256 Shares 8399 views

Elena Dementieva: życie znanego tenisa

Wszyscy lubią sport. Ktoś kocha ich i angażować się w aktywny tryb życia, a ktoś lubi kibicować swojej ulubionej drużyny lub zawodnika. Wśród wszystkich rodzajów sportu serii stoisk, które są traktowane ze szczególnym zainteresowaniem, takie jak tenis. Wielu mistrzów widzieli Wimbledon i igrzyska olimpijskie, oczywiście, były też Rosjanie. Jedna z najjaśniejszych gwiazd jest tenisista Elena Dementieva.

Rodzina, dzieciństwo i pierwsze kroki w sporcie

Słynny tenisista urodzony w Moskwie, 15 października 1981 r. Jej ojciec był inżynierem elektrykiem, a jego matka przez wiele lat był praktycznie jej osobisty trener. Dziewczynka otrzymała staranne wykształcenie (obecnie jest ona biegle językiem angielskim i francuskim). Sport doprowadził matkę. Lena była tylko siedem lat, ale już to zwrócił uwagę i przyjęła „Spartak” Sports Society. Pierwszy trener dla niej stał rausa isłanowa, który towarzyszył młody talent do 1996 roku, kiedy przeniósł się do społeczeństwa Dementieva sportowy CSKA. Rodzina silnie wspierane Helenę w jej przedsięwzięciach sportowych.

młodzież

Elena Dementieva przed 1995 grał tylko z rówieśnikami, pokazując dobre wyniki, a ostatecznie osiągnęła rundę starszych juniorów.

Potem w obliczu bardziej wykwalifikowanych przeciwników, co pozwoliło nie tylko zdobyć doświadczenie, ale także dotrzeć do finału w turnieju singli w indonezyjskich konkursach G3. Kolejne lata to również znaczący Dementieva coraz bardziej działa na turniejach stanu, stopniowo rośnie, a jego pozycja w rankingu. W 1997 roku zagrała w turnieju podwójnej. Jej towarzysz był Anastasia Myskina razem udało im się dotrzeć do półfinału w Mediolanie. W tym duecie nie złamał się, w tym samym roku, w którym pomógł wygrać reprezentacji w Junior Fed Cup. Koniec sezonu 1997 poszło dobrze, Elena Dementieva udało się dotrzeć do półfinału w takich dużych imprezach jak Orange Bowl. 1998 rozpoczął się od kilku głównych mniejszych wydarzeń, do których Moskal celowo przygotowanych. Na jednym z nich, a mianowicie w Roland Garros, Lena grał zarówno jedno-i dwuosobowe. I mam do półfinału. Jej towarzysz tym razem była Nadieżda Pietrowa. Innym ważnym turnieju Mistrzostw Europy, był udany. Dementieva a następnie okazał się najlepszy, ponownie sięgając do półfinału. Ostatni w tym sezonie iw młodszych Moskali kariery stał Orange Bowl, gdzie zdobyła zasłużone zwycięstwo, wygrywając sześć meczów z rzędu.

styl gry

Od samego początku swojej kariery, tenisista Dementeva Elena ma swoje osobliwości w grze. Są to zarówno zalety i wady. Główną zaletą moskiewskiego zawsze było jej doskonałe przygotowanie fizyczne, co pozwoliło mu działać tak skutecznie, jak to możliwe we wszystkich obszarach sądu.

Czasami był to kluczowy moment, zwłaszcza w czasie trwania meczu, kiedy koniec konkurent nie mógł aktywnie jako odzwierciedlenia dostaw Helena. Wadą jest to stan psychiczny niestabilności, który był postrzegany przez ekspertów w 2000 roku. Również tutaj można uznać za słaby przepływ, co jest często przyczyną urazów. Później jednak Moskal poczyniła wielki wysiłek, aby przezwyciężyć swoje słabości i przekształcić je w zalety. Ponadto, należy zauważyć, że styl gry Dementieva jest po prostu obraźliwe.

Wycieczka dla dorosłych

W turnieju dorosłych rosyjski pojawił się po raz pierwszy w 1995 roku. Stało się to w turnieju ITF gdzie Dementieva Moskwa była w stanie nie tylko przewyższają wszelkie oczekiwania, ale także łatwy do wygrania turnieju. Udział w tym poziomie rozgrywek nie pozostało niezauważone, ponieważ zyskuje doświadczenie w profesjonalnych zawodach, Moskal szukał cały wielki sukces i zdobył więcej tytułów. Odegrała duet Anastasia Myskina przyniósł im wspaniałe zwycięstwo w wielu konkursach. Ale bezpośrednio status zawodowy gracz Elena wygrali w 1998 roku. I to był początek łańcucha nowych zwycięstw, które jest pełne jej biografii. Elena Dementieva raz pierwszy zakwalifikować się do udziału w turnieju WTA, która odbyła się w Pradze. Tu była w stanie pokazać się w najlepszy możliwy sposób, grając na równi z Amelie Mauresmo, 34. zawodnik na świecie. Ogólnie rzecz biorąc, ten rok był udany, ponieważ pod koniec Elena udaje się grać trochę ponad 150 pozycji, co pozwoliło jej wejść do Top-200 rankingową.

Dementieva Kolejnym etapem kariery była kwalifikacjach do upływu turnieju Grand Slam w 1999 roku. W tym samym roku weszła do dorosłej reprezentacji Rosji, a Fed Cup pomogło zdobyć punkt przeciw Amerykanom. Miała zaledwie 18 lat, ale już osiągnął doskonałe wyniki i zyskał jako profesjonalista. Sezon 2000 zakończył się Elena Dementieva dwunastej klasy rakieta świata, co było ogromnym osiągnięciem ją rozpocząć dopiero kariera. W 2003 roku odwiedził w tenisa na Wimbledonie, która awansowała do półfinału. Dalsza kariera Elena jest związana nie tylko z indywidualnych występów, ale również w reprezentacji Rosji. Na przykład, w 2005 roku zdobył Puchar Fed.

