730 Shares 6057 views

Szlifowanie szkła samochodowego. Jak ciąć szkło

Utrzymanie optymalnej widoczności w samochodzie jest jednym z podstawowych warunków bezpiecznej jazdy. Przednia szyba w tym względzie najbardziej odpowiedzialny, ale jest to także najbardziej otwarte na drobne uszkodzenia i zanieczyszczenia. Małe zarysowania, rozdrabniania, cięcia lub pęknięć wpływa nie tylko przez współczynnik wzroku, ale również od wewnętrznej struktury produktu. Dlatego, szlifowanie szkła staje się obowiązkowy środek, który jest produkowany w regularny sposób w odpowiednich odstępach czasu.

Rozwiązywanie problemów ze szkła

W trakcie kontroli, można ocenić, jak poważne pogorszenie powierzchni, i wyciągnąć wnioski na temat sposobu postępowania. Czasami, po szklance oceny zdemontowane i zainstalowane w ich miejsce nowe. Najczęściej, sprawdzając w celu określenia zakresu szkody – to daje możliwość dokładniejszego wyboru środka ściernego. Kryterium oceny jest głębokość ubytku. Pierwsza kategoria – nieznaczne uszkodzenia przed zarysowaniem głębokości około 50 mikronów. To jest po drugiej kategorii – tnie i drobne wióry do 200 mikronów. Ale najbardziej wymagających szlifowania szkła samochód wykonywane na uszkodzenia mocowania, którego głębokość wynosi około 300 mikronów. W tym przypadku, chcesz szlifowania zgrubnego narzędzia, jak również odpowiednią pastę. Natomiast w przypadku drobnych pęknięć i nacięć, użyj drobnych materiałów ściernych. Jednak o wyborze pasty powinny być omówione oddzielnie.

Wybór pasty do polerowania

Dla zwykłych kierowców planujących przywrócić powierzchnię szkła w jego garażu, zaleca się, aby uzyskać pastę do obróbki ręcznej. Po pierwsze, szkła szlifowanie narzędzi ręcznych ma mniej szorstka i twarda działań na powierzchni, eliminując stosowanie nowych cięć. Po drugie, jeśli chodzi o efekt nie są dużo gorsze od składu zawodowego, jeżeli są stosowane prawidłowo. Podstawą większości past polerskich ręcznych zawierają tlenek chromu, przy czym narzędzie może być wykorzystywane do delikatnych powierzchni – nie tylko dla szyb samochodowych, ale także w biżuterii polerowania ekranów mobilnych, etc …

W tej grupie również pasty do zębów mają swoje różnice. Na przykład, związki o szorstkiej podstawy muszą być zakupione w celu wyeliminowania oczywistych zadrapania i zarysowania silne. To nie jest dość gruba pasta, ale muszą też uważać, bo z intensywną nie polerowane, ale w sensie dosłownym, cięcie materiału ściernego jest zapewniona. szkła szlifowanie, które nie mają głębokie uszkodzenia można zrobić związki miękkie. Zapewniają one większy stopień efektu czyszczenia, usuwania zacieraniu matę. Ponadto, nie jest to kategoria dekoracyjne ręcznie pastą, która nie jest tak wiele zmaga się z urazami, jak Impart szkło biżuteria połysk.

Przygotowanie do polerowania

Oczyszczający i regenerujący działanie z ciałem i szyb samochodu wykonywane tylko po dokładnym umyciu. Urządzenie musi być przemyto, wysuszono, a następnie poddano działaniu dmuchawy. Trzeba dmuchać na drobne cząstki pyłu, które mogą pozostać na powierzchni szkła. Ponadto jest to konieczne w celu przygotowania folii polietylenowej w stopniu wystarczającym do pokrycia całego pojazdu.

Folia powinna obejmować cały organizm, a następnie wykonać otwory w oknach, w strefie przedniej szyby. Jest to konieczne, aby zapewnić, że nie jest w rankingu ścierny w obszarze non-target. Krawędź przycięta folię delikatnie przykleić taśmę maskującą.

W zależności od techniki zostaną przeprowadzone szlifowanie przedniej szyby i przygotował odpowiednie narzędzie. Zwykle, w przypadku pracy przy użyciu specjalnej maszyny do szlifowania z silnikiem elektrycznym lub akumulator i filcem w zasięgu dyszy. W tym samym czasie jest konieczne, aby rozcieńczyć pasty ściernej z wodą jako instrukcje określony skład.

Technika operacji

Aby rozpocząć pasta powinna być stosowana na obszarach problemowych. Odbywa się to bez udziału szlifierek – ręcznie nakładana na kole filcu i uciera się na docelowej powierzchni. Mielenie odbywa się w małych okrągłych obszarów o średnicy około 30 cm. Jeśli chodzi o liczbę punktów uszkodzonych obszarów, należy skupić się na nich. W każdym razie, długo utrzymywał się na tym samym miejscu, nie może być inaczej uformowane dent. Głównie szlifowanie szkła musi korygować wady fizycznej struktury, a to będzie bardzo miękki wpływu. Jeśli jest sucha i szoku termicznego w punktach przetwarzania, jest konieczne dodanie niewielkiej ilości wody na powierzchni szkła. Po zakończeniu całej kompozycji przemywa się, a szkło może być dodawane jako dodatkowe proces oczyszczania szczególną starannością mycia samochodu.

Polerowanie jest różny od szlifowania szkła?

polerowania szkła można również dodatkową procedurę po polerowaniu. W istocie, to bardziej precyzyjnych operacji wygładzania nierówności, ponieważ postępuje melkoobrazivnye zastosowanych materiałów. również aktywowana polerowania koła, materiały do mycia rąk i mieszaninę ścierniwa. Jak szlifowanie szyby samochodu, polerowanie może wyeliminować małych wad. Ale jego głównym zadaniem – jest zapewnienie atrakcyjnego wyglądu powierzchni i połysk z zarysowaniami brakiem mat.

wniosek

Z zastrzeżeniem zasad polerowania wad można zminimalizować powierzchnię szkła i zwiększyć swoje pierwotne właściwości dekoracyjne. Jednak polegać na tej operacji, jak często i regularnie mierzyć odzysku szkła nie powinniśmy. Sama wpływa ścierne ułatwia szybkie zużycie materiału, a zatem pożądane jest, aby zapobiegać występowaniu wad. Zazwyczaj mielenie szkła odbywa się po wytworzeniu dużej liczby małych rys i pęknięć. Które mogłyby doprowadzić do takiego stanu? Najczęstsze czynniki obejmują wpływu szczotek doświadczonych zmotoryzowanych „dozorcy” Czyszczenie i Skrobaki, plamy i odczynników tak. D.