664 Shares 1926 views

„Gazela” siłownik sprzęgła: urządzenie sterujące

Jednym z elementów mechanizmu sprzęgła – napęd hydrauliczny, który pozwala pracować na kołach i kosz. Najważniejszym elementem jest siłownika sprzęgła. Zapewnia przenoszenie oddziaływania z elementów mechanicznych, które są umieszczone w koszu. W pojazdach „Gazelle”, też ma cylinder roboczy. Przyjrzyjmy się jak niewolnik sprzęgło cylinder „Gazelle”, na jakiej zasadzie działa ten element, który spotkać niepowodzenie, jak służyć tej części i zmienić.

Jaki jest cylinder działa?

Ten szczegół zapewnia mechanizm do kierowania nadmiaru ciśnienia z pompą hamulcową w celu zwolnienia sprzęgła talerza. W rezultacie, PPC jest transmitowany wpływ, a kierowca może zmieniać biegi.

Praca „Gazelle” cylinder sprzęgła (fot Jest w tym artykule) na urządzeniu nie różni się od takich balonów do innych modeli aut. elementy konstrukcyjne jest dość prosta. Cylinder ma metalową obudowę ze specjalnego zaworu lub elementu do wylotu powietrza. Wewnątrz urządzenia znajduje się tłok popychacz ze sprężyną.

Od szczegółu prac w układzie hydraulicznym, powinno być uszczelnione. Osiąga się to przez obecność pierścieni uszczelniających i pylnika ochronnej.

Roboczy cylinder „Gazelle” sprzęgło znajduje się pod kabiną, na obudowie koła zamachowego silnika. Mistrz i cylindry robocze są połączone ze sobą za pomocą rury stalowej i gumowego węża, aby wytrzymać wysokie ciśnienie.

Zasada działania

Ta część mechanizmu sprzęgła przyjmuje siły, które są przenoszone przez gaz do pompy hamulcowej. Następnie ciśnienie działa na inne elementy. Łożysko uwalnianiu i „korek”. Cylinder roboczy Gazeli „Coupling”, to urządzenie, które opisaliśmy zawiera rurkę z siłownika hydraulicznego. Na wyjściu nie ma zapasów. Ostatni z jednej strony przylega do tłoka cylindra, z drugiej strony dochodzi do widełek sprzęgła.

możliwe błędy

Przyczepność na „Gazela”, mimo wszystkich swoich zalet, wciąż pozostawia wiele do życzenia. Dla każdego właściciela samochodu sprzęgło przynosi wiele niedogodności, a to staje się ból głowy. Z powodu niedoskonałej konstrukcji montażowej, która nie jest bardzo trwały i niezawodny, to jest bardzo często zmieniać różne składniki biorące udział w naprawie i regulacji. Właściciele podoba tylko jedno – koszt nowej „Gazelle” siłownika sprzęgła jest stosunkowo niska, a naprawa nie jest zbyt wielkim problemem. Element zdemontowane demontowane, prowadzi Rozwiązywanie problemów. Następnie zmienia zużyte części cylindra i są ustawione z powrotem.

Fakt, że zbliża się do naprawy „Gazelle” cylinder sprzęgła, powiedzmy następujące funkcje. Alarmy mogą wskazywać na gwałtowny spadek poziomu cieczy w zbiorniku. W tym przypadku, pod samochodem, w miejscu, gdzie cylinder będzie charakterystyczne plamy. To pokazuje, wyciek płynu roboczego. Wśród przyczyn – zniszczenie elementów uszczelniających lub naruszenia integralności węża. Rozwiązać ten problem jest dość prosta. Należy wymienić uszkodzone elementy i integralności zostaje przywrócona.

Ponadto, uwalnianie cylindra w dół powiedzieć awarie lub zbyt miękki pedał. Może to wskazywać na obecność powietrza w przewodzie. Rozwiązać ten problem, można użyć pompowanie. W trakcie rozpatrywania cylindra roboczego i znalezienie pęknięć (lub miejscach, przez które powietrze może wejść do bagażnika), pozycja może być częściowo naprawione lub wymienione przez nowego produktu. Przyjrzymy się, jak zmienić siłownika sprzęgła na „Gazela”.

Jeżeli pedał sprzęgła stopniowo zwisa, istnieją problemy z dźwigni zmiany biegów w punkcie kontrolnym, bez spadającego poziomu płynu w zbiorniku, i dostosować pedały nic nie dają, oznacza to awarię sprężyny powrotnej. Rozwiązać ten problem zostanie zastąpiony.

