847 Shares 7212 views

Decarbonizer "Laurus": opinie. Jak najlepiej korzystać z „Laurus”?

W trakcie pracy jednostki napędowej pojazdu w komorze spalania stanowi część mieszanki paliwowo-powietrznej, która osadza się na zgarniaczu i ściskania pierścienia, jak i tłoków i cylindrów. Z biegiem czasu, to prowadzi do tego, że pierścienie kłamiemy i nie wypełniać swoje funkcje. Zwiększone zużycie paliwa i zmniejszenie dynamicznych cech motorycznych. W tym przypadku można użyć Decarbonizer „Laur”. Opinie konsumentów, zalety i wady środków i sposób jego stosowania weźmiemy pod uwagę w tym artykule.

Niektóre ogólne informacje

Obecnie istnieje ogromna ilość pieniędzy do czyszczenia silnika samochodu. Są to zarówno krajowych i zagranicznych producentów, który działa dobrze. W tym artykule chciałbym mówić o produkcie krajowym dla Decarbonizer – „Laura”. Odpowiedzi o nim chodzić więcej niż pozytywne, a wielu kierowców preferuje pranie. Ale chciałbym tylko zauważyć, że jeżeli silnik pojazdu wymaga poważnych napraw, jego czysty „Laurus” lub inne podobne środki nie pomogą. Nie rozwiąże problem tylko remont.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Decarbonizer mogą być wykonane własnymi rękami. Nie ma wielkiego, chociaż wiele zależy od konstrukcji samochodu. Im bardziej nowoczesny, tym dłużej trwa. Ale często Decarbonizer wykonywane na silnikach, które są już biegają, i dość mocno zanieczyszczonych osadów węglowych. Zazwyczaj kierowcy są płukane siebie, ponieważ będzie to zaoszczędzić część pieniędzy i zrobić cokolwiek na sumieniu.

Przyczyny pojawienia zakoksovki

Przede wszystkim chciałbym, aby zrozumieć dokładniej, dzięki czemu przyczynia się do poważnego zanieczyszczenia silnika. Faktem jest, że w trakcie eksploatacji pojazdu, często konieczne jest jechać przy niskich prędkościach. Prowadzi to do tego, że w zaworach i ścianach komory spalania, utworzonej sadzy węglowej. Chociaż w rzeczywistości nie jest to jedyny powód, z koksowania silnika spalinowego, ponieważ cały ich wagi:

  • stosowania paliwa o niskiej jakości;
  • Jazda na silniku nie jest ogrzewany;
  • nie nadaje się do oleju użycie motorowej.

Wszystko to stopniowo prowadzi do tego, że lakier jest coraz więcej i więcej. Ostatecznie, mobilność jest ograniczona kompresji i olejowe pierścienie. Przyczynia się to do wzrostu zużycia oleju silnikowego, pogorszenia dynamiki i innych problemów.

Oczywiście, aby rozwiązać problem będzie Decarbonizer „Laurus”. Opinie konsumentów to potwierdzić. Spójrzmy prawdzie w oczy, to dobrze, że produkt krajowy jest, jak go używać, a czego nie należy zapominać.

„Miękkie” Czyszczenie

Jest to dość popularny sposób dbać o silnik. Dla najbardziej nadaje się do właścicieli nowych samochodów lub tych, którzy po prostu przeszedł gruntowny remont. Metoda ta polega na tak zwanej prewencyjnej „miękkie” mycie silnika. To pozwala utrzymać wewnętrzną czystość silnika w trakcie jego trwania. „Soft” na sucho – cykliczna impreza, która powinna być przeprowadzona co 2-3 tysięcy kilometrów. W tym przypadku, używane również raskoksovyvatel „Laurus” opinie z których będziemy patrzeć.

To prawda, że nie potrzeba żadnych umiejętności. Wszystko, co jest wymagane od kierowcy jest dodanie „Laurus” w paliwie, obserwując pewne proporcje i odstępy. W rezultacie w komorze spalania bloku tworzy warstwę ochronną, która zapobiega powstawaniu sadzy, w określonym czasie. Jeśli procedura powtarza się regularnie, zakoksovki nie może się bać.

Silnik Decarbonizer "Laurus": instrukcja, zdjęcia

Jeszcze bardziej popularne i odpowiednie metody mycia silników samochodowych – „twarde” czyszczenie. Fakt, że nie wszyscy kierowcy regularnie stosując dodatki detergentowe w paliwie, a nie każdy jest właścicielem nowego samochodu. Niska jakość paliwa i ciężkie tryby pracy prowadzi do tego, że silnik jest ciężka i traci swoje właściwości użytkowe.

