450 Shares 2579 views

Marki – co to jest? Znane światowe marki

Pojęcie „marki” mogą być postrzegane często stosuje się go w odniesieniu do towarów, dla przedsiębiorstw i firm. Generalnie, słowo cenione. Nie ma dokładnej definicji. W skrócie, wybierających synonimów, można powiedzieć, że marka – to niektóre znaki z jasnym nazwy.


inna definicja

Zalegalizowane i opatentowany definicja tego pojęcia należy do Stowarzyszenia Marketingu amerykańskiej. Zgodnie z tą definicją, marek – nazwy, symbole, lub kombinacja tych kategorii, które są niezbędne do identyfikacji jednego towaru od innych towarów tego samego rodzaju. Wielu marketingowców uwierzyć, że marka nie istnieje w obiektywnej rzeczywistości. I co tworzy nie jest producentem danego towaru, a świadomość konsumenta, który jest reprezentacją grupy docelowej produktów. Z tym trudno się nie zgodzić. Po tym wszystkim, na samą wzmiankę o marce w głowie od razu jest pewna asocjacyjna.

W ten sposób wszystkie definicje terminu „marki” można podzielić na dwie kategorie:

1. Marka – marka z logo-symbol, wielkiego imienia, pewnej reputacji.

2. wrażenia i stowarzyszenia to, że powstają w umyśle konsumenta na widok logo lub nazwą pewnej firmy.

Istnieje również pojęcie „globalnej marki”, który odnosi się do produktów określonej marki, znane na całym świecie.

Czym jest marka?

1. Atrybuty – zestaw właściwości. Najczęściej producenci skupiają się na jakości.

2. Kultura i wartości. W każdej firmie ma własny statut, swoje cele, swoje motto.

3. docelowa. Aby poprawić „spin” swój produkt, trzeba wiedzieć dokładnie, dla których jest on przeznaczony.

4. Osobowość – jest tym, co odróżnia je od innych.

Dlaczego potrzeba branding?

Branding – jest promocja marki. A jego głównym celem – reklama. Naturalnie, kiedy firma stworzy sobie dobre imię, ustala się wielkość sprzedaży wzrośnie. Ale musimy potężny kanał dla promocji. Po pierwsze, konieczne jest, aby dbać o bezpieczeństwo swojego produktu, jego logo, aby uniknąć podobieństw z innymi, upewnij się, że nie było żadnych kopii. Po drugie, marka należy pamiętać, że reklama nie była daremna.

Najbardziej znane marki

Marki istnieją w każdej dziedzinie handlu w każdej kategorii produktów. Na przykład, najbardziej znanych firm w dziedzinie technologii komputerowej – .. Apple, Google, itd. Oczywiście, każdy je zna. Jeszcze jesteśmy przyzwyczajeni, że na pierwszym miejscu słowo „marka” jest używane w odniesieniu do odzieży, obuwia, kosmetyków. Również popularne są torby marki, takie jak, na przykład, Gucci, Ferragamo, Valentino.

Gucci

Ten światowej sławy firma. Oczywiście, najbardziej popularne torebki i perfumy, mając tę nazwę. Historia marki ma swoje korzenie w odległej 1906 roku, kiedy firma rozpoczęła produkcję wyrobów ze skóry naturalnej. W 1947 roku na jednym z koncertów został przedstawiony pierwszy torebka z uchwytami bambusowymi, która była prawdziwym przełomem.

Ferragamo

Firma nosi nazwę po jej założyciela słynnego włoskiego projektanta. Głównym celem kopania – stworzenie funkcjonalnej torbie, która może pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Ale w tym samym czasie musi posiadać jedną ważną cechę – stylowy design i piękny design. Obecnie firma produkuje nie tylko torby, ale inne akcesoria skórzane.

Valentino

Ta globalna marka, znana z luksusowych ubrań i toreb. Valentino Garavani koncentruje się przede wszystkim na elegancji, stylu i elegancji.

Bottega Veneta

Pod tą nazwą kryje się dom mody, bieganie z torbami na temat wieku. Szczególnie popularność marki nabył za pośrednictwem Dyrektora Tomas Maier. Jak tylko objął urząd wprowadzonych zmian. Jego nowa torba, tkane z odrębnych pasów skórzanych, wykonane splash. Nosić takiego akcesorium może być tylko prawdziwa fashionistka.

Nazwa jest również bardzo ważne przy wyborze kosmetyków. Po tym wszystkim, kosmetyki dla kobiet. Oni martwić o ich piękno, dlatego ważne jest, że środki pozyskiwania było dobrze znane marki, to nie ma zaufania do jego jakości i efektywności.

Do najbardziej znanych marek kosmetycznych – to Bourjois, L'Oreal Paris, Yves Rocher, Mary Kay, Dior, Chanel. Lista wszystkich znanych marek kosmetyków jest po prostu niemożliwe. Każdy kraj ma swoich przedstawicieli. Niektóre marki są naturalne kosmetyki, część – profesjonalny. Najczęściej ludzie wybierają to, co już wiemy, że próbował. Oczywiście, bardzo popularna francuska marka, natomiast w odzieży i torebek pierwszy odbył włoskiej marki.

yves Rocher

Firma ogłosiła się niedawno i od pierwszego dnia stał się popularny. Kosmetyki Yves Rocher organiczne, ponieważ zawiera on dużą ilość złożonej z naturalnych składników. Wygodnie, kupować produkty firmy nie tylko zakupy, ale również w tym katalogu. Firma działa w segmencie średnich cen.

L'Oreal Paris

Jest on uważany za marką numer jeden na świecie. Produkty „Loreal” dystrybuowane w ponad 150 krajach. Ona jest znana i popytu ze względu na ich jakość, stylowy design. Ceny produktów nie jest tak wysoka. „L'Oreal” produkuje produkty do pielęgnacji skóry na twarzy, włosów, makijażu.

