144 Shares 3682 views

Ivan Alekseevich Bunin: analiza wiersza „Ostatni Bumblebee”

Artystyczny postrzeganie natury I. A. Bunin bardzo subtelnie wyraził to w swojej poezji, gdzie w zasadzie zaczął karierę. Tu pokazał charakterystyczne cechy jego poetyckiego i literackiego talentu. Jego utwory liryczne, są delikatne i subtelne nuty harmonii i optymizmu, gdzie prawa życia ludzkiej natury są postrzegane swobodnie. Bunin ma absolutnie żadnych wątpliwości w tym, że tylko w połączeniu z naturą, można poczuć silną nić kontaktu z życiem i doszli do zrozumienia Bożego celu. Verse Bunin w "The Last Bumblebee" – żywym przykładem. Jego nazwa natychmiast dostosowuje się do światła fala smutku i tęsknoty, rozpadu i końca, który w sprawnym przebiegu historii wiersza są gładkie i melodyjny rozwój.


Bunin: analiza wiersza „Ostatni Bumblebee”

Poemat składa się z trzech zwrotek, z których każda jest zamkniętych odrębną część kompozytowego. Pierwszy można uznać za wstęp, to natychmiast wyjaśnia przebieg myślenia i określa jego charakter kompleksowy stan psychiczny.

Wraz ze swoim bohaterem czuje blaknięcie kolory duszy i Bunin. Analiza wiersza „Ostatni Trzmiel”, mówi, że pszczoły został asystentem dyrygenta i melancholijny stan bohatera. Owad stał się symbolem troski, cierpienia i śmierci. Dlaczego jest to smutek i żal? Ta tajemnica zostanie otwarty trochę później, na samym końcu utworu. I choć nie jest wezwaniem do wyimaginowanej interlokutora do radości i podziwiać wspaniały pogodne i gorące, ale ostatnie letnie dni. I, w końcu, łowienie wszystkie te jasne chwile, on będzie musiał spać na zawsze. Jak szybko ten czas leci do tego owada i życia ludzkiego – jednej chwili, a on się podoba trzmieli eutanazji naturę.

Druga strofa jest pełna jasnych kolorach i odcieniach życia, ale ostro kontrastują z tematem szybkiego blaknięcia, co przerażające i samotną ludzką duszę i staje się bardziej bolesna myśl o nagłym i rychłej śmierci.

Nieuniknione smutek

I wreszcie, trzecia zwrotka stawia wszystko na swoim miejscu, a raczej przynieść motyw do logicznego wniosku. Dlaczego ten smutek i żal? Bo to był człowiek, prędzej czy później przyjść do zrozumienia, że życie jest ulotne, a zatem zacząć przezwyciężyć ideę nietrwałości i przemijalności niego. Ponieważ bardzo szybko się latem ciepło i radość zastąpi przenikliwy zimny wiatr jesieni, a trzmiel jako integralna część radosnym i szczęśliwym momencie zostać uśmiercony Juggernautów surowe prawa natury.

Nie sam Bunin przełożonego. Analiza wiersza „Ostatni Trzmiel”, mówi autor, jak byłoby szkoda jego liryczne. Trzmiel zniknie iz głębokim zrozumieniem tego przychodzi silny ból i żal. To jak życie, zanim się zaczęło, może czasami znikają w pełnym rozkwicie, a śmierć przychodzi w najbardziej niespodziewanym momencie.

Metaforyczny obraz trzmiel

Iwan Bunin „Ostatni Bumblebee” opiera się na metaforycznym wyrazu artystycznego. Bez zniewalający obraz trzmiel nie byłby tak miły i szczery, to dla autora niemym towarzyszem, który autor prosi retorycznych pytań.

Bardzo dokładnie stosować fonetyczne środki wyrazu – z pomocą sibilance brzmi pisarz przenosi zachowanie Bumblebee – „szum” i żałosny upadek „wiatr saturnine”.

Ten werset jest bardzo przenikliwy i niepokojący, prowadzi do myśli filozoficznej. Jest prawdopodobne, i oczekuje Bunin. Analiza wiersza „Ostatni Trzmiel”, mówi, że został stworzony na wzór tekstów filozoficznych, które wpłynęły na odwieczne pytanie o przemijalności życia i nieuchronności śmierci, a w okresie młodości trzeba mieć czas, aby cieszyć się każdą chwilą życia na ziemi.

„Ostatni trzmiel Bunin.” Historia powstania

Pisać wiersze Bunin zaczęła siedem lat. Kiedy scenarzyści stworzył ten wiersz, w tym czasie był 46 lat, już wiedział, co powiedzieć czytelnikom, tym bardziej on był prawdziwym mistrzem w pięknym stylu. Tutaj musimy pamiętać, to bardzo ważne: Bunin dwukrotnie Nagrodę Literacką Puszkina (1903 i 1909), a on był honorowym członkiem Akademii Nauk w Sankt Petersburgu w klasie literatury pięknej. I, co najważniejsze, Bunin w 1933 roku otrzymał Nagrodę Nobla.

Niewiarygodnie, wers Bunin w "The Last Bumblebee" został napisany 26 czerwca 1916. To tylko rok przed Rewolucją Październikową, wydaje się być przeczucie, ale nie zdawali sobie sprawy, że wkrótce Rosja niemal umrzeć Bunin jest w formie, w jakiej jest ona namiętnie kochał i będzie chaos, zniszczenie, bezbozhestva i bratobójczej wojny , Może dlatego na poziomie podświadomości, był przygnębiony i depresji. Nawet wtedy, gdy nie jest już żywić złudzeń bezchmurne przyszłości.