mniej niż 15% terytorium).

Kto tu mieszka?

Mieszkańcy Morza Czarnego – glony i zwierząt. Po pierwsze – kilkaset gatunków, drugi – ponad dwa i pół tysiąca. Spośród nich, 500 – jednokomórkowe, 1900 – bezkręgowce, 185 – ryby, 4 – gatunki ssaków.

fitoplankton

Morza Czarnego … Mieszkańcy nim – wszystkie rodzaje glonów: tseratsium, Peridinium, eksuviella i inni. Wczesną wiosną jest hodowla glonów szczyt. Czasami nawet woda wydaje się zmieniać barwę, stając się od turkusowego błękitu i brązu. Jest to związane z podziałem mocy planktonu (kwitnienia wody). Intensywna hodowla Rhizosolenia, hetotserosy, skletonema. Natomiast masa powielanie fitoplanktonu jest datowany na początek – w środku lata. Między dolną alg Phyllophora należy zauważyć, że więcej niż 90% całkowitej masy. Phyllophora rozszerzony na północnym zachodzie. Cystoseira, pozostałe algi, jest częstsza u południowych wybrzeży Krymu. Tam mieszka dużo młodych ryb, karmienie i życia wśród glonów (ponad 30 gatunków ryb).

dennych zwierząt

Wśród zwierząt, które żyją na ziemi lub w parterze morza (bentos) – różnych bezkręgowców: kraby i raki, robakami, kłącza, zawilce i małże. Przez bentos i ślimaków są na przykład wszystkie znane Rapana i innych mieszkańców Morza Czarnego. Lista może iść: małże, przegrzebki, małże – spodoustych. Ryby: flądra, promienie, morze smok, Ruff i inni. Stanowią one jeden ekosystem. A pojedynczy łańcuch pokarmowy.

meduza

Stałymi mieszkańcami Morza Czarnego – meduzy, dużych i małych. Rhizostoma – największa meduza, bardzo częste. Wielkość jego kopuła czasami sięga pół metra. Rhizostoma toksyczny, może to spowodować obrażenia, podobny do Sting. Powodują one lekkie zaczerwienienie, pieczenie, czasami – pęcherze. Do tego duża meduzy lekko fioletowy kopuła nie jest ukąszony, trzeba wziąć ją za rękę w kierunku posiadających przewagę i nie dotykać macki.

Aurelia – najmniejsza meduzy Morza Czarnego. To nie jest tak trujący, jak jej brat, ale nadal się z nią spotkać i należy unikać.

małże

Mieszkańcy morskiego obszaru Morza Czarnego – małże, ostrygi, małże, solanki. Wszystkie te mięczaki są jadalne i są surowcem do wykwintnych potraw. Na przykład, ostrygi i małże są hodowane specjalnie. Ostrygi są bardzo wytrwały i może obejść się bez wody przez około dwa tygodnie. Mogą żyć nawet 30 lat. Ich mięso jest uważane za przysmak.

Małże też mniej wyrafinowane. Czasami w wielkim muszli perły są zazwyczaj różowawy kolor. Małże – filtry wody morskiej. W tym przypadku, oni gromadzić wszystko, co zostało usunięte. Dlatego można je smakować tylko ostrożne obchodzenie się i lepiej unikać jedzenia małże, które hoduje się w porcie lub w innych miejscach silnie zanieczyszczonej wodzie.

Mieszkańcy morskiego obszaru Morza Czarnego – przegrzebki. Tego rodzaju mięczak może poruszać się w wodzie przy użyciu siły reakcji. Szybko zamyka zawory powłoki i przeniesiono do strumienia wody w odległości większej niż metr. Przegrzebki i nadal ma setki bezużytecznych oczu. Ale z tego wszystkiego, milczek – ślepy! Są to tajemnicze mieszkańcy morza.

W zwykłym Rapa Morza Czarnego. Ten mięczak jest drapieżnikiem a jego zdobycz – te same małże i ostrygi. Ale on ma bardzo smaczne mięso przypominające jesiotr, z którego otrzymujemy doskonałą zupę.

kraby

Wszystkie je w wodach – osiemnaście gatunków. Wszystkie z nich nie osiągają dużych rozmiarów. Największy – krasnokory. Ale to nie jest większa niż 20 centymetrów średnicy.

ryba

Morze Czarne jest domem dla około 180 gatunków wszystkich gatunków ryb, w tym jesiotrów, białego jesiotra, sardeli, śledzia, szprota, makrela, tuńczyk, flądra, sculpin. Rzadko pływa miecznika. Jest morze koń, ryba-igłowa, kurek, żabnica.

Ryb handlowych – cefal, który dla trzech gatunków, Mullet, przywieziony z Morza Japońskiego i stał docelowych gatunków zwierząt. Ze względu na ilość silnie zanieczyszczonych cefal wody zmniejszyła się ostatnio.