Bourjois

To marka, która należy do tej samej grupy cenowej z kosmetyków „L'Oreal”. Bourjois specjalizuje się głównie w dekoracyjnych kosmetyków do ust, oczu i paznokci. Ale wybór kolorów, efekt jest po prostu hipnotyzujący.

Wśród rosyjskich kosmetyków marki wspomnieć zaniepokojenie „Kalina”, która specjalizuje się w produkcji produktów do pielęgnacji skóry. „Kalina” – to takie marki jak „Sto receptur piękno”, „czysta linia”, „Velvet Hands”, „Czarna Perła”. Niestety, przemysł rosyjskie kosmetyki nie osiągnął wyżyny, a świat sławy marki w naszym kraju jeszcze.

tożsamość marki

Każda marka powinna mieć swoje własne hasło – krótkie, zwięzłe zdanie, które wyraża istotę firmy. Na przykład, firma L'Oreal ma wszystkie znajome hasłem „Zasługujesz na to.” Również bardzo pamiętny są logo marki. Dla niektórych jest to specjalny sposób, aby wpisać nazwę firmy, podczas gdy inni – ich symbol.

Oczywiście, każdy wie logo Nike sportowej. Jest to związane z nazwą firmy, jako schematyczne przedstawienie skrzydle bogini zwycięstwa Nike. Początkowo skrzydło lekko pokrywa się napis, a następnie nazwę spółki znak stalowy szczyt, a teraz to i nie trzeba. Każdy z logo ma swoją historię, która jest interesująca się nauczyć.

jabłko

Każdy wie, ugryziony jabłko nie pojawią się natychmiast. Początkowo Ronald Ueyn opracował logo, który został przedstawiony Isaak Nyuton pod jabłonią. Stiv Dzhobs myślał, że postać nie przyczynia się do sprzedaży produktów i poprosił agencję reklamową, gdzie zaproponowano mu nowy znak. Początkowo był to wielobarwne jabłko, a następnie została przekształcona.

Pepsi

Jest liderem przez liczbę logo. logo firmy uległa zmianie ponad 10 razy. To pozostała niezmieniona jedynie obecność czerwono, a także napis «» Pepsi. Firma jest wyraźnie następujące trendy i stara się nadążyć za trendami czasu. Logo staje się lakoniczny, jaśniejsze i bardziej dynamiczna.

Versace

Bardzo interesujący jest logo marki. To pokazuje głowę Meduzy Gorgony. Projektant myślał, że ten mityczny stwór ma szczególne hipnotyczny czar. Być może idealnym rozwiązaniem dla firmy, która produkuje odzież, torebki i perfumy.

Chanel

Każda kobieta może łatwo wyobrazić logo słynnej marki. Z dwoma literami w odbiciu lustrzanym. Został wymyślony dawno temu i pozostaje bez zmian. To oznacza pierwszą literę imienia i nazwiska założyciela – Koko Shanel.

marka Gucci

Jak opisano powyżej logo marki, reprezentuje dwóch pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela – Guchchio Guchchi. Jednak w logo jest wbudowane podwójne znaczenie. Na początku 20 wieku, firma produkuje wyroby skórzane dla dżokejów i dwa litera G w logo przypominać strzemiona.

Lacoste

Symbolem marki jest wyszywane lub malowane krokodyla. Lacoste aligator od widać w najróżniejszych rzeczy: t-shirty, torby, buty, spodnie, perfumy, a nawet samochodów. Ponadto, krokodyl zdobi ponad dwa tysiące markowych sklepów na całym świecie. marka początek został zapoczątkowany w latach 20-tych ubiegłego wieku. tenisista Rene Lakost Tennis francuski powrócił do swojej dawnej siły, a jednocześnie otwarty wspaniały firmę odzieży sportowej, która nadal podoba fanów. Dlaczego krokodyl? Chodzi o to, że Rene Lacoste miał bardzo specyficzny sposób grania. Ludzie z jego pozycji przypominał stojak krokodyla, przygotowując się do ataku. Ponadto, jeden dzień uczynił zakład z amerykańskiego sportowca w walizce z krokodylej skóry. Przez Rene Lacoste został dołączony przydomek „Krokodyl”. Jego przyjaciel malowane krokodyl emblemat, który zaczął być stosowany do ubrań, Rene. Po wycofaniu się z wielkiego sportu Lacoste zaczął budować swoją firmę, rozszerzając go z fabryki włókienniczej do niewyobrażalnych rozmiarów.

Adidas

Pierwszy logo firmy – trzy paski – został wymyślony przez założyciela marki Adi Daslerom. Gdy firma zaczęła się rozwijać, i pojawił się w asortymencie nie tylko buty, ale również casual, istnieje potrzeba, aby zmienić logo. Następnie na Adidas firmową odzież stała afiszować koniczyny z trzema paskami na dole, która symbolizuje różnorodność produktów. Już pod koniec 20 wieku, firma wymyślił logo z trzech zespołów, tworząc górę. Gore – to cele i cele firmy, do których się porusza.

Ulubione marki

Marki – to nie tylko znane firmy. Jest to przemysł. Każdego roku wymienia, oceny w mistrzostwach, w którym firma zmaga. W 2014 roku, lider staje się marka firmy Apple, a następnie przez Microsoft, Coca-Cola, Google i innych (według magazynu "Forbes"). Najpopularniejsze marki świata zależy od poziomu sprzedaży i przychodów. Uwalnianie najbardziej zróżnicowanych produktu – cokolwiek to jest, że wiele marek – jest próbą osiągnięcia nowego poziomu rozwoju, aby zdobyć większą popularność i zdobyć wyższy poziom w rankingu.