Sprzedaży można znaleźć zestaw „Gazelle” siłownika sprzęgła, które obejmuje cylinder główne części podlega nadmiernym zużyciem i być regularnie wymieniane. Te zestawy naprawcze pozwalają na wykonywanie napraw sam montaż. detal jest proste, ale nie jest on całkowicie rzadko. Ale gumowe elementy uszczelniające są wykonane z niskiej jakości odmian gumy szczerze. Ma to wpływ na trwałość pracy. Ale wystarczająco często, aby przywrócić funkcjonalność zastąpić kołnierz sprzęgła „Gazela” cylindra roboczego. W zależności od zestawu uszczelniającego producenta może kosztować od 300 do 500 rubli.

mankiety naprawy

Jeżeli w chwili naciśnięcia pedału, ona spada, a potem pozostaje na poziomie gruntu i wznosi się z powrotem, mówi o problemach ciśnienia płynu w sprzęgle linii hydraulicznej. Używać urządzenia z takich wad nie jest pożądane, a nawet zabronione. Jeśli tak się stanie w taki sposób, że można dostać tylko do najbliższej stacji serwisowej z windą lub wiadukt.

Przyczyny niepowodzenia mankiety i jak je rozwiązać

Wśród przyczyn może być wyciek płynu roboczego z powodu dekompresji, zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym, zavozdushnivanie, utrata wydajności cieczy roboczej. Jeśli występują podobne problemy, i są one połączone z płynem hamulcowym, to wszystko jest rozwiązany poprzez zastąpienie i pompowania.

Bardziej złożone pod względem rozwiązań są usterki związane z naruszeniem integralności. Często dekompresję powodu zużycia uszczelnienia. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy nie ma nieszczelności.

mankiety diagnoza

Jeżeli płyn hamulcowy ucieka przez kołnierz cylindra roboczego, podczas jego badania na szczegółach będzie obserwowany kropelki cieczy. Wymienić uszkodzoną mankiet może być wykonany własnymi rękami. Do napraw trzeba remkoplekty, szczypce i klucze „13” i „17”. Należy również kupić nowy płyn hamulcowy. Czasami trzeba imadła.

Jak wymienić mankiet?

Tak więc, aby naprawić mankiet następująco. Najpierw zdemontować cylinder roboczy. Aby to zrobić, trzeba mieć pewną siłą, aby wywrzeć nacisk na widełek sprzęgła i wtedy, gdy tłok pójdzie, zwolnij trzpień i wyjąć go z cylindra. Następny element 17 osłabiać nakrętka trzyma węża. Kluczem 13 wywijać śrub, które odbyły cylinder na PPC skrzyni korbowej. Następnie całkowicie obrócił cylinder z wężem. Dalej już zdemontowane cylinder roboczy „Gazela Dalej” sprzęgło starannie kontrolowane. W tym celu jest ono oczyszczone z brudu, a następnie zdemontować konstrukcję.

Mankiet musi być usunięty z kleszczami. Usuwa się z pierścienia mocującego rowka i tłok jest usuwane. Jeśli są ślady utleniania i korozji na powierzchni tłoka, a następnie dla rozpuszczalnika. Po wyjęciu sprężyny powrotnej, konieczne jest, za pomocą czystej szmatki wytrzyj części cylindra pracy (tak zwane „lustro”).

Następnie analizuje się w tulei cylindrowej, skontrolować części wewnętrznych. Powinny być kontrolowane tak starannie, jak to możliwe, aby zobaczyć zużycia, zlewy, pęknięć. Często jedna z przyczyn usterek może być źle wykonane części. Na przykład, usterka hamulce mogą być spowodowane niepoprawnie pracy cylindra othoningovannogo lustro. Wzdłużne rowki na powierzchni może spowodować zużycie mankietu.

Wymiana mankiet zaczyna się od wstępnego przetwarzania nowych części z płynem hamulcowym. Następnie tłok jest zamontowany na cylindrze i wargi uszczelniające są wypełnione. Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności. Po zakończeniu prac na płyn hamulcowy wlewa i pompuje sprzęgło do czyszczenia powietrza.

Należy pamiętać, że nowe mankiety potrzebują czasu na docieraniu i polerowaniu. W tym czasie drobny wyciek możliwe. Ważne jest, aby stale monitorować poziom płynu hamulcowego w układzie. O cylindrów dla „Gazelle Dalej” Muszę powiedzieć, że praktycznie nie przeciekać. Ten problem został rozwiązany. Producent ustawia produkt firmy „Saks”.

