97 Shares 1064 views

Atrakcje Nizhnekamsk: Zdjęcia z opisem

Nizhnekamsk niesamowite miasto znajduje się na lewym brzegu rzeki Kamy. Jest największym ośrodkiem przemysłu wydobycia ropy naftowej w Rosji w tym samym czasie jest położenie kilku świątyń prawosławnych i muzułmanów.


Uderzają w ich atrakcji kosmetycznych Nizhnekamsk, zdjęcia zostaną zaprezentowane w artykule. Ponadto, uczelnie wyższe w obsłudze. Pozwoliło to Nizhnekamsk przypisać tytuł kulturalnej stolicy regionu Wołga. W pobliżu miasta znajduje się unikalny obszar naturalny.

Atrakcje Nizhnekamsk: Zdjęcia z opisem

Godny uwagi turystów jest Nizhnekamsk Meczet, zbudowany niedawno, jakieś dwadzieścia lat temu, w stylu neo-romantyczne.

Jest to jeden z najwyższych muzułmańskich budowli sakralnych w kraju. Na terenie meczetu jest biblioteka, szkoła, seminarium. To nie jest jedyny muzułmański przybytek w mieście. Na skraju miejscowości, które w ostatnim czasie zostały wsi Wielkiej Afanasovo jest również Umet-Gulsum meczet nie jest tak duże jak katedry, znajduje się w centrum miasta. Jego ściany są światła czerwonawo-brązowy odcień przychylnie przeznaczyć budynek na tle zielonych liści z drzew, tworząc spokojny nastrój. Na przeciwległym końcu miasta, który nosi nazwę pięknej czerwonej klucza jest trzecią meczet. Niewielka eleganckim budynku, który stoi w otoczeniu małych jodły i ogrodzonej zielonej ażurową metalową ścianę, cieszy oko przechodnia. Były to główne atrakcje Nizhnekamsk. Ale są też inne, nie mniej interesujących świątyń i miejsc.

Oprócz muzułmańskich miejsc świętych w Nizhnekamsk jest i cerkwie.

Kościół wstawiennictwem Matki Bożej znajduje się również na obrzeżach dużego Afanasovo i został zbudowany w połowie XVIII wieku. Ale był to drewniany budynek, który jest w pełni odbudowane około dwustu laty. Warto zauważyć, że została ona zbudowana na pieniądze parafian. Architektura kościoła jest utrzymywana w ścisłej stylu klasycznym. Innym klasztor prawosławny – Kościół Zmartwychwstania Chrystusa – zostało otwarte w 2000 roku. Świątynia znajduje się na poziomie nieco powyżej ulicy, gdzie znajduje się, a to prowadzi do szerokiej klatce schodowej dwunastu kroków, symbolizująca drogę do nieba.

klucz Święty

Jakie inne ciekawe oferty Nizhnekamsk? Zabytki miasta są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś do jego upodobań. Na przykład, symbol tolerancji można uznać za naturalny obiekt klucz Święty. Położony nad brzegiem rzeki Kama, niedaleko miejskiego nabrzeża, wiosną – jeden z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla turystów.

Niezwykle piękna legenda głosi, że w połowie XVII wieku muzułmański Mohammed znaleźć o naturalnym ikona źródła św Nikolaya Chudotvortsa. Od tego czasu, to miejsce jest uważane za święte, jest czczony jako prawosławnych i muzułmanów. W XIX wieku Staheevy kupcy wystawił na terenie otaczającym źródło arboretum z mnóstwem egzotycznych roślin. Wiosna woda ma właściwości lecznicze i rozprzestrzenia się pozytywną energię. Mieszkańcy Nizhnekamsk włożyli wiele wysiłku na rzecz poprawy tego malowniczego zakątka miasta. Stojący w pobliżu wiosna rzeźba anioła wpisuje się w naturalny krajobraz. Przez klucz Świętego jest ogromny kamienne schody, otoczony przez światło.

Wspaniałe naturalne piękno Wołgi, które można kontemplować w pobliżu miasta Nizhnekamsk, znajduje odzwierciedlenie w obrazach słynnego malarza Shishkin. Wspaniały kawałek natury, znajduje się na końcu ulicy statek, oferujący wspaniałe widoki na rzekę był świetny pomysł, aby stworzyć swoje słynne gaje.

