511 Shares 3422 views

Karta graficzna GeForce GT 240: Cechy, recenzje, opinie i zdjęcia

Debiutancki film trwało długo, ale jego znaczenie było bardzo istotne dla firmy Nvidia. Przede wszystkim z rozwojem linii GT związany szereg innowacji technologicznych, które zostały włączone do przedstawicieli tego spisu. Po drugie, karta GeForce GT 240 jest przekazywany do wsparcia API DirectX10.1 i ma wbudowany dekoder audio dla transmisji przez HDMI. Można wymienić wiele zmian, które weszły w niższej klasy akceleratorów graficznych Nvidii, ale większość z nich stały się koniecznością w wielu aspektach, ze względu na obecność podobnych rozwiązań od konkurentów. Niemniej jednak, pragnienie, aby zwiększyć szanse producenta przeciwko modeli AMD jako wynik stworzył dobrą kartę graficzną entry-level z bazy komponentów wysokiej jakości. Jednakże, istnieje już wiele zależy od producenta.

Ogólne informacje o modelu

Karta wideo jest jasny i oryginalny przedstawiciel segmentu budżetowego. Create prowadzone na platformie GPU 8-tej generacji. Ważne jest, aby zrozumieć, że GeForce GT 240 pojawił się w 2010 roku, a więc zadania, które wymagają wysokiej wydajności, dostępne do niego. Choć deweloperzy nie całkowicie odrzucić jego wniosek, aby rozpocząć grę. Zazwyczaj urządzenie jest używane jako dodatkowe środki w celu przyspieszenia programów graficznych. Oprócz niewątpliwych zalet urządzenia to dobry pomysł, aby realizować wsparcie dla HD. W rezultacie, technologia HDMI 1.3a, w połączeniu z kodekami dźwięku HD Audio zapewnienia wysokiej jakości odtwarzanie wideo w różnych formatach.

Do tej pory bezpośredniej produkcji kart zajmuje tylko kilka firm, w tym – Elitegroup ZOTAC, Palit i innych. Różnice w tych wersjach dużo, ale zasadnicza różnica wynika z rodzaju i wielkości pamięci wideo. Na przykład, w wersji podstawowej jest dostępny dla kupujących modyfikacji GeForce GT 240 512MB, ale można zakupić i opcyjne 1024 Mb. Przez rodzaj karty może zostać zidentyfikowany i urządzenia z cienkich pasków z DDR3 i roztworem o wysokiej prędkości w formie lub GDDR3 GDDR5

funkcje wideo

Ponownie, istnieje wiele odmian tego modelu, ale większość producentów stara się przestrzegać zaleceń Nvidia. Średnie parametry techniczne tej karty można przedstawić w następujący sposób:

  • Rodzaj pamięci: Dostępne opcje chipy DDR3, GDDR3, GDDR5.
  • Częstotliwość zegara 550 MHz.
  • VRAM Bit: 128 Bit.
  • wielkość pamięci: od 512 do 1024 Mb.
  • Wspólna pamięć: brak.
  • DirectX: Version 10.1 z cieniującego 4.1.
  • Pobór mocy: 23 watów.

W porównaniu z innymi poziom wejścia Opcje mapy Nvidia GeForce GT 240 wygląda dobrze. Chociaż może to pomóc w rozwiązaniu nie mają złożone i wymagające zadanie w praktyce model radzenia sobie z całym zakresem funkcji, które są poza zasięgiem innych pracowników państwowych.

Release Elitegroup

Na przykładzie wersji Elitegroup staje się jeszcze bardziej oczywiste, estetyczne, aw pewnym sensie i konstruktywnej zaletą tej karty – jej zwartość. Nawiasem mówiąc, długość urządzenia wynosi 17,5 cm, co jest użyteczne gdy chodzi o przypadki typu Lian-Li i mini-ITX. W porównaniu z producentami deweloperzy Palit Elitegroup nie tworzą podwójny pasek, ponownie dokonywania obliczeń na obudowie z jednym wyjściem. Inną istotną cechą, dzięki której różni się karta graficzna GeForce GT 240 z Elitegroup, – jest obecność chłodnicy szwajcarska marka Arctic Cooling. Produkty tej firmy są cenione nie tylko przez użytkowników, ale również profesjonalistów. Systemy wentylacyjne AC są wiarygodne, który przedłuża życie i własne karty.

Wersja od Zotac

Biorąc pod uwagę GT 240 od różnych producentów, możemy rozczarowujące zakończenie pełnego biedy. I tak firma Zotac nie czyni takie zamiatanie osądów. W szczególności, oprócz dysku i instrukcji kupującego odbiera adapter do kabla HDMI-DVI, okulary 3D Vision i Boost broszur od Zotac. Ale inaczej GeForce GT 240 to marka jest również skłonny do minimalizmu. Potwierdzają to cecha jego odpowiednika z Elitegroup pod względem wymagań dotyczących liczby gniazd montowanych.

