380 Shares 8409 views

Co to jest fundusz hedgingowy? Wpływ na gospodarkę światową

Fundusze hedgingowe są znane od prawie 70 lat. Na rynku krajowym, ale pojawiły się znacznie później, tak niewielu inwestorów może śmiało odpowiedzieć na pytanie: „Co to jest fundusz hedgingowy”. Na specyfikę ich pracy i możliwość zarabiania pieniędzy za pomocą tych środków zostaną omówione w tym artykule.


US fundusze hedgingowe: historia

Był to pierwszy twórca amerykański fundusz hedgingowy. Stało się to w 1949 roku. Nie ma jednak dowodów, że nawet w latach wielkiego kryzysu były warunki dla stworzenia podobnych systemów. Jednak niepewna sytuacja na rynku uniemożliwił rozwój tych obszarów.

Fundusze hedgingowe są bardzo ważne dla inwestycji biznesowych. Ich masa wprowadzenie miało miejsce w latach 80-tych XX wieku. Co to jest fundusz hedgingowy nauczyłem i zwykli obywatele.

polityka USA w tej sprawie jest to, że okazja do zainwestowania siłę nie do wszystkich. Może to zrobić inwestorzy kontrolowanie aktywów na setki milionów dolarów.

Jednym z czynników wpływających na popularność tej strategii rozwoju umiejętności korzystania pozwala być nie tylko zysk, gdy rynek rośnie, ale kiedy pada.

Soros, na przykład, spopularyzowana przez fundusze hedgingowe amerykańskich. Po wszystkich działań swojej firmy, „Quantum” przyniósł ogromne zyski miliarda dolarów, funt spadł.

W naszym kraju, oficjalnie dopuszczone do funduszy hedgingowych tylko w 2008 r. Minęło prawie 10 lat, a teraz pracują w sumie 27 – to mała postać.

Co to jest fundusz hedgingowy i jak w nią inwestować?

W sercu Henge sfinansowanie kilku prostych zasad:

  • działać na każdym rynku;
  • Dotyczą one wszystkich papierów wartościowych i instrumentów pochodnych.

Ta aktywność nie ogranicza jego praca w dowolnej części swoich aktywów są generowane z całego spektrum wymiany i instrumentów finansowych. Dzięki dostępności, inwestor nie zależy od rynku. To nie działa tu zwykle klasyczne podstawy .. Czyli, jeśli jest kryzys na rynku, akcje nie może być osłabiona.

W tym sensie, fundusze hedgingowe wystarczająco dużo narzędzi, aby spadkową cytaty. Większość aktywów mają wzmocnione pochodne.

Zatem zabezpieczenie jest systemem zarządzania ryzykiem, gdzie kupuje narzędzie, które wpływa negatywnie na rynku może wpłynąć na inne narzędzie z myślą o zysku.

Na przykład, jeśli wziąć kredyt w dolarach, konsument wyłącznie korzystne wzmocnienie rubla, jeśli jego dochód rubel. Ale jeśli dolar wzrośnie w cenie, gdy te same dane źródłowe, kredytobiorca będzie w straty. Duże korporacje, w przeciwieństwie do przeciętnego konsumenta, nie może tolerować tę sytuację, a kurs jest zabezpieczenie, na przykład, kupując kontrakty na manipulacje walutowe w rozsądnej cenie.

Tutaj zabezpieczenie działa jako zabezpieczenie, aby zminimalizować straty, ale nie może wyeliminować wszelkie ryzyko.

Jak zarabiać?

Piękno funduszy hedgingowych jest to, że są one opłacalne w każdej sytuacji rynkowej. Notorious Soros Foundation w roku zarobił prawie miliard dolarów. W czasach kryzysu, wschodzące fundusze hedgingowe odtłuszczone krem z zysków do 15% na rok. Niektóre z nich zostały przygotowane i 500% do 1000% w dziesięcioleciu.

Wszystkie te środki są prowadzone na zasadzie zakupu i sprzedaży papierów wartościowych niedowartościowane zawyżone.

Za niedoszacowane papiery wartościowe charakteryzujące się rekordowo niskich cenach, a zatem należy uznać, że aktywa te mają pewien potencjał. Tak więc zakłada się, że otrzymają swoje stanowisko wzrostu. Z przewartościowane – jest odwrotnie.

Strategia ta jest prymitywny, ponieważ w rzeczywistości taka wielka różnorodność sytuacji. Znamienne jest, że, na przykład, duży fundusz hedgingowy Extranet Investment prawie nie działa z własnych środków. Często te organizacje są za pomocą kredytu, pożyczania papierów wartościowych aktywów z brokerów.

struktura

Co to jest fundusz hedgingowy pod względem jego struktury? Aby utworzyć taki fundusz, spółka zarządzająca przyciąga inwestorów, brokerów i banków. Pracownicy firmy działają na zakupie i sprzedaży papierów wartościowych.

Praca fundacja zaczyna się od zainteresowania inwestorów. Ich menedżerowie funduszy kapitału. Bank gwarant posiada aktywa inwestorów w różnych warunkach. Z reguły jest to wielkie banki o dobrej reputacji.

Działalność funduszy hedgingowych powinien administrator, który jest również biegły ocenia aktywa, wiodący rachunkowości, sporządza raport dla inwestorów.

Podstawowym pośrednik wykonuje czynności technicznych. Przede wszystkim, musi posiadać zdolność do przeprowadzenia operacji. Często w dużych banków działać jako brokera ubezpieczeniowego.

Rodzaje funduszy hedgingowych dotyczących wpływu na gospodarkę światową

Istnieje wiele klasyfikacji funduszy hedgingowych, na przykład, MFW podkreśla:

  • Globalny – działają na rynkach międzynarodowych, budowanie strategii, studiując cytaty poszczególnych organizacji.
  • fundusze makro wolą robić interesy w obrębie jednego kraju. Na podstawie sytuacji makroekonomicznej, budują strategię zachowania na rynku.
  • Fundusze względnej wartości prac w dziedzinie rynku krajowym. Jest to klasyczne fundusze hedgingowe, w oparciu o zasady relacji cen aktywów.

rosyjskie prawo definiuje fundusze hedgingowe jako wzajemna. Inwestorzy powinni służyć inwestorom wysoko wykwalifikowanych, posiadających papiery wartościowe o wartości ponad dwa miliony rubli. W ciągu roku, tacy inwestorzy muszą zrobić co najmniej kilkanaście operacji w wysokości 300 000 rubli.

Jak wziąć udział?

Udział w zabezpieczeń krajowy fundusz nie działalności łatwym. A inwestorzy nie mają zaufania do gospodarki rosyjskiej.

Na przykład, można spróbować Hedge Fund Extranet, reprezentujący grupę spółek z Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Ten zasób posiada bogate doświadczenie na rynku. Deklarowany cel firmy – mnożenie kapitału osobistego.

fundusz hedgingowy, gabinet jest dostępna natychmiast po rejestracji, niedawno weszła na rynek CIS. Wcześniej, organizacja doceniła profesjonalizm amerykańskich i europejskich użytkowników.

Ci, którzy chcą zainwestować w krajowym funduszu Henge należy otworzyć konto w banku zagranicznym. Inwestor ma prawo do sumy jednego miliona dolarów.

Alternatywne rozwiązania mają również. Na przykład za pomocą lokalnych pośredników może kupić udziały w funduszu zagranicznym. Jednak to ryzykowny plan bez znaczenia z uwagi na wrażliwość niewielkiej akcjonariusza i trudności w organizacji monitorujących.