Park Lemaeva

Kontynuując opisanie atrakcji Nizhnekamsk, nie można zapomnieć o tym parku. Uprawiany obszar jest Lemaeva Nizhnekamsk park krajobrazowy. Wezwał ministra przemysłu naftowego nazwiska Związku Radzieckiego.

Nikolay Lemaev w swoim czasie poczyniła wielkie wysiłki na rzecz rozkwitu miasta. Piękne aleje, wypielęgnowane trawniki i klomby, największa fontanna w mieście, a także kilka nowych pawilonów zostały stworzone przez niego. Na placu znajduje się tor dla fanów jazdy na rolkach, przytulne miejsca piknikowe. Nie jest to jedyny park w mieście, wciąż jest centralnym parku kultury i wypoczynku, jak również park „Sunny Meadow”.

Jeden z parków miejskich nazwanych częścią narodowego poety tatarskiej Gabdulla Tukai. Dlatego, park daje szczególny urok do projektu narodowego stylu tatarskim, tutaj jest pomnik wybitnego poety.

kawiarnia

Po podziwiając piękno i blask świątyń, podróżni mogą zrelaksować się w kawiarni „Violet”, który znajduje się przy ulicy statek, a nie tylko dobrze służył i kuchni, ale także bardzo imponujące rozmiary. Dla tych, którzy chcą spróbować dań kuchni uzbeckiej otwiera swoje drzwi przyjemnej restauracji „Ziff”. Oferuje turystom i mieszkańcom duża restauracja Varis, cafe „Red On”, „Guidon” restauracja, kawiarnia „Wiosna” i kawiarni Oldtime.

Kupujący powinien odwiedzić dwupoziomowe centrum handlowe „Planeta” duży sklep „Merkury” czy dom handlowy „Ruslan”.

Teatr Dramatyczny i Muzeum Miejskie

Jakie inne słynnych atrakcji Nizhnekamsk? Na przykład, Teatr Teatr tatarski. Znajduje się w pobliżu centrum handlowego „Ak kalfak”.

Nie daleko, w budynku przypominającym bajkowego zamku, jest to Muzeum Miejskie. Znajduje się sala, w której mieści się statyczną wystawę informujące o historii regionu, jego osiągnięcia w różnych dziedzinach życia. Jest jeszcze inny pokój, mniejszy. Jest specjalnie przystosowany do podróżowania wystaw.

atrakcje Nizhnekamsk naprawdę interesujące, a miasto jest uważany za jeden z najbardziej komfortowych miast nie tylko w Tatarstanie, ale także Rosja. Stan ulic wpływa na jego czystość. Standardowe domy wielopiętrowe zadziwia niezwykłą kolorystykę. Istnieje wiele ciekawych rzeźb klombów, na przykład w kształcie wieży Eiffla, figury szachowe i parę łabędzi. Ludzie odpowiedzialni za ekologizacji ulic, wykazały bardzo kreatywne podejście do ich pracy. Na przykład, niektóre ulice są ozdobione brzóz, podczas gdy inne – tylko jabłka. I to w Nizhnekamsk jest fantazyjny drzewa, obwieszone różnymi kolorowymi birdhouses. Wygląda to niesamowite i wspaniałe.

Istnieje duża sala koncertowa na dobre czasowych mieszkańców i turystów w kraju. Podczas wakacji tatarskiej sabantuy na nim będzie wielu, którzy chcą zobaczyć występy amatorskich zespołów twórczych i wziąć udział w masowym uroczystości.

Ice Palace

Wreszcie, mówiąc o atrakcji Nizhnekamsk, chciałbym wspomnieć takie miejsce Ice Palace. W mieście znajduje się w kompleksie sportowym „Neftekhimik”.

Jest wyposażony w najnowsze systemy technologiczne na świecie. Ten „oddychania” dachy, system oczyszczania wody, oddzielenie mikroklimatem i światła. Ponadto godne uwagi turystów i nowoczesnej architektury budynków.

Podróżując Nizhnekamsk, ten młody i obiecujący miasto będzie w stanie dać wiele pozytywnych emocji turystów.

wniosek

Teraz wiesz atrakcji Nizhnekamsk. Zdjęcia z nazwami, opisy niektórych z nich zostały przedstawione w artykule dla przeglądu.