Wśród oryginalnych egzemplarzach – Skaberowate ryb lub krowy morskiej. Ona wykopuje głęboko w błocie, tak że na powierzchni wąsami, który przypomina wygląd robaka został wystawiony. Barbel ryby przynęty małe ryby i żywią się nimi.

igła morskie i tarło koń nie w wodzie, lecz w fałdach skóry na kupra samców, gdzie jest do produkcji narybku. Co ciekawe, oczy tych ryb może wyglądać w różnych kierunkach i obracać się niezależnie od siebie.

Scad jest rozproszona w wodach przybrzeżnych. Jego długość – 10-15 cm. Waga – do 75 gramów. Living czasami nawet do trzech lat. Żywi się rybami i zooplanktonu drobiazg.

Bonito jest spokrewniony z makreli. Osiąga długość do 75 centymetrów, żyje do 10 lat. Ten drapieżny tarła ryb i pielęgniarskiej w regionie Morza Czarnego, zima przechodzi przez Bosfor.

Babki są 10 gatunków. Największy – martovik lub ropuchy. Najliczniejsze – kłody.

Zelenushek na morzu – 8 gatunków. Żywią się robaków i mięczaków. Podczas tarła wyposaża gniazdo między kamieniami.

Flądra, turbot występuje także w Morzu Czarnym wszędzie. Żywi się rybami i krabów. Osiąga ciężarze 12 kilogramów. Przedstawione i inne płastugi.

Skate stingray – Shark krewnego. Zjada kraby, małże, krewetki. Ma igły ogon ząbkowane wyposażone w gruczołu trucizny. Jej kutas dla osoby, jest bardzo bolesne, a czasem nawet śmiertelne.

Głośnik lub rdzawa, często przychodzi wiosną i latem, podczas wizyty w tych wodach do tarła. Żywi się zooplanktonu. Masa żerdź osiąga zaledwie 100 gramów. Uważany za jednego z głównych rodzajów produkcji rybaków.

Gar – ryba ponad połowę, strzałkowej, mający wydłużony dziób. Tarło odbywa się w maju – sierpień. Migruje i zimy na Morzu Marmara.

Bluefish dotyczy drapieżniki i stada. Waży 10 kilogramów, długość osiąga metr. ciało ryby poprzecznie wydłużone. Usta duże, z dużymi szczękami. Zjada tylko ryby. Wcześniej uważał ryby.

rekiny

Katran (lub dogfish) rzadko dorasta do dwóch metrów. Rekina cat (stsillium) – miernik. Te dwa rodzaje rekinów, prowadzące do Morza Czarnego dla człowieka nie stanowią żadnego zagrożenia. Ale dla wielu gatunków ryb jest okrutny drapieżniki. mięso rekina (i ich wątróbek i płetwy) jest używany do gotowania różnych potraw kuchni Morza Czarnego. Z wątroby Katrana zrobić lek, który blokuje reprodukcji komórek nowotworowych.

Qatran korpus ma opływowy kształt, w kształcie półksiężyca usta i ostrych zębów, rozmieszczonych w kilku rzędach. Jego ciało usiane małymi ale ostre kolce (stąd pseudonim – Koleń). Katran – żyworodne ryby. Samica rodzi się w czasie do 15 smażyć małym rozmiarze. Trzymane i karmione stada Katran. Wiosną i jesienią – w pobliżu plaży w zimie – w głębinach.

Mieszkańcy Morza Czarnego – Delfiny (zębowców)

W sumie te trzy rodzaje wód. Największy – w Tursiops. Nieco mniej – wspólne delfiny. Najmniejszy – morświny, lub morświna.

Tursiops – najczęściej mieszkaniec delfinariów. Na ten rodzaj nauki ma ogromne znaczenie. Że naukowcy badania Tursiops całym świecie na obecność umysłu. Oni – urodzony cyrku. delfiny bottlenose chętnie wykonywać rozmaite sztuczki. Odnosi się wrażenie, że oni naprawdę mają powód. To nie jest jeszcze trening, a niektóre współpraca i zrozumienie człowieka i delfina. delfiny bottlenose tylko zrozumieć uczucia i zachęty. Kara nie jest postrzegana w ogóle, to każdy trener przestaje istnieć dla nich.

