368 Shares 8377 views

Witamin z grupy B – ich rola w organizmie

Bardzo często zwykli ludzie, którzy z jakiegoś powodu, uciekają się do diety lub ograniczonej diety, multiwitaminowe objawy niedoboru rozwijać. Bardzo często objawy hipowitaminozy występować wśród fanów diet wegetariańskich – na tyle dziwnie, witaminy z grupy B zawarte są nie tylko w owocach i warzywach, oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. Szczególnie dużo tych witamin „życia” w wątrobie i mięsa, mleka i produktów pochodnych od niego, ryb. Mistrzowie warzyw na zawartość witamin z grupy B są rzodkiewki, buraki, zielony rzeczy (cebula, czosnek, koper, pietruszka, cilantro). W innych produktach roślinnych zawierają jedynie pewne witaminy z grupy – bananów ma wiele pirydoksyny w mieszanych orzechów zawiera tiaminy, ryboflawina i kwas pantotenowy.


Przyczyny braku witamin z grupy B

W większości przypadków, witaminy z grupy B powinny dotrzeć do organizmu ludzkiego z żywnością lub syntetyzowane w małych ilościach w przewodzie pokarmowym (witamina B12). W związku z tym brak jest jednego, kilku lub prawie wszystkich witamin z grupy B. Ponadto musimy pamiętać, że witaminy z grupy B mogą być zniszczone w żywności na dobrowolnej restrykcyjnej diecie (stosując diety, szczególnie Diety wegetariańskie), lub chorób przewodu pokarmowego z użyciem nadmiernej gotowanie leczenie i naruszenie zasad przechowywania przygotowanej żywności. Ponadto, substancje te mogą być bardziej niż w normalnych warunkach, szybkość rozbić w niektórych dziedzicznych zaburzeń procesów metabolicznych – w tym przypadku, większość pacjentów rozwija długoterminową trwającą niedokrwistość, która jest odporna na standardowych programów terapeutycznych.

Objawy niedoboru witaminy A jako manifest

W tych przypadkach, w których witaminy B w niewystarczającej ilości przyjmowanych z pokarmem lub nadmiernie szybko usuwany u ludzi mogą wystąpić niestabilność nastroju oznaczone niepełnosprawności redukcji, ogólne złe samopoczucie. Ale, z wyjątkiem zmian wewnętrznych, z niedoborem witamin z grupy B pojawia się bardzo wcześnie wygląd charakterystyczne zmiany – zaczerwienienie i złuszczanie obliczu dość nieprzyjemne i bolesne pęknięcia w kącikach ust, łamliwe paznokcie i włosy, co nie wyklucza użycia nawet w produktach kosmetycznych najbardziej wysokiej jakości.

Aby te objawy nie pojawiają się, trzeba wiedzieć, jak do podjęcia witaminy z grupy B z jedzeniem – uważaj na własnej reżim diety i żywność przygotowywania i przechowywania, w uzupełnieniu do korzystania z tych produktów, w których istnieje wiele różnych witamin z grupy B (orzechy, suszone owoce, banany winogrona i produkty są powszechnie uważane za idealne rozwiązanie dla „przekąsek”, a wraz z nimi organizm otrzymuje odpowiednią ilość witamin).

Na szczególną uwagę zasługuje to, że u pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego – z powodu braku niektórych czynników w układzie pokarmowym w diecie pacjenta może być nieskończenie wiele wejść produktów bogatych w tych witamin, lecz nie zostanie całkowicie wchłaniany witaminy B1 i B6 lub syntetyzowane przez mikroflorę korpusu (witamina B12 ). W tym przypadku, tylko w ten sposób, aby wypełnić niedobór witamin zostaje przepisywania – oddzielnych preparatów lub kompleksy multiwitaminowe.

Jak wprowadzać leki grypa

Jeśli jest to konieczne, należy przypisać witamin B w postaci produktów leczniczych należy pamiętać, że chociaż Jednoczesne podawanie wielu leków może wywoływać reakcje alergiczne – zwłaszcza w przypadkach, w których powstaje pytanie – jak ukłucie witaminy z grupy B. Należy pamiętać, że zysk na jednej strzykawki podawane jednocześnie tiamina, pirydoksyna i cyjanokobalamina jest możliwe tylko wtedy, gdy te substancje są elementy multiwitaminowego preparatu, na przykład za pomocą iniekcji Milgamma. W innych przypadkach, można przypisać te leki jednocześnie, ale jeden dzień z dwóch zastrzyków można podawać tiaminę lub pirydoksyny, cyjanokobalamina i.