640 Shares 7175 views

Jakie są objawy schizofrenii u kobiet?

Schizofrenia – jest jedną z najczęstszych chorób psychicznych. Zgodnie z danymi klinicznymi, że cierpi z jednej osoby na sto. Istotą tej choroby jest stopniowa zmiana myślenia, postrzegania otaczającej rzeczywistości, działalności społecznej i innych cech behawioralnych. Jest to stopniowy, ale stały regres osobowości. W przeciwieństwie do opinii publicznej, schizofreników nie są niebezpieczne dla innych, ale mogą powodować znaczne szkody dla siebie, a więc odwołać się do kliniki w przypadku podejrzenia obecności choroby u siebie lub kogoś z rodziny jest koniecznością. I nie bój się nadchodzącej męki – nie działa w tym stanie zaburzeń psychicznych mogą być traktowane dość łatwo, w tym leków.


grupa ryzyka

Według statystyk, schizofrenia dotyka mężczyzn częściej niż kobiety, młode rzadziej niż dorośli. To ze względu na fakt, że choroba jest w słabsza płeć jest rzadsze, a jego objawy mają piękne panie gorzej zidentyfikowane. A objawy schizofrenii u kobiet mogą się istotnie różnić od jej przejawy u mężczyzn. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak często objawy i specyficzny.

Kiedy wydaje się, że pierwsze objawy schizofrenii u kobiet

Zasadą jest, że choroba jest fair sex objawia się dość późno – w wieku 25 lat lub później. Ponadto objawy w tym momencie dość powolny, ale ponieważ są one rzadko zauważył. Dlatego też wiedzieć, jakie objawy schizofrenii może wykryć chorobę we wczesnym stadium, trzeba znać każdą kobietę. Ponieważ czasie leczenia – pewny sposób do odzyskania!

Schizofrenia: Objawy i oznaki są wspólne dla wszystkich

Niezależnie od płci czy wieku, wśród pierwszych alarm, prognostyczna ewolucja choroby są zaburzenia cech osobowych. Na przykład, człowiek może pojawić się wcześniej nieznaną twardości i agresji, depresji. Jest również charakteryzuje się spadkiem aktywności społecznej, starając się izolować się od innych. Istnieją obawy, lęk, rzadko, wręcz przeciwnie, nadmierna wesołość, częste euforia. Halucynacje mogą pojawić się bardzo szybko.

Pierwsze objawy schizofrenii u kobiet

Jak już wspomniano powyżej, piękne panie choroba ta objawia się nie tak jasny i znacznie później niż mężczyźni. Pierwszym objawem może być nagle objawia nieostrożność, drażliwość, uczucie zimna. Możliwe naruszenie logiki myślenia i częstego powtarzania tych samych słów.

Objawy schizofrenii u kobiet: częstotliwość

Z reguły mężczyzn dość proste – są one albo chory lub zdrowy, stan pośredni są rzadko znane. Ale ze wszystkich płci może być odwrotnie: w życiu codziennym, kobieta może być dobry i słodki, aby utrzymać przyjazne stosunki, skutecznie działać. Ale w okresach zmian hormonalnych, które są typowe warunek żeński, takich jak ciąża, miesiączka i porodu, zawsze słodka pani po prostu nie może się nauczyć. To nagle pojawia się złość, drażliwość, ewentualnie stan maniakalno-depresyjną. Nie wolno nam zapominać, że jest to bardzo niepokojące objawy! W żadnym wypadku nie należy odpisać wszystko tylko na hormony – możliwe jest, że występują one tylko pomóc mówiąc o postępujących objawów chorobowych.

Leczenie schizofrenii żeńskiej

Oczywiście, w pierwszym podejrzeniem zaburzeń psychicznych wizyty u lekarza jest konieczna. Ale tu jest hospitalizacja nie bardzo rozsądne: kobieta ciężko znieść rozłąkę z najbliższymi, a ponieważ takie działanie może tylko pogorszyć sytuację. Gdzie najlepszy efekt może mieć stałego wsparcia przyjaciół i krewnych, leczenia i regularne monitorowanie przez psychiatrę.