Pierwszym krokiem jest zalecane, aby przeczytać instrukcji użycia Decarbonizer „Laurel”. Opinie mówią, że jest niezgodność z dawkowanie często prowadzi do smutnych konsekwencji. Producent mycia zaleca wypełnienie cylindrów 45 ml cieczy i po czym natychmiast w pobliżu portu dostępu. Odbywa się to w celu utworzenia łaźnię parową. Jednocześnie musimy spróbować umieścić tłoki na tym samym poziomie i pozostawić płyn przez 1 godzinę. Zaleca się również, aby okresowo obracać tłoków.

Kilka godzin później, odkręcić świece i zamknąć otwory technologiczne czystą szmatką. Odbywa się to w celu uniknięcia wpadnięcia do płynu do mycia na częściach samochodu. Następnie należy przekręcić starter i tak kilka razy w ciągu 5-10 sekund. Zatem pożądane jest całkowicie wcisnąć pedał przyspieszenia. Spowoduje to, że resztki „Laura” całkowicie wyjść z systemu. Następnie należy uruchomić silnik i dać działać przez 10-15 minut na biegu jałowym i zmiennym progazovkoy.

„Laurus” oznacza dla Decarbonizer: opinie konsumentów

Dla wielu kierowców próbował na ich silników to znaczy. Większość kierowców pozytywnie na tym praniu. Niemniej jednak, istnieje wiele niuansów, które powinny być podjęte i co mówią kierowców. Po pierwsze, w celu uniknięcia problemów przy czym układ zapłonowy jest zalecane, aby usunąć z gniazda czujnika Halla lub zwarcia centralny BB jest przenoszona do podłoża. W każdym razie nie możemy uniknąć zapłonu oparów ponieważ iskry pojawił. Po drugie, zaraz po płukaniu należy wymienić olej w układzie. Konieczne jest, aby wykonać ten element. Fakt, że spłukiwanie szlamu osiada w skrzyni korbowej. W związku z powyższym, w czasie to wszystko wymieszać z tłuszczem, co nie jest dobre.

Większość właścicieli samochodów planują umyć tuż przed MOT. Jeśli wykonać całą pracę samodzielnie, to działa bardzo budżetu. Aby pomóc początkujący kierowcy mogą otrzymać informacje zwrotne i instrukcji. Silnik Decarbonizer „Laurus” i powinna być wykonywana regularnie w celu osiągnięcia optymalnych rezultatów. W niektórych przypadkach procedura ma sens powtarzać.

Szczegóły pełnego Decarbonizer

Konieczne jest, w celu ustawienia pojazdu w pozycji poziomej (podczas zmiany oleju). Pojazd silnikowy musi być podgrzewana do temperatury roboczej. Bez niej nie będzie możliwe uzyskanie efektu łaźni parowej. Kolejny krok – wyżymania czopki lub dysze odstawienia, w zależności od rodzaju urządzenia sieciowego (napędowego lub benzyny). Ponadto, jak wskazano powyżej, konieczne jest ustawienie tłoków w pozycji środkowej. Aby tak dokładne jak to tylko możliwe za pomocą śrubokręta, który jest mierzony przez głębokość, na której znajduje się w momencie, gdy tłok. Wał korbowy może być obracany ręcznie przez 5-10 stopni. Musimy procedurę w celu zapewnienia, że nie było przekroczenie wydatków „Laurus” i zostało rozłożone bardziej równomiernie.

Dozowanie „Laurus” najlepsze wykorzystanie strzykawki. Jeśli zauważysz, że po pewnym czasie butla jest pusta, to jest możliwe, aby wlać trochę prania. W odniesieniu do czasu trwania Decarbonizer, to nie jest żadna opinia. Ktoś pozostawia zgodnie z instrukcją na godzinę, podczas gdy inni kierowcy, aby osiągnąć najlepszy efekt myte przez 12-14 godzin. Tutaj każdy dla siebie musi decydować za siebie. Efekt „łaźni parowej” pozostanie tylko za pierwszym razem, ale w ciężkich przypadkach, warto wykonać Decarbonizer około 12 godzin. Po świece są dokręcone, konieczne jest, aby uruchomić silnik i pozwolić mu pracować przez jakiś czas (około 15 minut), pożądane jest, aby nie zwiększać prędkość do 2,5-3,0 tys. Kolejny krok – wymiana oleju i filtra.

Jakie problemy mogą się pojawić?

Nie zawsze proces Decarbonizer idzie jak w zegarku. Jednak metoda ta jest znana od dawna. Oczywiście, wcześniej używany kilka innych sposobów. Na przykład, dla przodków Decarbonizer jedynie zmieszane nafta i acetonu w stosunku 1: 1. W rzeczywistości, „Laurus” ma podobną strukturę z kilkoma różnicami. Fakt, że po płukaniu z komory spalania, z filmem olejowym ścianki cylindra jest całkowicie usunięta. Dlatego pierwsze uruchomienie silnika po Decarbonizer można nazwać krytyczną. Kiedy nie było żadnych specjalistycznych narzędzi, a aceton użyto i nafty, to doprowadziło do pojawienia się na tłokach zadziorów i innych defektów.