Układ chłodzenia jest wykonany w zasadzie z elementu aluminiowego, uzupełnionej wentylatorów. Twórcy nie miał żadnych przeszkód w realizacji i system chłodzenia pasywnego, ale prawdopodobnie wybrali ten schemat na podstawie rozważań oryginalności. Podsumowując opinię o tej wersji, zaletą byłoby na rzecz projektowania i, jak już wspomniano, rozszerzona konfiguracja. Ale znowu tylko na tle analogów tej samej rodziny. W stosunku do przyspieszenia, dzięki którym producenci i przyciągnąć uwagę klientów, doświadczenie nie jest tak różowo. W tej modyfikacji, GT 240 jest słabej przyspieszenia.

Wersja z Palit

Palit charakteryzuje właśnie fakt, że wykorzystuje w pełni potencjału pamięci. Wariant ten jest wyposażony w GeForce GT 240 1024 MB, choć oczywiście nie jedynym. W tej samej linii nie ma wersji z 512 MB. Palit wykorzystuje niezwykle duży system chłodzenia. Jest to zaskakujące, ponieważ szczególnie wymagana silna ochrona przed przegrzaniem karty niskiego zasilania. Z drugiej strony, ogrzewanie tej wersji jest najwyższa. Nie mogą być dwa wytłumaczenia: albo stały efekt termiczny lub dużym przyspieszeniem, które jest mówić osobno. Palit nie jest skąpy przydzielić użytkownikom maksimum tego, co może stanowić akcelerator. Dlatego też, jeśli chodzi o wydajność, ta karta może być uważany za najpotężniejszego wersji. Z drugiej strony, będzie musiał poświęcić estetycznie nieprzyjemne niuans. Jest to przede wszystkim obecność hałasu i nieusuwalny pasty termicznej.

Pozytywne opinie na karcie graficznej

Jeśli mówimy o meritum, które zostały zidentyfikowane w trakcie korzystania z tej karty, to na pewno pierwszy plan wysuwają się szerokimi możliwościami wideo. A właściciele powiedzieć, to nie tylko jakość transmisji obrazu, ale także szybkość w procesie przetwarzania wideo, który zapewnia GeForce GT 240. Odpowiedzi potwierdziły, że segment budżet akceleratora graficznego jest w pełni w stanie zorganizować tych, którzy przeważnie pracuje z edycji wideo. Zaletą jest możliwość podłączenia komputera PC oraz nowoczesne telewizory i inny sprzęt wideo bez konieczności stosowania adapterów. Nie bez powodu niektórzy producenci uzupełniają tę kartę dla kabli HDMI. Faktycznie, korzyści z pracy z wideo ze względu na znaczną różnicę urządzenia – dodanie akceleratora PhysX, który jest na minimalnym potencjale nadal zapewnia system wydajności.

Negatywne opinie na temat karty graficznej

Główną wadą, która jednak oczekiwać niedrogiej karty entry-level nie nadają się do stosowania w wymagających nowoczesnych gier. Obecność mocniejszym rezerwy na przyszłe zabawek i nie mówić. Ponadto, gdy wszystkie zalety pracy z nadawania wideo nie jest bez jego ograniczenia podłączone do gniazd TV. W szczególności, nie ma sygnału analogowego S-Video. Należy uczciwie powiedzieć, że nawet w drogich modeli akceleratorów grafiki połączenia analogowe nie są w coraz większym stopniu wspierany że i mówić o minimalnie obsadzone GeForce GT 240, którego cena wynosi 3000-3500 rubli. Ale coraz więcej osób są rozczarowani brak wsparcia dla SLI. Oznacza to, że korzystanie z innym tej samej karcie, aby poprawić wydajność komputera nie będzie działać.

Aby dopasować?

Użytkownicy modelu mogą zorganizować tanie komputery domowe. Ogólnie rzecz biorąc jest to rozwiązanie budżet, który jest prosty w każdy możliwy sposób. Jeżeli doświadczeni gracze mogą chcieć posiadać urządzenie do rozpraszania, zwiększyć wydajność, to dla zwykłych użytkowników wystarczy zainstalować sterowniki do karty graficznej GeForce GT 240 z płyty w zestawie i rozpocząć pracę z komputerem. Nowo zainstalowana karta rozwiąże problemu biura do edycji dokumentów, zapewniają łatwość pracy ze zdjęciami, a także pozwala na oglądanie filmów ze wszystkich zalet transmisji obrazu wysokiej jakości. Dla specjalistów, ta opcja będzie wygodne do pracy z małym typu HTPC multimedialnych. Jeśli pójdziesz do gry, a następnie potencjał akceleratora graficznego może być realizowane tylko jako jednostka zależna elementu systemu.

wniosek

Model jest dość specyficzne karty reprezentujące poziom wejścia. Dla Nvidia GeForce GT 240 cechuje wszystkich typowych wad takich urządzeń, ale w niektórych aspektach oznakowanych i przyjemnych niespodzianek, rozczarowanie i boli. Na pewno, że opierają się na średniej wydajności nie jest: to jest minimalne, a to będzie musiał zaakceptować. Od przyjemne to, aby zapewnić szeroki i nawet rzadkich możliwości przetwarzania wideo, nie wspominając o możliwość oglądania HD-filmów. Z drugiej jednak strony jest to nietypowe dla taniego sektorze publicznym, zawierać ograniczenia dotyczące korzystania z technologii SLI, co zwykle pozwala zwiększyć potencjał graficzny systemu.