Olimpiada

Od 2000 Dementieva wziął trzech kolejnych rund kwalifikacyjnych do turnieju tenisowego Olimpijskiego. W Australii, na zupełnym zaskoczeniu wielu, udało jej się dostać do finału, chociaż w tym czasie w rankingu, a dopiero w siedemnastym miejscu. Po złoto musiała walczyć z Amerykaninem, drugi w rankingu Vinus Uilyams. Jednak straciła do Eleny i drugie miejsce na podium olimpijskim.

Na turnieju olimpijskiego w Grecji Elena nie mogła wykonać dobrze. Ale jak ostatnich Igrzysk Olimpijskich, które zostało skierowane przez moskiewskiego, a potem już pokazał się w całej swej okazałości, zdobywając złoto. Na zdjęciu Eleny Dementevoy zobaczyć, jak ona jest zadowolony, aby otrzymać tak wysoką nagrodę. W zasadzie, Pekin udało się wyróżnić wszystkie rosyjskich kobiet, ponieważ całe podium zajmowane przez nich.

Wyniki pogorszenie

Tuż przed ostatnim olimpiadzie w 2007 roku nastąpił gwałtowny spadek Dementieva karierze. To właśnie wtedy po raz pierwszy w całej swojej karierze nie udało się dostać do Mistrzostw WTA. Był to silny cios. Prawdopodobne, aby zmniejszyć szkody tenisowy wpływ na wydajność, które dosłownie nawiedzony ją ostatnio. Jednak to nie przeszkodziło Elena zebrać się na odwagę, aby wykonać znakomicie w Pekinie w 2008 roku.

Koniec kariery

2010 był ostatnim w karierze tenisowej Dementieva – spędziła ostatni sezon jako profesjonalista. W tym czasie, była nadal odbywa się w rankingu dziesięciu najsilniejszych tenisistów świata, ale problemy zdrowotne pozwalała jej idzie dalej. W pierwszej chwili nie myślał o odejściu, ale pierwszy podał po raz pierwszy od 11 lat, powiedział, że odgrywa tempo zawiedzie. W maju, Elena popełnił ostatnią próbę dotarcia do finału turnieju Grand Slam, jednak kiedy był w półfinale z powodu bólu musiała odmówić udziału. To był emocjonalny akt, nie każdy sportowiec zostanie podjęta w tej sprawie, tak myśli, a Elena Dementieva. Najnowsze wiadomości na temat jej kariery sportowej Czytałem, że zdecydowała się wziąć udział w Pucharze Hopmana w Perth. Jednak pomysł, że jest to ostatni turniej takiej błyskotliwej kariery, oczywiście, kamień kruszony obciążenie Niestety trudno było nie fizycznie, ale emocjonalnie to.

Nagrody i osiągnięcia

W swojej karierze zdobył Dementieva wiele nagród, w tym Orderu, która wręczyła rosyjskiego prezydenta osobiście. Warto zauważyć, że wniósł ogromny wkład w rozwój kultury fizycznej i sportu w Rosji. Wszystko ze względu na jego trzech najwyższych nagród próbki: Orderem Przyjaźni, Orderem Honoru i Orderu „Za zasługi dla Ojczyzny”, Elena wygrali odpowiednio w 2001, 2009 i 2010. Od 2011 roku jest członkiem rosyjskiej Sław Tenisa.

życie osobiste

sportowcy wysokiego szczebla są zazwyczaj ostatni dbać o swoim życiu osobistym. To jest inny i Elena Dementieva. Małżeństwo, dzieci i ciche życie rodzinne może istnieć na nią teraz tylko w snach. Wszystkie siły w lewo, aby przygotować się do zawodów i udziału w nich.

Osobiste sportowców życie nigdy upublicznione. Dlatego bardzo długi czas związek Eleny Dementevoy i sławny hokeista Maxim Afinogenova zostały ukryte przed opinią publiczną. Wiemy, że były jeszcze w 2004 roku, z turnieju Roland Garros, gdzie Maxim uczestniczył jako fan. Wystarczy znajomość stało na imprezie na zwycięstwa Rosjanki tenis mistrzostwa Francji. Ich związek można nazwać najbardziej romantyczne, ponieważ są one w większości przypadków były oddzielone znaczne odległości. Jednak, mimo odległości, oni nadal pozostać w kontakcie, a nawet od czasu do czasu spełnione.

Widząc Helen i Maks razem w 2007 roku, dziennikarze szybko ogłosić swoje zaręczyny, ale informacja nie była do końca prawda. W tym czasie brał czynny przygotowania do igrzysk olimpijskich, w której wzięli udział Elena Dementieva, Afinogenov jeszcze w tym samym czasie był w ramach umowy i nie mogłem całkowicie dać sobie prywatność. Ale ślub nie odbędzie się jednak w 2011 roku. Natychmiast po zakończeniu kariery sportowej ogłoszenia Elena udał się do Moskwy, gdzie odbyło się wesele.

Najnowsze wiadomości

Już jako para, Elena i Maxim nie mieszka w tym samym mieście. Afinogenov kontynuuje zrobić hokeista kariera w Petersburgu, a tenis książę studia na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Moskiewskiego i pracuje w telewizji. Najważniejsze, że są szczęśliwi. Niedawno stwierdzono, że urodziła Elena Dementieva. Piękna dziewczyna urodziła się w dniu 20 kwietnia. Możemy tylko życzyć szczęścia rodzinnego ten sport.