496 Shares 4652 views

Patrząc z odpowiednią maść skóry

Generalnie zapalenie skóry – zapalenie skóry, ale lekarze zwany rumień metę towarzyszy świąd. Zapalenie skóry może znajdować się w jednym z trzech etapów: ostre, podostre i przewlekły. Istnieje kilka typów chorób skóry, odpowiednio, maści zapalenie skóry, która nie jest wiele, różnych leczenie przepisać przeprowadzić różnymi sposobami.

Proste zapalenie skóry. Wchodzi on w kontakcie z drażniących skórę – chemicznych, fizycznych, biologicznych, mechanicznych. Stopień uszkodzenia skóry zależy od siły i czasu działania bodźca, obszar – od miejsca, w którym substancja dostanie. Proste zapalenie skóry rozwija się najczęściej w wyniku nieszczęśliwego wypadku i przechodzi powoli w eliminowaniu bodźca. Jest łatwo zdiagnozowana, ponieważ nie ma ona okres utajonego.

Alergiczne zapalenie skóry. Wywoływana przez ekspozycję na alergenu (sensybilizator), gdy dostępny nadwrażliwości niej i patogenetycznie jest opóźnione reakcje alergiczne. Często rozwija się od kontaktu z syntetyczne detergenty, kosmetyki i leku itp Ma okres utajony, który może trwać od siedmiu dni do miesiąca lub nawet dłużej.

Zabieg prosty i alergiczne zapalenie skóry jest przede wszystkim wyeliminowanie bodźca i dobre płukanie dotkniętego obszaru skóry. Gdy wyraźne zaczerwienienie można wyznaczyć hormonalne maści zapalenia skóry, na przykład, kortykosteroid i antybiotyk maści i dezynfekcji zimne płyny.

Pellagroidny zapalenie skóry. To zazwyczaj powoduje narażenie skóry do opalania, jeśli osoba nadużywa alkoholu lub cierpiących na choroby wątroby. Pojawia się przedramion, twarzy, szyi, rąk na powierzchnię tylną (szczotki) jako symetryczny rozproszonego rumień z obrzękiem. Ale w przeciwieństwie do pellagra, ciężka zjawiska związane z atrofią skóry lub błon śluzowych, nie jest przestrzegane.

Leczenie polega korekcji zaburzeń wątroby przypisania kwasu nikotynowego, witaminy B i Ksantynol nikotynowego. Miejscowe hormonalne przepisana maść zapalenia skóry, np środki fotoochronne „tarcza” i „wiązki”.

Okołoustny zapalenie skóry. Oni chorują częściej kobietom młodym i średnim wieku. Jest to spowodowane zmianami w ogólnie patogennych drobnoustrojów na powierzchni skóry w wyniku stosowania hormonalnych maści. Wynika to z piątego dnia po ich odstawieniu. Wydaje się, jasnoczerwony rumień, wraz ze wzrostem temperatury ciała, zwiększenie powierzchni obszarów dotkniętych katastrofą, uczucie ucisku skóry, ostre pieczenie i swędzenie.

Zastosowania zapalenie miejscowe maści nie będą skuteczne w tym przypadku. Wymaga on skomplikowanego leczenia terapeutycznego z łącznego stosowania tetracyklina, metronidazol, decaris, metylouracyl, diuretyków i innych leków.

Łojotokowe zapalenie skóry. Charakterystyczne dla niemowląt, zatęża się fałdy skóry (szyja, pachwinowych, udowych pachowych, BTE). To objawia się zaczerwienieniem, złuszczaniem naskórka, infiltracji, ewentualnych schorzeń biegunkowych w postaci wymiotów, kilka razy dziennie i luźne stolce. Doprowadzony do ostatniego etapu łojotokowe zapalenie skóry może dać poważne powikłania, takie jak zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc i niedokrwistość.

Na początku tylko przepisać maści skóry: Naftalan, ihtiolovaya. Jeśli choroba jest uruchomiona, przepisują antybiotyki. W ciężkich przypadkach – transfuzji plazmy, w glukozę, witamin z grup A, B, C.

Różne maści zapalenie oferuje również tradycyjną medycynę. Ale biorąc pod uwagę, że wiele odmian tej choroby, aby ustalić właściwą diagnozę i odpowiednie leczenie może tylko lekarz.