Instrukcje dotyczące wymiany cylindra roboczego

Wymiana siłownika sprzęgła „Gazelle” jest bardzo proste. Ale przed użyciem strzykawki pompuje płyn hydrauliczny.

Następnie, za pomocą kapturka końcowego „10” obrócił nakrętki mocujące zbiornik i odłączyć wąż. Następnie odłącz metalową rurkę, która idzie do pracy i głównych cylindrów. Następnie od strony głowy „13” cylindra jest złożony nakrętki PPC. Z kluczem „17” zostanie usunięty wąż doprowadzający. Pozostaje tylko odkręcić nakrętkę. Po można zdemontować kawałek, a na jego miejsce ustanowić nowy. W tej wymianie „Gazelle” cylinder sprzęgła skończył. Nadal potrzebne w odwrotnej kolejności.

Jak wyregulować sprzęgło?

Jeżeli samochód nie dotykać, a tym samym potrzeba korekty „Gazelle” z siłownika sprzęgła. W tym przypadku, pedał sprzęgła więcej niż jest to konieczne ze standardami producenta.

Linijka zmierzyć odległość od podłogi do pedałów samochodowych i obserwować wyniki. Jeśli jest ona wyższa niż 14-16 cm, podczas gdy śruba jest regulowana. Ten ostatni znajduje się pod maską (gdzie końce elementu łączącego). Nakrętka zabezpieczająca na śrubie zaostrzenia, osiągając w ten sposób niezbędną skok pedału. Aby zwiększyć skręt nakrętkę luka. Oraz w celu zmniejszenia – odkręcić.

Regulacja skoku popychacza widełek sprzęgła

W tym celu, para szczypiec odłączyć wtyczkę ze sprężyny powrotnej. Następnie sprężyna zostaje całkowicie usunięty. Dalsze linijkę lub mierzone gon sprzęgła jednokierunkowego. Gon umieścić tak, aby mogła w czymś stykają.

Gdy element jest prawidłowo zainstalowany na prasie wideł do przodu, aż się zatrzyma i naprawić go w tej pozycji. Następnie zapamiętać położenie wielokąta względem widelca. W najnowszej wersji i sprawdzić luz. Jeżeli jest ona mniejsza niż zasad ratingowych, które znowu rządzą korek.

Pierwszą rzeczą, jaką należy przytrzymać klawisz nakrętkę regulacyjną. Drugim kluczem odkręcić nakrętkę. Następny kleszcz naprawić popychacz przed obracaniem. Następnie odkręcić nakrętkę i obracając nakrętkę regulacyjną szukać odpowiednich wolnych Forks. Jeśli wszystko jest w porządku, popychacz ponownie przytrzymaj szczypce i dokręcić nakrętkę.

Krwawienie cylinder roboczy

Przyjrzyjmy się, jak pompy siłownika sprzęgła na „Gazela”. Do tego potrzebny jest wąż, który może być mocno umieścić na okucia wylotowej. Ponadto, przygotowanie dużej strzykawki, która mieści się pod wylewką średnicy węża. Musisz również kluczem odkręcić zawór odpowietrzający.

Co dalej?

Wirowano przez pompowanie korek zbiornika wyrównawczego. Ponadto, strzykawki i wydalić płyn zyskuje niej powietrza. Przewód jest połączony na jednym końcu z zaworu, drugi – do strzykawki. Odkręceniu zaworu nacisnąć klawisz na strzykawce, a ciecz jest wprowadzana. Następnie, bez konieczności zdejmowania węża, zawór jest wirowały tak, że nie dostać powietrze. Następnie trzeba siedzieć w kokpicie i stworzyć ciśnienie w układzie. Aby to zrobić kilka razy nacisnąć pedał sprzęgła (ale nie mniej niż pięć lub sześć). Potem idziemy pod maską i stopniowo odkręcić zawór.

Jeśli wąż przezroczysty, zobaczysz, jak to idzie z zavozdushennaya cieczy. W tym przypadku poziom w zbiorniku będzie spadać. Jest to konieczne, aby utrzymać go. Dlatego ponownie wlać nowy płyn hamulcowy do maksymalnej kreski. Ta procedura jest następnie powtarzany jeszcze raz. Znowu siedzieć w kokpicie i stworzyć ciśnienie w układzie sprzęgła przez naciśnięcie pedału kilkakrotnie. Następnie zawór wirowano i sprawdzić stan cieczy. Bubbles powinna być mniejsza. Procedura ta powtarza się, aż do momentu, gdy powietrze jest całkowicie usunięte z systemu (i dlatego jest tak ważne, aby stosować wąż przezroczysty).