Ale ten brak nowoczesnych środków nie są, ponieważ po użyciu ich na ścianach filmu olejowego powstaje, który chroni system przed zwiększonym tarciu. Ale wielu kierowców nadal nie ufa treść i dodać trochę oleju silnikowego do cylindrów. Groźny w nim nic, to spalić i będzie latać do rury wydechowej. Czasami jest to bardzo trudne do uruchomienia pojazdu po Decarbonizer. W tym przypadku zaleca się, aby zainstalować zestaw nowych świec zapalanych lub starszych, a gdy są gorące, należy spróbować uruchomić silnik. Jeśli to konieczne, procedura musi być powtarzana kilka razy.

Jednak znaczenie

Mamy już zorientowali się trochę z zadowolenia Decarbonizer „Laurus”. Co to jest i jak to działa, wiesz równie dobrze. Ale chciałbym podkreślić kilka dość ważnych szczegółów, które mówią, jest niezwykle rzadkie. Faktem jest, że idealnie, Decarbonizer powinno przyczynić się do zwiększenia kompresji bloku. Ale czasem dzieje się odwrotnie – kompresja spada.

Często tak się dzieje w przypadku starszych silników o znacznym przebiegu. Zużycia części tłoka w silniku przez dłuższy okres czasu przekroczył wszelkie normy i sadza spełnia funkcję uszczelnienia pomiędzy cylindrem i tłokiem. Kiedy Decarbonizer wykonane, sadza jest usuwana. Prowadzi to do spadku kompresji. Stąd, zbliża się remont bloku. Dlatego, ze 100% pewnością mówić o korzyściach płynących z myciu silnika nie może. W jednym przypadku Decarbonizer może znacznie opóźnić naprawy, inne – wręcz przeciwnie.

Że kierowcy radzicie?

Co dziwne, wielu kierowców woli korzystać z „miękkiego” Decarbonizer. Jest to metoda mniej efektywna i bardziej rozciągnięte w czasie. Niemniej jednak, od was nie wymaga żadnego wysiłku. Wystarczy go zalać określoną ilość cieczy w zbiorniku i dalej. Nagar choć przez długi czas, ale nadal stopniowo zanikać, tym większe obciążenie silnika, tym szybciej i lepiej proces płukania odbywa się, co najmniej o tym mówić licznych przeglądów. Środki do Decarbonizer „Laurus” od krajowych producentów, jest tani, ale jego wydajność jest nie gorszy niż „Liqui-ćma” lub „wysokich obrotach”, który po cenie kilkakrotnie wyższa.

Ponadto, kierowcy mówią, że „Laurus” najbardziej neutralny dla uszczelnień gumowych i uszczelek. Mimo to, nie należy używać go zbyt często, ponieważ gruczoły i stara uszczelka nie może wytrzymać. Trzeba jednak zauważyć, że jeśli nie ma zbyt wiele produkcji, Decarbonizer nie pomoże. Tak, ta metoda może być opóźniony remont bloku, ale w końcu to nie da się uniknąć.

podsumować

Jednak sieć jest znacznie częstsze pozytywne opinie. Pierścienie Decarbonizer „Laurel” jest naprawdę w stanie odzyskać ich mobilności. Ale wiele zależy od stanu jednostki napędowej oraz kwotę depozytu. W niektórych przypadkach, w celu uzyskania bardziej lub mniej widoczne musisz wykonać kilka kolejnych myje wyników. Dopiero wtedy wyższa wydajność kompresji i zużycie oleju spadnie.

Osobno kilka słów, powiedziałbym złożoność silnika Decarbonizer „Laurus”. Opinie mówią, że on-line agregat 4-cylindrowy nie jest problemem, a następnie w kształcie litery V silników bardziej skomplikowana. Oczywiście, istota pozostaje ta sama, ale aby umieścić tłoki o to samo stanowisko jest już trudne. Nie zapomnij podłączyć że każda jednostka może być instalowany oddzielnie. Reszta procedury jest podobna do wyżej Decarbonizer.

Więc mamy do czynienia ze środkami „Laurus”, instrukcja do prania i innych ważnych momentach. Jeśli nie ma czasu ani chęci do prowadzenia samodzielnego silnika Decarbonizer, możliwe jest zastosowanie do myjni, najlepiej poświadczonym. Tam eksperci wykona system jakości prania. Jeżeli silnik w rzędzie samochodem, to będzie kosztować przyjemność kilka tysięcy. Dla układów napędowych w kształcie litery V nieco droższe. Chociaż lepiej jest próbować radzić sobie na własną rękę, ponieważ potrzebuje minimum wiedzy i narzędzi. Najważniejsze jest, aby postępować zgodnie z instrukcją, co jest napisane na opakowaniu „Laurel” i sekwencji działań. Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności. Po „twardych” prania zaleca się zainstalowanie nowych świec zapłonowych i wymiana oleju.