Tursiops żyje do 30 lat. Jej ciężar wynosi często 300 kg. Długość ciała – do dwóch i pół metra. Te delfiny są dobrze przystosowane do środowiska wodnego. Przednie płetwy pełnić rolę steru i hamulca jednocześnie. Ogonowe – potężne śmigło, pozwalając rozwinąć przyzwoitą prędkość (ponad 60 km / h).

delfiny bottlenose mają ostry wzrok i słuch. Żywią się rybami i skorupiakami (jeść do 25 kilogramów dziennie). Może wstrzymać oddech na 10 minut. Nurkować na głębokość 200 metrów. Temperaturę ciała – 36,6 °, a u ludzi. Oddychać delfiny, okresowo rośnie powietrza z zewnątrz. Faktycznie cierpi na te same choroby jak ludzie. Spać afaliny stóp od powierzchni, podwodny, okresowo otwiera oczy.

Obraz życia delfinami – towarzyski i rodzina (maksymalnie dziesięć pokoleń razem). Głowa rodziny – samica. Mężczyźni są oddzielone klan, wykazując zainteresowanie samicami przeważnie tylko w okresie godowym.

delfiny bottlenose mają ogromną moc. Ale ją do człowieka, co do zasady, nie mają zastosowania. Z ludźmi Delfiny utrzymać najbardziej przyjaznych stosunków jak z braćmi w umyśle. Dla całej długiej historii relacji między człowiekiem a delfin nie odnotowano żadnej próby obrażania „wielki brat”. Ale ludzie często naruszają praw delfinami etyk nich doświadczenia, aby doskonalić w delfinariów.

W języku delfinów pisemnej dużo. Nie będziemy argumentować, jak niektórych badaczy, że jest bogatszy mowy ludzkiej. Jednakże zawiera szeroki zakres dźwięków i gestów, które pozwala wszystkim samo mówić o umyśle delfinów. I ilość informacji, które mogą nadawać i duże (ponad ludzkie) mózg – do twardych dowodów.

Pozostaje dodać, że wśród ssaków znajdują się uszczelki Morza Czarnego, ale ostatnio nastąpił bardzo mało ze względu na szkodliwą działalność człowieka.

na lądzie

Nie tylko mieszkańcy morza i żywią się owocami morza ludzkiego plemienia. Niektóre gatunki ptaków żyjących na ziemi, zdobyć pożywienie w wodzie. Mieszkańcy tej ziemi, produkujące żywność w morzu – to mewy i kormorany. Żywią się rybami. Kormoran, na przykład, można doskonale pływać i nurkować, jedzenie dużych ilości ryb, nawet gdy jest pełny. Funkcje pozwalają gardło przełknąć sporo drapieżnych. Zatem, ptaki – główne mieszkańcy ziemi, produkujące żywność w morzu wybrzeże Morza Czarnego Kaukazu i Krymu.

Morze Czarne: niebezpieczne mieszkańcy

Nie wszyscy wczasowicze i turyści, którzy przyjeżdżają do brzegu Morza Czarnego, wiedzą, że kąpiel w pułapkę puszki wody i zagrożenia. Są one związane nie tylko z ostrzeżeń burzowych i pułapek, ale także niektórych przedstawicieli fauny morskiej.

Scorpion ryby, jeżowce, czy odnosi się do takich przykrych niespodzianek. Całe jej głowa nabijane kolcami, a na odwrocie – niebezpieczny spiny fin. Podnieść skorpenu nie zalecane, ponieważ jego kolce są trujące i przynieść dość nieprzyjemne, chociaż ból krótkoterminowego.

Skate hvostokol (morze kot) stanowi również zagrożenie, niekiedy śmiertelną dla ludzi. Na ogon zwierzęcia jest kolec kostny, olej trujący szlam. Ten skok powoduje niekiedy poszarpane rany szarpane, dawno się goić. Również z rampa wtrysku może rozpocząć wymioty, paraliż mięśni, przyspiesza bicie serca. Czasami przychodzi śmierć, więc należy być ostrożnym.

Kolejna, pozornie niepozorny z wyglądu, ryby – morze smok – jest niebezpieczny dla ludzi bardziej prawdopodobne. Na pierwszy rzut oka, może być traktowana jako zwykły byk. Ale na końcu tej ryby jest kolczasty fin jest bardzo trujący. Kłuć równoważne Snakebite. W niektórych przypadkach może być śmiertelna.

Medusa Rhizostoma i Aurelia, którzy zamieszkują na Morze Czarne – niebezpieczny dla ludzkich mieszkańców. Ich macki wyposażone są w komórkach kłujących. To może powodować oparzenia (od pokrzywami i więcej), pozostawiając ślady na kilka godzin. Więc lepiej nie dotykać meduzy – nawet do śmierci, oddanych na brzeg na żwirze.

Ani rekiny, ani żadnych innych gatunków zwierząt i ryb nie są niebezpieczne dla ludzi w wodach Morza Czarnego. Tak bezpiecznie kąpać, docierając w słynnych nadmorskich kurortów Krymu i Kaukazu, z zachowaniem oczywiście rozsądną ostrożność!